Recenze

Víš, kdo se dívá?

Kamera nikdy nespí a dívá se jen tam, kam si přejete. Pokud ji dáte na správné místo, můžete vidět věci, které měly navždy zůstat tajemstvím jiných lidí: třeba milenců…anebo…oběti a vraha.  Zjistěte ´kdo se dívá´a uvidíte, zda najdete zalíbení v nové knize Catherine Ryan Howardové 🙂 .

Název: Víš, kdo se dívá?

Autor: Catherine Ryan Howard

Nakladatelství: Grada – Cosmopolis

Rok vydání: 2020

Počet stran: 360

Oficiální anotace

 • PŘEHRÁT
  Je noc a Andrew, manažer rezortu Chaty Shanamore, sleduje skrytou kamerou svého jediného hosta – mladou ženu. Rád se dívá do soukromí druhých. Pak ale uvidí něco, co nečekal. V záběru se objeví postava v černém, spící ženu ubodá a kameru zničí. Kdo je ten vrah? A jak věděl o kameře?
 • PAUZA
  Natalie přijíždí do Shanamo
  re. Je tma, zima a celý ten nápad jí najednou připadá uhozený. I na tom manažerovi je něco divného. Nejradši by se vrátila domů, jenže nemůže – dokud nenajde to, co hledá.
 • PŘETOČIT NA ZAČÁTEK
  Napínavý příběh o vraždě zachycené skrytou kamerou. Abychom pochopili, co se stalo, musíme přetočit nahrávku a sledovat ji od začátku do konce. Do hrozného konce…

Summa summarum

Kniha z nakladatelství Grada –  Cosmopolis se mně vizuálně líbila: má pevné desky s líbivou fotografií na přebalu a šitou vazbu – paráda 🙂 . Vzhledem k tomu, že jsem si před lety prošla obdobím, kdy jsem četla výhradně thrillery a horory,  jsem od knihy Víš, kdo se dívá? po prvním zběžném prolistování  neměla žádná zvláštní očekávání a snad proto jsem následně neměla žádný důvod ke zklamání 🙂 .

I když je pravda, že se autorka nedokázala vyhnout mnohým klišé, musím jí pochválit chytlavý námět, jehož nosný nápad tkví v tom, že recepční v ubytovacím areálu sestávajícím se ze samostatných chatek si pro sebe vymyslí skvělý přivýdělek: do ložnic umístí skryté kamery a „zajímavý“ obsah umí dobře zpeněžit na netu…, jednou však její kamery natočí vraždu instagramové „královny“….

Odhaduji, že i méně zkušený čtenář thrillerů bude mít po pár přečtených stranách své 2 až 3 favority, kterým by vraždu „připsal“, já jsem zhruba od třetiny věděla, kdo vraždil, nicméně mi to požitek z četby nijak nekazilo.

Děj autorka rozdělila do 3 časových linií, které čtenář snadno rozpozná podle nadpisu PŘEHRÁT – minulost, PAUZA – přítomnost a PŘESKOČIT NA ZAČÁTEK – děj budoucí … Nemůžu říci, že bych se do příběhu položila natolik, že bych nebyla se schopná od něj odtrhnout: k postavám bych měla pár výhrad, ale na druhou stranu se mi kniha četla hezky a myslím, že si najde své čtenáře 🙂 .

Hodnocení: 79%

Za odpočinkový thriller děkuji nakladatelství Grada a také za recenzní výtisk Výsledek obrázku pro heart.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *