Recenze

Proměna Mary Dyerové

II. díl o Maře Dyerové těsně navazuje na konec Prozření a my se opět ponoříme do světa plného nevysvětlitelných, temných událostí pronásledujících Maru a její nejbližší…

Název: Proměna Mary Dyerové

Autor: Michelle Hodkinová

Série: Trilogie Mara Dyerová, II. díl

Nakladatelství: Slovart a Brio

Rok: 2013

Počet stran: 424

Oficiální anotace

Mara má velké problémy rozlišovat mezi skutečností a světem představ, nočních můr a bludů. Přesto se statečně pere se životem a věří, že může být ještě šťastná. Obává se i svých specifických schopností, díky kterým zřejmě zabila několik lidí. Ještě, že je jí stále po boku charismatický a akční Noah Shaw, na jehož pomoc Mara spoléhá. Temný, místy depresivní, hororově laděný román napíná čtenáře, aby si vybrali, zda se jedná o realitu, nebo pouhé Mařiny představy, či zda je nakonec vše možná úplně jinak

Summa summarum

Mara and Noah Shaw - The Unbecoming of Mara by Michelle Hodkin ...I v tomto díle se Mara probouzí v nemocnici – tentokrát na psychiatrii. Je nadopovaná léky, dezorientovaná a vzhledem k tomu, že tvrdí, že potkává svého mrtvého přítele Juda, jí lékaři navrhnou hospitalizaci a intenzivní léčbu. Už ani Mara si není jistá svým vlastním psychickým stavem: díky živým nočním můrám, předepsaným lékům, halucinacím a vizím. A jak je to s její paranormálními schopnostmi? Je ona tím, kdo vraždí nebo ne? Naštěstí má po boku Noaha, přítele a spojence v jednom. (Obr., zdroj).

Druhý díl trilogie pokračuje ve svižném tempu stejně jako „jednička“. Milostný vztah mezi Marou a Noahem je malinko upozaděn. Mara si zvyká na to, že je „jiná“ a proto se nám Proměna může zdát ještě o něco temnější než Prozření, nicméně mně se „dvojka“ líbila více než „jednička“.  Čtenář teprve v tomto díle zjistí, jak bravurně má autorka vymyšlený celý koncept příběhu a jak všechny zápletky do sebe skvěle zapadají. Ironický pohled na sebe a okolní svět hlavních hrdinů příběh  oživuje, dodává mu „šmrnc a švih“. Osobně jsem opět knihu zhltla jako jednohubku – bavila mě, nenudila, prostě skvělá YA oddychovka, která zaujme.

!!!Co mě naštvalo a zklamalo: II. díl je poslední z trilogie, který vyšel v češtině!!!  Takže III. díl zřejmě budu louskat v originále :).

Hodnocení: 97%

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *