Recenze

Vražda s nápovědou

Soudní lékařka Julie a komisař Florian mají plné ruce práce. Pachatel si libuje v podivných hrátkách s policií a každá další VRAŽDA S NÁPOVĚDOU za sebou zanechává zmatek a nevyřešené otázky. Stihnout najít odpovědi dřív, než zvrácený maniak znovu udeří?

Název: Vražda s nápovědou
Autor: Catherine Shepherd
Překlad: Rudolf Řežábek
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 304

Na pitevním stole soudní lékařky Julie Schwarzové se ocitla mladá žena, kterou našla sousedka mrtvou ve vaně. Vypadá to na úraz elektrickým proudem, jenže Julii se na celé věci něco nezdá. Navíc na hlavě oběti najde podivné tetování, které ji dovede k šifrované zprávě. Obsahuje úkol, který se Julii nedaří vyřešit a nad nímž si zoufá i komisař Florian Kessler. Jedna věc je jistá: pokud nenaleznou odpověď včas, zemře někdo další. Julia a její asistentka Lenja se v zápalu boje s časem a rafinovanými šiframi dostanou k pachateli až moc blízko.

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ 

Detektivka Vražda s nápovědou je už čtvrtým dílem ze série Julia Schwarzová a Florian Kessler a co si budeme povídat, tahle řada je s každou další knihou o fous lepší. Čekají vás brutální vraždy, pořádně psychopatický vrah i další střípky z osobního života soudní lékařky Julie.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dvě dějové linie. První se týká samotného vyšetřování a vy společně s hlavními hrdiny odhalujete nebezpečného pachatele, kterému se kupí pod rukama mrtvoly víc a víc. Druhá dějová linie se odehrává v minulosti a mapuje dětství i mládí neznámé (čtenáři s fištrónem brzy odhalí o koho se jedná 😉 ) postavy. Tyto kapitoly jsou výraznou vzpruhou pro celý děj a posunují příběh mílovými kroky kupředu.

„Hra začíná. Jestli se dveře neotevřou do západu slunce, poteče krev proudem,“ zamumlal a vzhlédl. „Nejsem si jistý, jestli to skutečně má něco společného se smrtí Fabienne Lammertzové. Chci říct…“
„Čti dál,“ vybídla ho Julie…
… „Tři křídla v noci různě třepotají, na některých z nich se světla mihotají,“ Florian si povzdechl. „Upřímně řečeno, to zní úplně šíleně.“

Autorka svým čtenářům představila další velký případ sympatické dvojice, která má pro strach uděláno. Julie alias Ledová lady má velmi nesmlouvavé chování a naproti tomu Florian oplývá mimořádnou empatií, s níž se často dokáže vcítit do cizích pocitů a tím i do hlav pachatelů. Hned první kapitola je naprosto famózní. Zvrácená, psychopatická a čtenáře okamžitě zaujme a navnadí na další čtení. Právě tyto části, vracející se do minulosti utajené postavy, jsou perlou celého příběhu. Mají šmrnc, šťávu, opepřené brutálním psychologickým i fyzickým terorem a své čtenáře lákají na nebezpečné sousto.

Nenáročný styl vyprávění, který se oprošťuje od vedlejších odboček či podrobných popisů vás neruší od vašeho soukromého vyšetřování, a i když se jedná o nenáročnou detektivku, má v sobě cosi, co vás nepřestane bavit a pobízet k dalšímu čtení. Vztah mezi ústřední dvojicí není zapomenut a zlehka také nahlédnete do rodiny Julie. Spoustu času strávíte u pitevního stolu, kde se dějí velmi zajímavé věci, a poznáte prostředí německého Kolína nad Rýnem, kde se případ odehrává.

Detektivka Vražda s nápovědou bude bavit všechny čtenáře, kteří rádi odhalují pachatele společně s vyšetřovateli, dokáží ohodnotit svižné tempo bez obsáhlé „omáčky“ a fascinují je psychopatičtí vrazi.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další případ sympatické dvojice děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Vražda s nápovědou pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *