Recenze

Vražda za trest

Julia Schwarzová a Florian Kessler mají zase plné ruce práce. Aby našli vraha, musí zjistit, co všechny oběti spojuje a čas jim ubíhá pekelnou rychlostí pod rukama. Pachatel má totiž velkolepé plány a před sebou pořádnou kupu obětí… Další díl z detektivní série nese název VRAŽDA ZA TREST a opět se jedná o svižné čtení.

Název: Vražda za trest
Autor: Catherine Shepherd
Překlad: Rudolf Řežábek
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 304

V omšelém skladišti kontejnerů policie nalezla tělo mladé ženy bez zjevných známek násilí. Až soudní lékařka Julia Schwarzová zjistila, že dívce někdo uřízl uši a přišil jí jiné. Je tedy někde další mrtvola? Brzy je objeveno tělo muže bez rukou. V jeho kuchyni pak policie najde krabičku s ušima mrtvé dívky. Je zřejmé, že mezi těmi dvěma musí být nějaká souvislost. Julia a Florian si uvědomí, že mají co do činění s inteligentním sériovým vrahem, který si každý krok předem přesně naplánuje. Julia se k němu dostane hodně blízko, jenže i to pachatel předvídal a připravil se.

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Detektivka Vražda za trest je šestým dílem ze série Julia Schwarzová a Florian Kessler, a pokud jste fanoušky této dvojice, ani jejich nejnovější případ vás ničím nekalým nepřekvapí a vy si užijete případ plný vražd, napětí a sympatického páru, který jde po vrahovi s urputností a zápalem.

Příběh je poskládán z několika obrazů, ve kterých se ale velmi dobře orientujete. Nejvíce pozornosti se samozřejmě dostává hlavním hrdinům, kteří vyšetřují podivné vraždy. Julia je sice soudní lékařka, ale stále se motá do případů svému příteli policistovi Florianovi a musím přiznat, že ji to jde náramně dobře. Tentokrát mají před sebou hodně nechutné vraždy, v kterých oběti přicházejí o části svých těl, a vypadá to, že pachatel hned tak nepřestane.

„Panebože!“ zamumlala a pokynula Lenje, aby přistoupila blíž. „To není její ucho. Velikostí se podle mého názoru hodí spíš k nějakýmu muži.“ Spěšně obešla lehátko a prohlédla si druhé ucho.
„Tyhle uši nepatří mrtvé,“ konstatovala šokovaně. „Pachatel je té ženě přišil. Vzhledem k velikosti tipuji, že to jsou mužské uši, a navíc mi stupeň jejich rozkladu připadá mnohem pokročilejší než v případě oběti. Nevyteklo příliš mnoho krve, a tak předběžně vycházím z toho, že pachatel uši amputoval až post mortem a poté přišil ty cizí.“ Julia vzhlédla a podívala se na Martina Saathoffa. „Bože, napadá mě, co se asi stalo s mužem, kterému patří tyhle uši.“

Autorka jede v osvědčeném receptu, který ji u čtenářů funguje, a představila další zašmodrchaný případ, který má trochu zvráceného pachatele, dost obětí a kladné sympaťáky. Její styl psaní je úsporný a jde rychle k jádru věci. Nerozepisuje se ani příliš nepopisuje okolní dění a jde pouze ve vyryté stopě hlavní dějové linky. Krimi tak dostává svižný ráz a předpokládanou čtivost, ale větší hloubky ani propracovanosti se nedočkáte. Celá série se tak řadí k těm oddechovějším, z kterých nasajete základní informace, jež vám budou bohatě stačit k dopadení vraha.

Autorka se nevyžívá v krvelačných popisech či výrazných zvěrstvech svých záporáků, takže pokud tyto módní výstřelky nejsou vašim šálkem četby, tady budete spokojeni. Prostor dostává i osobní život hlavních protagonistů, který se nám vyvíjí pěkně od prvního dílu a skvěle doplňuje hlavní zápletku.

Detektivka Vražda za trest je příjemným společníkem a oddechovým čtivem, které vám nabídne jednoduchou zápletku, svižné tempo i zajímavý případ. Pokud vám složitá vyšetřování nic neříkají a neradi se nimráte v podrobnostech, tady budete spokojeni. Já osobně raději víc komplikovanosti, ale jako fajn oddechovka svůj účel splnila. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za další případ sympatické dvojice děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Vražda za trest pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *