Recenze

Vyvolený

Někdy se člověku daří lépe, jindy hůře, ale hlavní hrdina Cade má skutečně oprávněný důvod ke stížnostem 😉 . Nejenže ho ve škole křivě nařkli z krádeže, ale jeho nevině nevěřili ani jeho vlastní rodiče a poslali do „pasťáku“. Navíc se probudí ve zcela jiném světě, kde mu z neznámých důvodů  půjde o holý život… Spisovatel Taran Matharu svým čtenářům ve své nové knize s názvem VYVOLENÝ dokáže, že jeho fantazie skutečně nemá mezí.

Název: Vyvolený

Podtitul: Poslední bitva o přežití začíná

Autor: Taran Matharu

Nakladatelství: Alpress

Rok: 2020

Počet stran: 288

Oficiální anotace

Cade se s partou teenagerů ocitá v podivném světě. Ti, co přežili první útok, se s vypětím všech sil dostanou přes poušť do pevnosti, kde je technologicky vysoce vyspělý dron identifikuje jako „soutěžící“. Když zjistí, že mají svést bitvu s armádou zubatých příšer, pokusí se o útěk. Dron je však neodbytně pronásleduje na každém kroku a na jeho displeji neúprosně ubývají vteřiny do zahájení kvalifikačního kola.

“ … Filmová smyčka dokumentovala bojovou scénu. V popředí bylo vidět římské vojáky v řadě, kteří sraženými štíty vytvářeli štítovou zeď . Vedle nich seděl na koni centurion s taseným mečem pozdvihnutým nad hlavu, který jim očividně velel.  Chochol z koňských žíní, který zdobil jeho helmu, značil vojenskou hodnost. Z pravé strany vešel do záběru nosič standarty, jenž měl na přilbě nasazenou lví lebku s dlouhými tesáky a kůže šelmy mu spadala na záda. Cadea však neohromili římští vojáci. Kdepak. Uchvátila ho zvířata, která proti nim útočila z pozadí obrazu a s nevídanou zuřivostí se vrhala na přední řadu legionářů. Neuvěřitelné obludy jakoby by vystoupily přímo z nočních můr H. P. Lovecrafta. … “ ( Obr. zdroj: rf-hobby.cz)

Summa summarum

Nakladatelství Alpress další knihu oblíbeného spisovatele Tarana Matharu vydalo v šité vazbě, s pevnými deskami a křídovým přebalem. Kniha má oblíbený „kabelkový“ formát a autor VYVOLENÉHO je sám o sobě dostatečnou zárukou, že příběh budete mít přečtený “ coby dup“ 🙂 . Kniha je rozdělena do kratších 50 kapitol. Příběh je vyprávěn v er-formě a jakmile se do knihy začtete, zjistíte, že děj má nevídaný spád. A to tak „brutální“, že knihu absolutně nebudete chtít odložit. Autor vás po celou dobu svého vyprávění nenechá vyjít z úžasu: kombinuje prvky a místa z lidské historie, které by podle běžného úsudku vůbec dohromady fungovat neměly: stvůry jakoby vystřižené z knih H. P. Lovecrafta (ukáže se, že to jsou dinosauři včetně druhů, které na Zemi nežily), britský veterán z II. světové války, ztracená římská IX. legie Gaia Julia Caesara, mayské pyramidy … A to vše autor bez zaváhání umístí na místo, které se ani nenachází na planetě Zemi. Ovšem je důležité nenechat se zmást: miš maš, který si pro čtenáře Taran nachystal, rozhodně není náhodný či ledabylý: naopak, autor má vše dokonale promyšleno, v příběhu do sebe logicky zapadá a společně skvěle funguje. Ačkoli osobně absolutně nespadám do cílové skupiny, knihu jsem “ zhltla na první dobrou“. Bavil mě autorův styl vyprávění, dokonalé popisy míst i dostatečné vykreslení charakterů postav. Pokud mě na knize něco “ naštvalo“,  pak je to zcela poslední věta románu, která zní : „Hra právě začíná.“.  Protože je jasné, že mě a další fanoušky čeká předlouhé období čekání na další díl série 😉 . Kniha mě bavila a ♥ doporučuji. 

Hodnocení: 100 %

Za  napínavou a maximálně originální fantasy děkuji ♥ nakladatelství Alpress .

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] na celou recenzi knihy VyvolenýOdkaz na recenzi knihy Vyvolený (kniha za knihou) Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *