Recenze

Země v troskách

Díky příběhu Město v oblacích již víme, že po globální katastrofě přestane být Země obyvatelná a pouze privilegovaná skupina obyvatel se dostane na seznam tzv. „100%“ a mohou se odejít ze zamořené Země do měst postavených vysoko na obloze… Pravdou však je, že ve městě má práva pouze určitá třída obyvatel. Zbytek žije v chudobě, špíně a nemá žádnou budoucnost, což pro diktátory vždy znamená jedno – nebezpečí. Přečtěte si další knihu ze série Města o tom, že život na nebesích může být pěkné peklo. Druhý díl Země v troskách vám ho znovu přiblíží více než živých barvách…

Název: Země v troskách

Série: Města, II. díl

Autor: Kristýna Sněgoňová

Ilustrace: Žaneta Kortusová

Nakladatelství: Epocha

Rok: 2021

Počet stran: 456

Oficiální anotace

Svět je v troskách. Když se hroutil, postavili lidé svou spásu – města na obrovských pilířích, chráněná před vším zmarem tam dole. Ale to bylo dávno a nyní nastal čas vrátit se na zem. Jenže povrch je jiný než bezpečné výšiny měst v oblacích, a nejde jen o krvelačné Cizince – největším nepřítelem byl pro člověka vždycky zase člověk. Tam dole jsou však i věci, s jejichž pomocí by mohli lidé znovu ovládnout Zemi, a získat je bude to nejtěžší, co čeká výpravu slovanského města tyčícího se vysoko nad povrchem. Kristýna Sněgoňová se vrací do kulis svého nejúspěšnějšího románu a přináší příběh, který rozvíjí fascinující svět měst v oblacích. (Foto: Kristýna Sněgoňová, zdroj: fandom.sk)

„… Čas je to jediné, čeho máme nahoře dostatek. …“

Summa summarum

V druhém dílu série Města je Nový Visegrád  (slovanská kolonie Čechů, Slováků a Poláků), kde panuje zcela jiný režim, než v prvním , v „jedničce“ čtenářům představeném, německém Městě.

ℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑℑ

“ … Zásobovači byli v německém městě vážení, lidé je obdivovali a placení byli tak, že si mohli dovolit skoro cokoliv, i když se u nich neprodávalo o moc víc než ve Visegrádu. Když o tom Sieglinde mluvila, Komorowski se smál. On byl pro zbytek Visegrádu odpad, zbytnost, kterou vláda posílala na zem s vědomím, že pokud o ni přijde, bolet ji to nebude… .“

Ve „dvojce“ se můžeme těšit na další odhalení principů světa, který vznikl po Nanebevzetí – po zániku „naší“ civilizace. Prozradím, že tento další díl – odehrávající se po pádu německého města – se mi líbil ještě víc než Město v oblacích. Mimo to, že zde akce střídá akci v podstatě od prvních odstavců. Navíc hlavní hrdina druhé knihy série je mi rozhodně sympatičtější, než byl Lewenhart. Ostatní postavy jsou  skvěle vykreslené, takže mi brzy dokonale „padly“ a přirostly mi k srdci. I když jsem si myslela, že jednička „je nej“, dvojku hodnotím zas o něco kladněji, přišla mi akčnější, postavy sympatičtější a hlavně se dozvíme mnoho z věcí, které autorka pouze naťukla – i proto se mi zdála atraktivnější. Knihu Země v troskách doporučuji ❤❤všema deseti a  už se těším na „trojku“.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další skvělý díl série Města, děkuji ❤ nakladatelství Epocha ❤.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *