Recenze

Dej šanci mně

Román DEJ ŠANCI MNĚ je novým romantickým počinem od autorky Whitney G. a vy tomuto romantickému a vášnivém příběhu klidně šanci dejte, protože tady se budete skvěle bavit a možná i dojímat. 😉

Název: Dej šanci mně
Autor: Whitney G.
Překlad: Jana Divišová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 392

Po zaznění zvukového signálu zanechte prosím vzkaz… Penelopo, vím, že jsou tři ráno, ale potřebuju to ze sebe dostat. Už ti nemůžu dát žádnou další radu, jak sbalit toho druhého týpka, neřeknu ti žádnou další „sexy věc“, kterou bys měla udělat, ani ti nenavrhnu novou sérii lechtivých slovíček, která bys mu měla posílat uprostřed noci. Jako tvůj nejlepší kámoš jsem narazil na svůj limit a můžu ti upřímně říct, že si tě nezaslouží. To všechno ti neříkám proto, že bych kurva žárlil, nebo snad proto, že bych měl tu drzost tvrdit, že vydělává víc peněz než já. (Pořád marně hledám jeho jméno v TOP 500 ve Forbesu a moc dobře vím, že to Ferrari si jenom pronajímá, ale to je na dlouhé vyprávění.) Prostě není tím, za koho ho považuješ, a přitom máš někoho lepšího přímo před nosem… Máš všechny důvody pro to, abys mi nedala šanci, protože mě znáš líp než kdokoli jiný a souhlasíš se všemi těmi bulvárními plátky, které mě nazývají Nafoukaným králem New Yorku a Nezkrotným playboyem Manhattanu. Jsem si ale naprosto jistý tím, že by ti bylo líp s někým jiným, a chci, abys to věděla. Není toho moc, co od tebe žádám… Jen chci, aby ses s ním rozešla, kvůli mně.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Dej šanci mně je nenáročnou, oddechovou love story, která jede v rytmu od přátelství k lásce, a nudit se rozhodně nebudete. Romantika, humor, vášeň i jiskřivé napětí sálá z každé stránky a i když se nejedná o úplný TOP, rozhodně si svou šanci zaslouží.

Příběh vyprávěný ich-formou z pohledů obou hlavních postav nepostrádá vášeň ani vzrušující napětí, jež na vás okamžitě dýchne po pár přečtených stránkách. Autorka tentokrát dost často přebíhá ze současnosti do minulosti, aby vysvětlila některé události a je tak potřeba trochu zvýšená pozornost při čtení. Nejsem si jistá, zda to byl dobrý tah (příběh působí chvílemi roztříštěně), ale naštěstí je dějová osa natolik lákavá, že tuto formu s přimhouřením oka zkousnete a plně se oddáte romantice i vášni.

„Jestli chceš, abych ti řekl něco, co obvykle říkám a co se ukáže, že je pravda, tak…“
„To si nech laskavě pro sebe.“
„Já ti to kurva říkal.“ Stejně to řekl. „Neměl jsem ho rád už od chvíle, kdy jste spolu byli dva měsíce, a jsem celkem zklamaný, žes to s ním vydržela půl roku.“
„Tomu se říká monogamie.“
„Tomu se říká utrpení, když jediný potěšení spočívá v tom, že tě bere na rande a je milej.“ Pohlédl na mě. Buď tak hodná a přestaň hledat prince na bílém koni. Ten neexistuje.“
„Takže mám hledat kreténa?“

Humor a romantika zdobí tento oddechový příběh, v kterém přitažlivost a vzrušení hrají důležitou roli. Hned od začátku nás autorka nešetří a začne pálit ostrými náboji vtipu, slovních přestřelek i rozvíjejícího se souznění mezi hlavními protagonisty. Whitney G. nepřišla s ničím převratným, ale daří se jí udržet vaši pozornost do posledního řádku a velkou měrou k tomu přispívají svižné dialogy, v kterých nechybí svádivé hašteření ani ostrá nevraživost.

Co si budeme povídat, autorka to umí i lépe 😉 , ale já jsem se při čtení dobře bavila a jako prima oddechovku mohu román Dej šanci mně doporučit. Pokud máte rádi romantické příběhy, které jedou v živém, rychlejším tempu a láska se zde skloňuje ve všech pádech, pak se směle pusťte do čtení.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za romantický příběh ve stylu od přátelství k lásce děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Dej šanci mně pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *