Recenze

Skandální titulky

Nový román L. J. Shen nese název SKANDÁLNÍ TITULKY a musím zkonstatovat, že je to opravdu velmi skandální čtení. Erotika je tu zastoupena v takové míře, že na chudáka romantiku toho už moc nezbylo. 😀

Název: Skandální titulky
Autor: L. J. Shen
Překlad: Darina Povolná
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 368

Célian Laurent. Manhattanský princ. Proslulý playboy. Dědic mediálního impéria. … a můj nový šéf. Mohla jsem na něj udělat dojem, nebýt těch nezapomenutelných chvil, když jsme se spolu minulý měsíc vyspali. Odešla jsem s něčím víc než jenom oblažená orgasmy a příjemnou vzpomínkou – konkrétně s jeho peněženkou. Teď na mě zíral, jako kdybych byla špína pod jeho italskými mokasíny, a já si to mám nechat líbit. Jenže vtip je v tom, že Judith „Jude“ Humphryová nemá co ztratit. Holka z Brooklynu. Nechvalně proslulá svou svérázností. Dědička hromady lékařských účtů a roztrhané pohovky. Když se na mě z opačné strany pokoje dívá, vidím v jeho očích záblesk, a to z nás dělá protivníky. On to ví. Stejně tak i já. Každý den v redakci je bitvou. A každá noc v jeho posteli válka. Ale v sázce je moje srdce a já se bojím, že zvednu bílou vlajku.

≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈ ≈

Oddechový román Skandální titulky je velmi vášnivým čtením, v kterém se ale nezapomíná na vzrušující zápletky ani na dramatickou minulost hlavních hrdinů. Nenáročný, přesto poutavě napsaný román potěší všechny romantické duše, jež věří ve šťastnou budoucnost a na „zaklínadlo“ žili spolu až na věky.

Příběh je vyprávěný ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů. Dostane se vám tak naprosto odlišných vjemů. Tady se k sobě do protipólu staví citlivá, kamarádská povaha se srdcem na dlani a bezohledný, arogantní necita se zlobou na celý svět. Ale co když se pod tvrdou slupkou schovává neopracovaný démant? 😉

Na smrtelné posteli mi máma řekla, že srdce je osamělý lovec. „Jude, orgány jsou jako lidé. Potřebují společnost, nějakou zálohu, na kterou se mohou spolehnout. Proto máme všechno pod dvou: plíce, mandle, ruce, nohy, palce, oči, nosní dírky, rty a všechny ty zuby. Jenom srdce pracuje osamoceně. Jako Atlas nese tiše na svých ramenou váhu naší existence a bouří se jen tehdy, když je rozrušeno láskou.“

Autorce se rozhodně nedá upřít čtivost jejich knih a ani tento nový román není výjimkou. Hned od začátku rozehraje vášnivou hru plnou náboje a vzájemného jiskření a postupuje svým vyprávěním mílovými kroky k velké love story, která má pohádkový nádech. Její postavy jsou důrazné ve své povaze a dokáží čtenáři nabídnout pestrou plejádu charakterových vlastností.

Tentokrát nás autorka vezme do prostředí zpravodajství, kde se točí nemalé prachy a aférky jsou na denním programu. Tisíckrát omílaný námět šéf versus podřízená nebo chcete-li princ a Popelka nepřináší nic nového a L. J. Shen toto téma bohužel nijak nepovýšila. Mně tady toho moc nefungovalo. Dějová osa mě neuchvátila a bohužel ani balení, ve formě romantiky či vzrušujícího očekávání z věcí příštích, pro mě nebylo ničím exklusivním. Celé vyprávění tak po mně sjelo bez většího efektu a nezanechalo viditelnou stopu.

Vím, že to L. J. Shen umí naprosto bravurně, ale románem Skandální titulky se mi do vkusu příliš netrefila. Zanevření se ovšem žádné nekoná, protože jsem si téměř jistá, že mě určitě ještě čekají jiné její lahůdky, které mně zachutnají a znova navnadí na romantické čtivo. Pro ty, kteří mají rádi dostatek a tím myslím opravdový dostatek erotiky, v které probleskují záchvěvy romantického vztahu, tady nešlápnou vedle, nýbrž rovnýma nohama do vzrušujícího čtení.

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za erotický příběh, v kterém se na upejpavost rozhodně nehraje, děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihou Skandální titulky pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *