Recenze

Příliš mnoho vzpomínek

Další rodinné tajemství čeká na své odhalení a v tom nejlépe vyniká empatická Romana. Lidé se jí bezprostředně svěřují, jako by sama neměla starostí až nad hlavu, ale zvědavost je někdy pěkná mrcha a tak se Romana pouští do dalšího rodinného dobrodružství, aby rozpletla jeho křehká vlákna. Volné pokračování románu Příliš mnoho tajemství nese název PŘÍLIŠ MNOHO VZPOMÍNEK.

Název: Příliš mnoho vzpomínek
Autor: Katarína Gillerová
Překlad: Adam Chromý
Nakladatelství: Albatrosmedia Motto
Rok vydání: 2022
Počet stran: 312

Katarína Gillerová se vrací k osudům postav z románu Příliš mnoho tajemství, které rozvíjí v dalších příbězích. Romana odhalila nesrovnalosti v podnikání majitelky butiku s kabelkami a po usmíření s Kamilem plánuje šťastnou budoucnost. Kvůli podezřelým okolnostem se však nemůže ubránit pochybnostem. Opravdu před ní Kamil nic netají? Romana se navíc musí srovnat s vlastními rodinnými poměry. Snaží se vynahradit si promarněné roky s dvojčetem Adamem, ale situaci jí dost komplikuje svérázná Dáša, která funguje jako rušivý element. Vztahové problémy řeší také Romaniny kamarádky Dáda a Mirka. Všechny tři se vracejí na místo, kde se před lety prolnuly jejich osudy. Nejen na ně tam čekají vzpomínky, které nemusejí být jen příjemné. Některé křivdy se totiž táhnou celým životem.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Poutavý román Příliš mnoho vzpomínek je další jímavou a čtivou záležitostí z pera slovenské autorky, jejíž knihy mám moc ráda. Její hrdinka opět odkrývá rodinná tajemství i osobní traumata z minulosti a snaží se vnést světlo do míst, kde dlouhou dobu vládly stíny lží a pochybností.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Romany. Tahle mladá žena je velká sympaťačka a věřím, že si ji čtenáři zamilují na první dobrou. Nikam se necpe, má zdravý názor a hlavně má kolem sebe přátele a rodinu, jež ji vždy schovají pod svá křídla. V téhle společnosti se totiž důvěra, láska i sounáležitost rozhodně nosí.

Člověku se nepoštěstí mít v životě příliš lidí, kteří se nikdy nevytratí z jeho srdce. Nezáleží na tom, jak jsou daleko. Máte jistotu, že jsou s vámi, i když se brodíte bahnem a hledáte ztracené iluze. Očistí vám bláto z bot a u sklenky dobrého vína s vámi najdou smysl života.

Katarína Gillerová je sázkou na jistotu. Její spletité romány jsou naplněny vztahovými problémy, romantikou i zápletkou s příměsí napětí, která vás udržuje ve střehu a laská vaši zvědavost. Svoji dějovou osu z předcházející knihy ještě více rozvinula a nechala své hrdiny „trpět“ a hroutit se pod problémy, jež ale vždy najdou svá řešení a i když se nad nimi stahují temné stíny chmur, u této spisovatelky jste si jistí, že pozitivní slunko se dokáže prodrat i skrz tu největší mizérii.

Čtivé a poutavé vyprávění vás velmi brzy vtáhne do svého příběhu a odcházet od něj, aniž byste poznali všechny aspekty problému včetně jejich řešení, je téměř nemožné. Svižné tempo pak dodává celému románu spád a vy se tak ocitnete velmi záhy na jeho konci, abyste znova moudře pokývali hlavami a zkonstatovali, že autorka vás opět nezklamala.

Autorka se nevyhnula jisté překombinovanosti, někdy je těch náhod až příliš a jsou do očí bijící, ale pro ty čtenáře, kteří už ji dobře znají, tato mírná nedokonalost není překážkou k tomu, aby si nový příběh opět užili. Její romány jsou většinou zahlceny postavami, ale vyznat se v nich není vůbec žádný problém. Každá z nich má svoje charakteristické pádné vlastnosti a nese si svůj osobní vypálený cejch starostí. Tady vás velmi dobře bude bavit střelená Dáša, kterou byste na místě zabili nebo k ní s důvěrou natáhli pomocnou ruku. Obě varianty jsou správné. 😉

Román Příliš mnoho vzpomínek je dalším náhledem do jedné slovenské rodiny, kde se možná řeší úplně stejné problémy jako u vás, ale autorka se ještě navíc postará o zapeklitou zápletkou, která dodá románu šmrnc a auru zvědavosti. Myslím si, že bude lepší, když se s hrdiny nejdříve seznámíte v předchozím románu Příliš mnoho tajemství (který se mně osobně líbil o fousíček víc) a budete tak snáz v obraze. Pro ty, kteří holdují rodinným strastem, lásce i spletitým vztahům, se romány Kataríny Gillerové určitě budou líbit.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další komplikovaný rodinný příběh děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Příliš mnoho vzpomínek pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *