Recenze

Příchod vlka

Milovníci romantiky a historických příběhů zpozorněte, protože PŘÍCHOD VLKA je přesně pro vás. 😉 Normanský lord a anglická šlechtična, které osud svedl dohromady, bojují v krutých dobách o svůj domov, lásku a štěstí.

Název: Příchod vlka
Autor: Elizabeth Chadwicková
Překlad: Renáta Tetřevová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 256

Bitva u Hastingsu, po níž usedl na anglický trůn normanský vévoda Vilém Dobyvatel, přinesla do Anglie mnohaletý rozvrat, plný rebelií odbojných Anglosasů. Poté, co hrad Ashdyke na velšském pomezí lehl popelem, se anglická šlechtična Christen stala svědkem manželovy vraždy a zajetí bratra. Aby zachránila svůj lid a zajistila bratrovo propuštění, souhlasí s kvapným sňatkem s jedním z králových mužů, Milesem le Gallois. Napětí v zemi se stupňuje a Christen s Milesem, obklopeni nepřáteli ze všech stran, společně zápasí nejen o rodinné štěstí, ale zejména o holý život.

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Historický román Příchod vlka je osvěžujícím příběhem, v kterém vás čeká romantika, napětí i emoce. Hlavní hrdinka Christen má velký průšvih, protože jestli nebude výt s vlky, stane se jejich obětí. Milá oddechovka, která dokáže zaujmout a vtáhnout do děje.

Příběh situovaný do roku 1069 je vyprávěn er-formou a vy tak máte možnost být divákem všech dramatických událostí, které se dějí nejen kolem hlavní hrdinky, ale i na bitevním poli. Pestrý obraz tehdejší doby vás přenese do příběhu, kde se slitování ani zacházení v rukavičkách rozhodně nedočkáte. Snad jedině, že byste se dostali do rukou odvážného a charismatického Milese. 😉

Zírala na něj, oděného do kroužkového brnění, jako by ho viděla poprvé v životě, a náhle si uvědomila, jak moc se od sebe liší. Normanský dobyvatel a anglická vdova. Jenže se za něj provdala, žila s ním, bojovala s ním, smála se s ním, zamilovala si jeho dítě a začínala zjišťovat, že pod tvrdou skořápkou se často skrývá něžný muž. Nic víc, nic míň. Oči měl neproniknutelné, nebo možná v nich číst radši ani nechtěla.

Příběh se rozjíždí s lehce zataženou brzdou, která ale po pár stránkách dostane příkaz volno a před vámi se rozprostře poutavé vyprávění, kde nemůžou chybět intriky, krvelačné boje a hlavně romantika. Čtivý a živý styl, který autorka ovládá bravurně, obsahuje dostatek dramatických zápletek, které vás udržují po celou dobu ve střehu. Řinčení mečů, zkrvavené mrtvoly i vypálené vesnice se střídají s něžnou, přesto silnou hlavní hrdinkou Christen, která má lásky na rozdávání a dokáže se postavit nepříteli i problémům s hrdostí a otevřeností.

Celým příběhem se prolínají historické souvislosti a autorka do svého vyprávění zakomponovala i reálné postavy, jež měly vliv na chod dějin. V doslovu se dozvíte, co si autorka přikrášlila a v kterém případě vycházela z historických pramenů.

Mě román Příchod vlka velmi bavil. Splnil přesto to, co jsem od knihy očekávala, tedy kvalitní historický příběh i romantiku. Překvapivé dějové zvraty dodávaly vyprávění svižnost i šťávu a já nemohu jinak, než tento poutavý a nenáročný román doporučit.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za výlet do romantické i krvelačné historie děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Příchod vlka můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Prolistovat knihu můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *