Recenze

Zemřeš v další kapitole

„Zemřeš v další kapitole“ patří do série detektivek „Eva Dallasová“  od populární americké spisovatelky Nory Roberts, která o policejním poručíku „v sukních“ píše pod pseudonymem J. D. Robb.

„Zemřeš v další kapitole“ je v pořadí 46. knihou v knižním seriálu o newyorských policistech z oddělení vražd odehrávající se v dohledné budoucnosti (rok 2061). Podle skalních fanoušků Dallasové a Peabodyové se jedná o klidnější díl, kde si vychutnáte zejména zajímavé kulisy vražd a skvěle vymyšlenou kostru celé kriminální zápletky.

Název: Zemřeš v další kapitole

Autor: J. D. Robb

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2019

Počet stran: 328

Evu Dallasovou není potřeba jejím fanouškům představovat, ale ty čtenáře, kteří nežijí detektivkami zcela na 100%, ale příležitostně po nich s chutí sáhnou a zároveň jim nedělá potíže začít číst sérii knih třeba právě od 46. dílu v řadě , malinko uvedu do obrazu… A zároveň jim Evu nadšeně doporučím.

Knihy o Evě Dallasové jsou „sci-fi“ detektivkou, která je okořeněná přiměřeným množství erotických scén.  A HLAVNĚ jsou založeny na kvalitních, originálních zápletkách zločinů, které rozhodně nekopírují jiných 120 detektivních románů. Eva spolupracuje s detektivem Peabodyovou , mezi její další nejbližší kolegy patří Leonard a Marvin. Při čtení brzy zjistíte, že rozhovory mezi Dallasovou a Peabodyovou jsou vtipné, plné poťouchlých hlášek, kterým se (třeba) rádi zasmějete 🙂 . Celou sérii se vyvíjí vztah mezi Evou a Roarkem, který je ze začátku „záporňákem“, ovšem potká Evu, začne sekat latinu, pohádkově zbohatne a s Evou se ožení. V knize „Zemřeš v další kapitole“ jsou tito dva již manželé. Takže ano, této detektivce nechybí ani romantika.

46. díl vypráví o zločinech, které kopírují knižní předlohu oblíbené spisovatelky detektivních románů . Místa činu i samotné provedení vražd si pachatel plánuje tak, aby jeho psychopatická „umělecká díla“ věrně imitovala obsah populárních detektivních knih. Ve svých bludech je skálopevně přesvědčený, že je mnohem lepší a chytřejší „umělec“ než-li tvůrkyně původních knih a chce světu ukázat, že vrah, pokud je „génius“, může mít navrch. Předpokládá, že zlo v jeho podání – podle vlastního scénáře – vyhraje a vrah tentokrát zůstane nedopaden …

Díky Evině vyšetřování se dostaneme do hodinových hotelů mezi prostitutky, rockových klubů nacpaných k prasknutí nevázanou společností a drogami. Zavítáme do prodejny galanterie, márnice, ale i do přepychového sídla bohatých dam žijících v mega luxusu.

Autorka knižní série, Nora Roberts alias J. D. Robb.

Zdroj obr.: Business Manager – Facebook

Summa summarum

Detektivka mě bavila a doopravdy není nutné znát všechny předchozí příběhy o Evě a jejím týmu, abyste si tuto knihu vychutnali se vším všudy. Autorka píše  napínavě, čtivě, srozumitelně. Popisy nejsou krátké, ale ani tak předlouhé, aby vás stačily unudit do sladkého bezvědomí spánku. Spisovatelka se snaží o vtipné dialogy a většinou se jí to hodně dobře daří… Romantická linka příběhu na mě sice byla až moc, moc sladká a díky erotickým pasážím okatě připomínala „fialové harlequinky“, ale tato místa mně autorka plně vynahradila skvěle vymyšlenou osnovou vražd, originální šablonou zločinů i „sci-fi“ prvky, které se tu a tam v příběhu vyskytnou. Možná mi trochu chybělo překvapení při odhalování vraha – detektivové na něj přijdou dost rychle, pak se hraje „jen“ o čas, ale naštěstí pachatel byl natolik chytrý, že samotné pátrání a zatýkání bylo také správný „napínák“. 

Eva Dallasová mě potěšila a další díl tohoto knižního seriálu si určitě dříve nebo později ráda přečtu.

Moje hodnocení (jako ve škole): 1 –

V procentech: 82%

Za seznámení s policejním poručíkem Dallasovou a recenzní výtisk s vizuálně velice povedeným přebalem děkuji nakladatelství Alpress  🙂 .

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] na celou recenzi knihy Zemřeš v další kapitoleOdkaz na recenzi knihy Zemřeš v další kapitole (Kniha za knihou.cz)Odkaz na recenzi knihy Zemřeš v další kapitole (Kritiky.cz)Odkaz na recenzi knihy Zemřeš v […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *