Recenze

Zřídla

Znečištěné zdroje čehokoli jsou vždy problém. Ale tlejícími mrtvolami znečištěné zdroje magické energie tzv.: ZŘÍDLA  jsou  MEGAPR*SER , který se násobí tím, že se objeví v Brně 😉 . Není pochyb, že jejich Strážci budou mít s řešením situace plné ruce práce a hlavu plnou ozónu z magických výbojů. Nechte se zlákat, otevřete knihu Kristýny Sněgoňové a zjistěte, jak všelijak se dá řešit magicko – energetická krize… A boj o moc.

Název: Zřídla

Autor: Kristýna Sněgoňová

Nakladatelství: Epocha

Počet stran: 400

Rok: 2020

Oficiální anotace

Pod našima nohama se nachází spousta věcí: třeba vodovody, plynovody, optické kabely, metro… Teda to zrovna v Brně ne, ale zato tam můžete narazit na magická Zřídla – skryté zásobníky mocné energie. Jejich Strážcem se může stát každý, kdo má dar a dokáže se na Zřídla napojit, ať už je to holka z knihovny, divný chlápek od vedle, nebo třeba nenápadný uklízeč z nádraží. Moc Zřídla se dá využít všelijak – třeba pro větší sílu, štěstí, lásku nebo tvoření úžasných věcí. Jenže teď mizí jedno Zřídlo za druhým a je jasné, že za tím stojí někdo ze Strážců. A může to být kdokoliv. Stahují se mraky a hrozí válka o tenčící se zdroje magické energie. Vítejte v magickém světě, který by klidně mohl být tím naším.

Summa summarum

V pořadí druhá kniha Kristýny Sněgoňové vydaná roku 2020 má děj zasazený do současnosti, konkrétně do jihomoravské metropole a  od samého začátku je napěchovaná akcí.  Až do konce. Ve vyprávění příběhu o vysychání podzemních zásobníků magické energie po Brnem –  Zřídel se střídají 3 knižní postavy: Lukáš Richter, Barbara Lewicka a Lída. Jak ostatně bývá autorčiným stylem, ke všem si čtenář brzy vytvoří nějaké pouto, což ho neodvratně vtáhne do děje. A „splynutí“ s postavami mu půjde  zcela „samo“, protože všechni hrdinové do knihomolů přímo šťouchají svou plasticitou, temperamentem, ironií a celkovou propracovaností, která je pro autorku typická. Ten, kdo má být podle paní spisovatelky dement, vás brzy utvrdí v tom, že „se to s ním doopravdy nedá“ a naopak sympatickým postavám budete upřímně fandit a při všech možných akcích se o ně bát. V pátrání kolem vytěžených Zřídel a zločinů s nimi spojených drží prim dvojice Barbara – Lukáš. Děj je tudíž vyprávěný zejména  z jejich pohledu. Retrospektivně do něj informacemi přispívá i Lída. Autorka má velmi dobře vymyšlenou strukturu celého příběhu, mj. i hierarchii a pravidla fumgování celé organizace Strážců. Tudíž děj odsýpá hladce, bez zbytečných kliček, odboček a omáček. Zprvu pomalejší rozjezd děje zvolna nabírá na tempu, aby se tryskově dostal ke svému rozuzlení. Nemohu říct, že by konec pro mě byl šokující nebo překvapující – celkem brzy jsem si tipla viníka, který má všechny levárny na svědomí, ale celkovému dojmu z knihy to nikterak neublížilo. I tato autorčina kniha je originální, plná vtipných glos, černého humoru a ironie. Mně se líbila. Jako i ostatní Kristýniny tituly jsem Zřídla přečetla na „jeden zátah“ a moc mě bavila. Doporučuji ❤.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za Zřídla děkuji ❤nakladatelství Epocha❤

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *