Recenze

Volající

Tak tohle je opět pecka od autora Čtvrté opice. Tento VOLAJÍCÍ je nefalšovanou noční můrou a pokaždé je o krok napřed. Vždycky máte na výběr, ale věřte mi, že tohle rozhodnutí byste udělat nikdy nechtěli. Šílený vrah dává moderátorce vybrat vždy ze dvou možností a ani jedna z nich nedává moc šancí na přežití.

Název: Volající
Autor: J. D. Baker
Překlad: Jan Netolička
Nakladatelství: Albatrosmedia Domino
Rok vydání: 2022
Počet stran: 424

Kontroverzní rozhlasová moderátorka Jordan Briggsová se vyškrábala na kariérní vrchol. Nekompromisní honba za úspěchem si však vybrala svou daň. Její manželství se rozpadlo, už roky nemluvila se svou matkou a kdyby neměla dceru Charlotte, byl by její osobní život v naprostých troskách. Ve svém pořadu si Jordan nebere servítky a city ostatních jsou jí ukradené. Na negativní reakce je zvyklá a nijak ji nepřekvapí, když se jeden z posluchačů rozhodne ohradit. Zakřiknutý Bernie si chce zahrát hru a Jordan pobaveně souhlasí. Zdánlivě neškodná zábava se v živém vysílaní, které má miliony posluchačů, rychle změní ve vražedné běsnění a oživí stíny dávno pohřbené minulosti. Byla Jordan skutečně schopná jít za slávou přes mrtvoly? Je toho schopná teď?

¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡ ¡

Mrazivý thriller Volající je neskutečnou jízdou a jedinečným thrillerovým zážitkem. J. D. Baker potvrdil svou pozici hvězdné star a představuje čtenářům další skvělou, napětím a akcemi napěchovanou, knihu. Strhující a poutavé čtení vás naprosto dostane.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dvě dějové linie hlavních protagonistů – Jordan a Colea, jež se navzájem propojují a dohromady tak vytvářejí celistvý obraz děsivého případu. Jordan se snaží míchat kartami ve studiu, z kterého moderátorka vysílá a k divákům se tak dostává živý přenos tragických událostí. Cole zatím sleduje stopu šíleného vraha, jenž za sebou zanechává spoušť a dost velké množství mrtvých.

„Dostala vaše dcera můj dáreček?“
„Jaký dáreček, Bernie?“
„Takovou maličkost pro vás. Takovou bombu z minulosti, která měla symbolicky zahájit dnešní oslavy.“
„Oslavy?“
„Tak většina vašich noshledů říká teroristickým útokům.“
„Vy jste nedával pozor? O tom se nehodláme bavit, Bernie.“
„Ne? Já si myslím, že bychom měli. Koneckonců můžete za to vy.“
„Tak já, jo?“
„Dal jsem vám vybrat a vy jste zvolila taxíky.“
„Myslíte tu vaši hru?“
„Je to naše hra, Jordan. Hrajeme jen my dva.“

Dlouho jsem nečetla tak energií, napětím a vzrušením nabitý thriller. Že autor umí kvalitně poskládat thrillerový příběh, jsem věděla už z jeho předchozích knih o Čtvrté opici a tady jen potvrzuje svoji úroveň a životní formu. Ačkoli jeho zběsilé tempo se stává později srovnatelné s „rychlostí světla“ a snaha za každou cenu šokovat (daří se mu to!) začne čtenáře trochu unavovat, přesto se nemůžete od zápletky odtrhnout. Jakmile začne vaše pozornost mírně upadat, okamžitě přijde s dalším překvapivým zvratem, který opět zvedne vaši hladinu zvědavosti, a vy s nedočkavostí obracíte stránku za stránkou. Volající je zkrátka thrillerová droga, po které vaše čtenářské srdce bude toužit, dokud nebude mít dušička pokoj. A závislost bude na světě, protože já si po přečtení klidně dokáži představit další pokračování. 😉

Autor umí chytit čtenáře hned od začátku a s nebývalou silou do nich sype svoje představy a informace, které otevírají svět jeho šíleného zločinu. Svoji hrdinku Jordan staví do bezvýchodných situací, z kterých nevede žádná cesta ven a každý její pohyb a jednání skončí něčí smrtí. Právě tyto vyšponované situace táhnou a přiostřují celý děj na mezní hranici vaší trpělivosti a napětí, které hltáte z každé stránky, hrozí doslova osobním výbuchem.

Ačkoli by se mohlo některým čtenářům zdát, že je toho až přespříliš a vše zavání nereálností, přesto budete autorovi „zobat“ z ruky a nedovolíte si knihu odložit. Pokud máte rádi tento zběsile ďábelský styl, který Baker ovládá na jedničku, pak neváhejte a ponořte se do šíleného příběhu, v kterém vás Volající bude držet po celou dobu v šachu. Vychází 12. 4. 2022.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za neskutečnou jízdu plnou děsivých a šílených situací děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Volající pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *