Recenze

Květ smrti

Znáte KVĚT SMRTI? Kytku, která láká brouky do okvětních listů tím, že vydává mrtvolný zápach? Lákavá je i stejnojmenná detektivka se sympatickou novinářkou, která se bude muset ke své minulosti postavit čelem, aby odhalila děsivý zločin.

Název: Květ smrti
Autor: Anne Mette Hancock
Překlad: Kristina Václavů
Nakladatelství: Albatrosmedia Domino
Rok vydání: 2022
Počet stran: 296

Annu Kielovou nikdo nespatřil od chvíle, co ubodala mladého právníka a odešla z místa činu pokrytá jeho krví. Policii se nikdy nepodařilo vypátrat, kam zmizela ani co ji k tak brutálnímu činu vedlo. O tři roky později od ní novinářka Heloise Kaldanová dostane dopis, který spustí řadu znepokojivých událostí. Detektiv Erik Schäfer by novinářce rád věřil, ale stojí před složitou otázkou: Proč všechny nové důkazy ukazují na ni? Heloise zjišťuje, že kvůli sepsání Annina příběhu se bude muset vrátit na temná místa své minulosti – a vyhledat člověka, kterého už nikdy nechtěla potkat.

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

Detektivka Květ smrti je prvním dílem thrillerové série s dvojicí hlavních hrdinů novinářkou Heloise Kaldanovou a detektivem Erikem Schäferem a musím říct, že to vůbec není špatné čtivo. Užijete si napětí, překvapivé zvraty i šokující konec.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje několik dějových vláken. S detektivem Erikem Schäferem budete sbírat tenká vlákna vyšetřování a snažit se pospojovat nejasné indicie vedoucí k polapení pachatele. Další dějová linka se váže k Anně, která se stává alfou a omegou celého případu, bohužel jsou informace o této ženě zahaleny mlhou tajemství. Nejvíce prostoru se dostává Heloise – odvážné novinářce, která vnáší do celého případu světlo i množství informací, jež ve vás budou vyvolávat zdravou zvědavost i neklidné napětí.

Milá Heloise,
viděla jsi někdy někoho vykrvácet?
Je to dost výjimečný zážitek. V každém případě pro mě, ale také jsem se na něj dlouho těšila.
Vím, že se o mně říká, že jsem spáchala zločin.
Že je třeba mě najít, zpacifikovat a potrestat.
Jenže já zločin nespáchala.
Najít mě nejde.
Zpacifikovat nelze.
Potrestaná jsme už dávno.
… A ještě jsme neskončila.

Detektivka Květ smrti je debutem spisovatelky a novinářky Anne Mette Hancock a nevypadá to vůbec špatně. Přes trochu rozpačitý začátek, jež čtenáře sužuje množstvím neznámých osob, o kterých nedostane moc údajů, se podařilo autorce vystavět důmyslný příběh oplývající dostatkem napětí, tíživé atmosféry i šokujícího odhalení. Energické tempo vyprávění umocňuje nadměrné množství dialogů, kterými je kniha proložena opravdu řádně a občas se stane, že některé jsou lehce nadbytečné.

Rozjetý příběh doplňuje opar pochmurné atmosféry, která se nenápadně plíží zpovzdálí a pomalu prostupuje celým případem, aby v samém závěru zčernala do děsivých, šokujících obrazů. Za mě určitě doporučuji číst knihu pokud možno v zátahu. Ono to až takové práce nedá, protože napětí je velmi slušně budováno po celou dobu a zvědavost vám nedovolí hned tak knihu odložit. Pokud ji odložíte, rychle vypadnete z dění a horko těžko pak lovíte zasunuté vzpomínky a indicie z hlavy.

Detektivka Květ smrti se neřadí mezi thrillery, při kterých se vám nebude dostávat dechu, ani potoky krve se na vás nebudou valit z každé stránky, přesto vás dějová osa osloví a vy s napětím budete očekávat celé rozuzlení zápletky. Dostatek překvapivých zvratů i reálnost postav vás bez obtíží vtáhne do příběhu, která zavání puncem severských krimi.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za výživné krimi z Dánska děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Květ smrti pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *