Recenze

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda

Žena, která se narodila s enormní potřebou lásky a strašnou potřebou lásku dávat, se stala ikonou Hollywoodu. Vy si o jejím profesním i milostném životě můžete přečíst v románu AUDREY HEPBURNOVÁ A JEJÍ ZÁŘIVÁ HVĚZDA.
„Měla jsem štěstí. Příležitosti se člověku nenabízejí často. Proto když ti přeběhnou přes cestu, musíš se jich chopit…“

Název: Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda
Autor: Juliana Weinbergová
Překlad: Zlata Kufnerová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 488

Holandsko, 1944. Zatímco Evropou otřásá druhé světová válka, mladá Audrey Hepburnová nachází lásku k tanci. Mezi válečnými hrůzami a všudypřítomným hladem sní o tom, že se stane primabalerínou. A třebaže tento sen brzy ztroskotá, nenechá se odradit. Jejím novým cílem jsou americká filmová studia! A mimořádný talent Audrey skutečně přivede do Hollywoodu. Již brzy hraje po boku filmových velikánů jako Gregory Peck a Humphrey Bogart. Zářivá budoucnost jejích snů od ní vyžaduje vše. Může však Audrey zářit jako hvězda na hollywoodské obloze, aniž by přitom ztratila sama sebe?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Poutavý román Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda je dalším krásným čtením z edice Významné ženy a tentokrát má v hledáčku sympatickou, úspěšnou a velmi laskavou hollywoodskou herečku Audrey Hepburnovou, která se stala filmovou i módní ikonou. Krásný a velmi záživný příběh plný emocí a lásky.

Příběh vyprávěný er-formou jde ve stopách této nádherné ženy a vás opět čeká „pouhý“ výřez jejího života datovaný do rozmezí let 1944 – 1988. Autorka ale toto období ovládla pevnou rukou a představila čtenářům Audrey nejen jako herečku, jež zdobila nesmírná píle a profesionalita, ale i jako obyčejnou ženu se srdcem na dlani, pro kterou láska k dětem i partnerům byla důležitou (mnohdy nejpodstatnější) součástí života.

„Neříkám to rád, ale ty mě k tomu nutíš. Tys roli prince Hanse dostal z jediného důvodu. A sice proto, že jsi sem přivedl Audrey Hepburnovou. To ona je hvězda, jak jsem právě řekl, ona je ta, kterou chce publikum vidět, na niž budou diváci vchodit a kterou budou milovat. Ne ty!“
Mel zbledl, z tváře se mu vytratila všechna krev.
„A také celý soubor Audrey zbožňuje. Je tak milá, spolehlivá a ohleduplná. Když sem ráno přijde, pozdraví jako první zvukaře a vizážisty a jevištní personál, zatímco ty si myslíš, že to nemáš zapotřebí, protože seš něco lepšího. A přitom jsi tady jen trpěný, Ferrere. Ty seš prostě jen cena, kterou jsme museli zaplatit, abychom získali Audrey jako Undine.“

Audrey Hepburnová – zdroj

Dívka s velkýma uhrančivýma očima si mě podmanila od první stránky stejně jako příběh, jenž ji vypodobňuje s něhou a laskavostí, kterou oplývala i samotná Audrey. Čtivé a velmi poutavé vyprávění nám dovolí poznat její charakterové vlastnosti v tom nejlepším světle a obdivovat její nezměrnou pracovní píli, lásku k dětem i partnerům a pozdější humanitní pomoc pro UNICEF. Společně nahlédnete do filmového průmyslu, jež zdobí taková jména jako Gregory Peck, Fred Astaire či Sean Connery a pokocháte se módními kreacemi i tanečním drilem, který v ní zanechal ladnost až do pozdního věku.

Autorka ve svém příběhu tuto krásnou a milou ženu postavila do věčného dilematu a lesku i stínu zářivé kariéry. Na jedné straně velký úspěch i láska k filmovému řemeslu a na straně druhé odvrácená tvář hvězdné dráhy, která se podepsala i na jejích vztazích. Příběhem se nese i celoživotní bolest a trauma z odchodu otce v jejím raném dětství, které se promítlo do partnerského soužití.

Po přečtení románu Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda se už na filmy s touto jedinečnou herečkou budu dívat úplně jiným okem. Okem naplněným laskavostí, obdivem i pokorou k této elegantní, nevtíravé a jemné ženě, která nebyla žádnou „zpovykanou hvězdou“, ale vždy dokázala stát pevně nohama na zemi a se svojí vrozenou skromností byla hodna obdivu. Doporučuji tento krásný příběh všem fanouškům herečky Audrey Hepburnové i čtenářům, kteří se rádi dozvědí trochu více o jejím životě a touží nahlédnout do duše i srdce této výjimečné ženy.❤

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další nádherný příběh z edice Významné ženy děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *