Recenze

Volání o pomoc

Detektiv Madison Harperová opět jede a i tento její případ je napěchován vraždami, napětím i velmi záživným soukromým zákulisím. VOLÁNÍ O POMOC je druhým dílem a vysoko nastavená laťka se ani nezachvěla. 😉 Poznejte temnou pravdu za oponou smrtících lží…

Název: Volání o pomoc
Autor: Wendy Dranfield
Překlad: Jana Vlčková
Nakladatelství: Albatrosmedia Domino
Rok vydání: 2023
Počet stran: 336

Oslavy čtvrtého července skončily, na oblohu, kterou v noci rozzářil ohňostroj, se vkrádá nový den a v zábavním parku Svět fantazie v Lost Creek je nalezeno tělo Nikki Jacksonové. Přivolaní policejní vyšetřovatelé usoudí, že šlo o sebevraždu – zoufalý čin mladé dívky, která ztratila veškerou naději. Nepodaří se jim ale najít nůž, který smrtelná zranění způsobil. A co znamená krvavý otisk prstu na dívčině čele?
Madison Harperová se po sedmi letech vrací do Lost Creek a s pomocí Natea Monroea musí najít odpověď na řadu otázek. Kdo ji dostal do vězení za zločin, který nespáchala? Co se stalo s jejím synem? Kdo stojí za zabitím její bývalé přítelkyně? A to ještě netuší, že na tento seznam přibude také smrt Nikki Jacksonové. Vyšetřování je stále zamotanější a Madison neví, komu může věřit. Když pak konečně najde nůž, který způsobil Nikkinu smrt, uvědomí si, že se v okolí pohybuje zvrácený vrah. A je do případu skutečně zapleten i její syn, nebo je to jen další z řady lží, které na ni po návratu domů čekají?

§ § § § § § § § § § § § § § §

Detektivka Volání o pomoc je druhým dílem ze série Madison Harperová a musím říct, že je to řada nadmíru povedená. Už úvodní díl Pád do tmynaprosto dostal a nadchnul svojí dějovou osou vystavěnou na dvou neprávem obviněných lidí, kteří se rozhodli najít svoji spravedlnost sami a energií napěchovaná jízda pokračuje i nadále.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dění v Lost Creek a tady se toho poslední dobou děje až běda. Důležitou osobou, kolem které se bude vyprávění točit, je Madison. Právě na tomto místě byla kdysi zatčena a falešně obviněna ze smrti kolegy. Teď se vrací, aby našla spravedlnost, odhalila vraha a našla svého syna. Minulost se připomíná nebezpečnou a smrtící silou a je jenom dobře, že ji po boku stojí parťák Nate a obdivovatel policistů pes Brody.

Nate ho odstrčí a neurvale se hrne dovnitř, čímž Madison přinutí znovu ucouvnout. Douglas je u ní dřív, než se vzpamatuje natolik, aby se zmohla na nějakou reakci.
„Madison Harperová, zatýkám vás za vraždu Stephanie Garcii.“
Madison se podívá na Natea, který na Douglase něco křičí. Sleduje, jak dva uniformovaní, které nezná, vtrhnou do domu, praští s Natem o stěnu a táhnou ho pryč z jejího dosahu. Brody na jednoho vyskočí a ona se v duchu modlí, aby nikoho nepokousal. Na místě by ho zastřelili. Všichni se tváří naštvaně. Všichni křičí. Ale ona nerozumí ani slovu. Zvuky má zastřené, jako by se topila. Jak se to mohlo znovu stát?

Autorka jede ve stejně nastaveném tempu z předchozího dílu, který se tak trochu věnoval Nateovi, ale nyní svoji pozornost zaměřila na vyřešení minulosti Madison a tam je průšvihů z minulosti až běda. Hned od začátku vás vtáhne do děje, v kterém se neustále něco děje, takže žádné „usínání na vavřínech“ rozhodně nehrozí. Pozvolna a s velkou dávkou napětí uvolňuje informace i atraktivní sousta zápletky a noří své čtenáře do nebezpečné hry, v které jde o život.

Hlavní zápletka nepostrádá logiku ani překvapivý závěr (opět můj tip byl o trochu vedle 😉 ) a tentokrát je upozaděn Nate, což je trochu škoda, ale jelikož se jedná o vyřešení minulosti Madison, je to zcela pochopitelné. Konec se odehrává ve vysokorychlostním tempu a závěr je jedna velká „lákačka“ na další díl, který si ani já nenechám ujít, protože tahle série je opravdu návyková.

Velkou devízou této série jsou její dva hlavní představitelé, kteří sice oplývají nějakými těmi „ztroskotaneckými neduhy“, ale nehroutí se pod jejich tíhou ani se příliš nelitují. Jdou jako buldoci po stopách svých trýznitelů a právě zakomponování soukromí do případů je atraktivním táhlem této řady.

Detektivka Volání o pomoc se mi moc líbila, stejně jako předchozí díl a i já volám o pomoc: „Autorka už pilně pracuje na třetím a čtvrtým dílu a já už je chci!!!“ 😀
Pokud máte rádi komplikované případy, v kterých se napětí dá krájet a které jsou propletené se soukromím hlavních hvězd příběhu, tady budete velmi spokojeni.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další skvělý případ Madison a Nate děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Volání o pomoc pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *