Recenze

Hubněte s aktivním středem těla

Nemáte čas na pravidelné cvičení? Nebaví vás se potit v tělocvičně? Máte nabitý program a sotva deset minut volného času denně? KENICHI SAKUMA je sportovní psycholog, trenér celebrit a japonských miss – Miss World, Miss Universe, Miss International – a napsal knihu HUBNĚTE S AKTIVNÍM STŘEDEM TĚLA pro všechny, kteří nejsou spokojeni se svou postavou a vzhledem.

Název: Hubněte s aktivním středem těla

Podtitul: Tajemství, které by si modelky nejraději nechaly jen pro sebe

Autor: Kenichi Sakuma

Nakladatelství: Anag

Rok: 2020

Počet stran: 96

Oficiální anotace

Žádné velké přemáhání ani úsilí, pouze 5 základních cviků.

Každé tělo se může změnit k lepšímu! Zatočte s povislým břichem a silnými stehny a hýžděmi!

Naučte se používat břišní svaly

Kenichi Sakuma, trenér celebrit a sportovní psycholog tvrdí, že tajemstvím, díky kterému jsou modelky schopné bez problémů zhubnout a udržovat si vysněnou váhu, je způsob, jakým zapojují svaly středu těla. „Modelkovským středem těla“ nazývá svaly, které modelky umějí správně používat, zatímco většina ostatních žen je zanedbává. Naučíte-li se tyto svalové skupiny správně používat i vy, zvýší se váš bazální metabolismus, a tím pádem i množství spalovaného tuku. Navíc začnete zapojovat všechny svaly mnohem rovnoměrněji, díky čemuž budete mít štíhlejší boky, stehna a paže i pevnější břicho. Jakmile se vaše tělo naučí dané svaly správně používat, začne je při cvičení automaticky zapojovat, a vy se tak na jejich práci nebudete muset nijak zvlášť soustředit.

Nebojte se nepravidelného denního režimu nebo nedostatku času na cvičení

Nemusíte se bát žádného dalšího hubnoucího selhání v důsledku nepravidelného denního režimu nebo nedostatku času na cvičení. Zaznamenáte změny, o kterých jste si ještě nedávno mysleli, že jsou vzhledem k vašim genetickým předpokladům či nesprávným návykům nemožné. Nezáleží na tom, jakou konfekční velikost momentálně nosíte, ani na tom, jak jste na tom s fyzičkou.

Summa summarum

V nakladatelství Anag vyšla krásná, útlá kniha věnovaná 5 jednoduchým, funkčním a Žena, Slunečník, Japonec, Kimono, Tradiční Oblečeníosvědčeným cvikům na zeštíhlení a vytvarování těla. Sestavu, které se věnuje většina obsahu této publikace, vymyslel a „vypiloval“ Kenichi Sakuma – oficiální trenér japonské Miss World, Miss Universe a Miss International. Kniha je tištěna na křídovém papíře a text doprovází množství ilustrací, fotografií, tabulek a grafů. Obsah je rozdělený do 3 kapitol:

Kapitola 1 Tajemství aktivního středu těla

Kapitola 2 Cvičení pro aktivaci středu těla

Kapitola 3 Jak jíst, abyste už nikdy nenabrali zpátky ztracený tuk

Kapitola 4 Cvičení pro specifické situace

Na knize se mi líbí zejména, že autor srozumitelně a „lidsky“ vysvětluje, jak zvýšit bazální metabolismus tím, že člověk začne zapojovat doteď opomíjené svaly. Tím se mu automaticky upraví držení těla a svaly získají na pružnosti a atraktivnější kontury. Krásně rozpracovanou cvičební sestavou – určenou právě k „probuzení bazálního metabolismu spících svalů středů těla“ – provede čtenáře / cvičence 🙂 Kenichi Sakuma postupně krok za krokem: od nejjednoduššího ke složitějšímu. Upozorní jej na nejčastější chyby v provádění jednotlivých cviků a doporučí mu i jídelníček, který může být doplňkem ke cvičení – ale nemusí. Právě jídelníček a recepty jsou jedinou věcí, která mě na knize neuchvátila, protože se jedná o tradiční japonské suroviny a já jsem na vaření jídel a přípravu jídel z mezinárodní kuchyně líná 🙂 . Kladně hodnotím i cviky ze sestavy – jsou vhodné pro většinu populace, naučíte se je rychle a  nepotřebujete žádné speciální vybavení – pouze 5 minut času. Kniha se mi velmi líbí 🙂 . Doporučuji .

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Děkuji nakladatelství Anag za novou motivaci k pohybu :).

Ukázka z knihy, zdroj Anag. Knihou můžete listovat zde.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *