Recenze

Cesta domů

Měli jste už někdy takový strach, že každá buňka vašeho těla byla naplněna bolestí? Klara takový strach zná moc dobře… Její CESTA DOMŮ je lemována násilím a čirým děsem. Tzv. kalendářový vrah, který nechává na stěně datum úmrtí napsané krví oběti, zná den její smrti… Další Fitzekův strhující psychothriller.

Název: Cesta domů

Autor: Sebastian Fitzek

Nakladatelství: Anag

Rok vydání: 2020

Počet stran: 376

Jules Tannberg kdysi pracoval na tísňové lince a měl spokojený rodinný život, ale před pár měsíci se mu život zhroutil a od té doby už jenom přežívá. Občas vypomáhá na doprovodné telefonické lince, kam většina žen volá proto, že mají strach, že jsou na své cestě domů samy. Tak jako Klara, ale u Klary je to trochu naopak. Ta má strach jít domů, a proto se toulá tmou. Před několika týdny tzv. kalendářový vrah napsal krví na stěnu ložnice datum: den její smrti. A tento den právě začíná…

?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? ?‍? 

„Když v noci samy jdou, my doprovodíme je tmou.“

Nakladatelství Anag nám přináší další psychothrillerové drama Sebastiana Fitzeka. Jak už jsme u tohoto spisovatele zvyklí, opět nás čeká čtenářská „smrtící“ vlna plná napětí, nebezpečí, děsivého násilí a zvrácenosti.

Příběh vyprávěný er-formou střídá dva pohledy hlavních protagonistů vyprávění Klary a Julese. Sledujete jejich kroky i myšlení a netušíte, co je pravda a co výplod fantazie či choré mysli. Autor Sebastian Fitzek s vámi hraje svoji oblíbenou hru na kočku a myš, v které si vás vodí po cestách vystavěného příběhu a nedá vám šanci přijít na kloub věci. Nikoli na vás, ale na něm záleží, kdy čtenáři milostivě prozradí další indicii, aby ji vzápětí smetl ze stolu dalším dějovým zvratem. Tohle Fitzek zvládá opravdu bravurně. Dokonale propracované souvislosti vám nedají šanci najít v příběhu sebemenší chybičku a výsledný efekt vás ohromí a nadchne bezbřehou fantazií, která z Fitzeka tryská plnými hrstmi.

Svižné tempo příběhu se rozjíždí hned od první strany a vás začne pomalu obklopovat temná atmosféra, z které se natahují nenechavé ruce vašich představ. Pokud jste při čtení zvyklí přehrávat si příběh jako film, vaše obrazy budou naplněny hororovými scénami, děsivým násilím a ani odporné perverze nebudou chybět. Zkrátka nudit se rozhodně nebudete.

Vítr na druhém konci se znovu rozfoukal, ale Klařin hlas byl i tak slyšitelný.
„V posledních týdnech jsem nebyla sama ani vteřinu.“
„Kdo s vámi byl?“
Klara dýchala ztěžka, pak řekla: „Toho neznáte. Nanejvýš pocit, který vyvolává.“ Její hlas se zlomil.
„Smrtelný strach.“
Pláče?
„Ach bože, je mi to tak líto,“ řekla ve snaze ovládnout se a rychle doplnila, ještě dřív, než se Jules mohl zeptat, co tím myslí: „Musíme zavěsit. Neuvěří, že to byl jen omyl. Že jsem vytočila špatné číslo. Sakra, jestli zjistí, že jsem vám zavolala, najde si i vás.“
„Aby udělal co?“
„Aby vás taky zabil,“ řekla Klara a tímto morbidním proroctvím vyvolala v Julesovi déjà vu.

Autor do svých knih vždy propašuje závažné společenské téma a i v této knize budete postaveni před vážný problém, který se dotýká žen na celém světě. Pro mě úžasnou novinkou byla informace o „doprovodné lince“, která skutečně v některých zemích existuje a dokáže dát ženám pocit bezpečí, když se večer ocitnou samy v tmavých uličkách nebezpečného města.

Vymazlená obálka knihy je čtenářským požitkem, který vás příjemně překvapí svou nápaditostí a originálním stylem. Stejně jako příběh ukrytý uvnitř, vydává ze sebe ponurou atmosféru, jenž vás i přes své varování neuvěřitelně láká. Moc dobře tušíte, že jízda, na kterou se s Fitzekem vydáte, bude šílená, nebezpečná a zvrácená, ale čtenářsky návyková. A tomuhle prostě nelze odolat. 😉

Vydejte se s Julesem a Klarou na cestu plnou překvapení a smrtelného nebezpečí ve strhujícím psychothrilleru Cesta domů.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za čtenářský požitek s příjemně mrazivým příběhem v zádech děkuji nakladatelství Anag, na jejichž stránkách si můžete knihu Cesta domů pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *