Recenze

Až léto skončí

Letní flirt mezi mladou dívkou a starším mužem je pro jednoho z nich zapovězený a pro druhého velkou výzvou. Co se ale stane AŽ LÉTO SKONČÍ? Oddechový román, který vás třeba příjemně naladí na letní románek 😉 .

Název: Až léto skončí

Autor: Penelope Ward

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 286

Dvacetiletá Heather má starostí víc, než by se slušelo na tak mladou dívku. Její matka trpí depresemi a o živobytí se musí postarat Heather. Bydlí u jezera, na jejich pozemku se kromě domu nachází i loděnice, kterou přes léto pronajímají a na studium Heather už žádné peníze nezbývají. Tohle léto si na celé tři měsíce pronajme loděnici čtyřiatřicetiletý Noah. Heather moc dobře ví, že je pro ni starý, ale když jeho tělo vypadá tak neodolatelně a rty přímo vybízejí k polibku. Heather se nikdy nikomu tak okatě nenabízela jako právě tomuhle okouzlujícímu muži, který ji naprosto ignoruje a odhání od sebe jako obtížný hmyz. Ale když si něco tahle mladá dáma vezme do hlavy, nikdo před ní neuteče. Její přímočarost uchvacuje i takovou netykavku jakou je Noah a tak se pomalu mezi nimi rodí přátelství, které je posvěceno slibem, že nic víc se mezi nimi neodehraje. Vždyť je tu jenom na tři měsíce. Ale čím víc se poznávají, tím víc jejich chabý slib dostává trhliny. Vzájemná touha nebere ohledy na nikoho a ani jeden z nich netuší, co se stane, až tohle léto skončí.

≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥

Oddechový román Až léto skončí rozhodně nežádá po vašem mozku nijak velkou aktivitu a někdy zkrátka přijde vhod nechat se jen tak unášet na vlnách příběhu plného lásky a vzrušení. A přesně tohle vám nový román z nakladatelství Baronet poskytne.

Penelope Ward není žádný spisovatelský elév a já z této autorky mám pocit, že její knihy jsou jak vozík na horské dráze. Některá její díla jsou na samém vrcholu románů určených převážně pro ženy a některá ve mně vyvolávají pocit začínající spisovatelky. Kniha Až léto skončí se pohybuje lehce při zemi a svého vrcholu dosáhne až v závěru, který je vyšponován zápletkou s lehce tragickým nádechem.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Ve větší míře převládá vyprávění Heather a díky jejímu věku tak máte trochu pocit, že se jedná o dívčí román ze střední školy. Naštěstí jen do momentu erotických představ a akcí, které Penelope Ward umí obzvlášť náruživě popsat 😉 . Milostná zápletka hlavních protagonistů je vystavěna na plovoucích základech. Nereálný konflikt je zabalen do pohádkového obalu, který mně pro tentokrát úplně nesednul. Jiskřivé, vtipné dialogy mezi hlavními hrdiny příběhu se střídají s méně záživnými rozhovory, které se točí kolem přeměny mladé dívky Heather v dospělou ženu, uvědomující si svůj dosavadní život a polemizující s tím, jaký by mohl být.

„V životě žádné chyby neexistují. Všechno, co děláš, je otázkou volby. Některé volby jsou dobré, jiné nám pomůžou růst a něco nás naučí. Volby nás vedou k věcem, které máme zažít.“

Autorce se celkem podařilo vystihnout i trochu té letní atmosféry u vody provázené brigádami v restauraci a žhavým flirtem, který se kdykoliv může změnit ve vážnější vztah. Noah se vám rozhodně bude líbit, až tak starý teda určitě není 😉 a Heather i když chvílemi působí jako středoškolačka, její odvaha a upřímnost vás bude stále překvapovat.

Jednoduchý a nekomplikovaný děj bez zbytečného vyrušování plyne stále stejným tempem a nabídne vám letní románek, u kterého vypnete a necháte se unášet na vlnách lásky, vzrušení i erotiky. Pokud máte chuť prožít letní lásku na břehu jezera pak kniha Až léto skončí bude tím pravým čtivem zrovna pro vás.

Hodnocení: 70 %

Za letní flirt, který nakonec nikdy nekončí, děkuji nakladatelství Baronet a také za recenzní výtisk knihy Až léto skončí.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *