Recenze

Poslední zrada

Lottie opět řeší zapeklitý případ, v kterém dominuje smrt mladých dívek a utajená minulost. Detektivka POSLEDNÍ ZRADA je protkána mrtvolami, nebezpečným tajemstvím i dalšími pohnutými osudy sympatických vyšetřovatelů. Zase to bylo skvělé! 🙂

Název: Poslední zrada
Autor: Patricia Gibneyová
Překlad: Lenka Faltejsková
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

Když dvě mladé dívky nedorazí z nočního klubu domů, jejich rodiny jsou bez sebe strachy. Z vězení totiž nedávno propustili Conora Dowlinga, muže, který jednu z dívek nenáviděl, protože právě kvůli ní skončil za mřížemi. Bohužel po pár dnech jsou v odlehlém squatu nalezeny obě dívky mrtvé. Mrazivé je nejen to, že jejich těla byla zcela zkrvavená, ale navíc obě v rukou svíraly stříbrné mince. Jaký vzkaz to po sobě vrah zanechává? Všechny stopy ukazují na Conora, ovšem jeho alibi je neprůstřelné. A zatímco se inspektorka Lottie Parkerová pouští do pátrání, v luxusním bytovém komplexu se najdou těla dalších dvou ubodaných dívek. A pak zmizí Lottiiny dcery…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ 

Detektivka Poslední zrada je šestým dílem ze série Inspektorka Lottie Parkerová a musím zkonstatovat, že tahle vyšetřovatelka je případ od případu lepší a lepší. Opět vás čeká plný ranec napětí, komplikované soukromí hlavních postav a slušně zapeklitá zápletka, která jede ve zvýšeném tempu.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dění kolem celého případu. Nejvíce prostoru se samozřejmě dostává hlavní hrdince Lottie a i když jsem s ní měla na začátku trochu problém (ano, opět dokola omílané téma problémové vyšetřovatelky, která je na pokraji zhroucení), čím dál tím víc mě přesvědčuje, že stojí za to tuto sérii číst. Ostatně stejný vliv na mě mají i její parťáci a jednotlivé případy, které jsou nevšední a nabité napětím.

Tělo bylo těžší, než čekal. Jak může někdo tak mladý a hubený tolik vážit?
Dotáhl ji k otvoru a skopl ji dovnitř do té díry. Z jutového obalu vytáhl nářadí, které bude potřebovat, uložil ho do batohu, ten si hodil na záda a spustil se dolů za ní.
Táhl ji po zemi až na vybrané místo. Tam ji posadil, aby ho mohly její mrtvé oči sledovat při práci. Zabralo mu to nějaký čas. Když skončil, očekávaný pocit uspokojení se nedostavil. Stejně ji ale nikdo nikdy neuvidí. Ne tady dole.

Autorka je silná ve svých zápletkách. Nenáročný příběh psaný čtivou a jednoduchou formou vyniká v zapeklitých případech, které jsou neotřelé a podány bez rukaviček. Nebojí se přitlačit na pilu pachatelovi zrůdnosti ani popisovaných brutálních zločinů a čtenáře noří do svého vyprávění, v kterém nechybí napětí ani komplikovaný osobní život hlavních postav. Její případy se odehrávají v několik dnech, do kterých nacpe téměř všechno, co od svižné detektivky očekáváte.

Ani tentokrát se autorka nebála sáhnout do Lottiiny rodiny a opět je postavila před smrtelné nebezpečí. Je to už její obehraná písnička, ale i když se vám už trochu zajídá, vždy zafunguje. Do středu dění se tak dostává sama vyšetřovatelka, jejíž život se s každým dalším dílem vyvíjí neočekávaným směrem a čtenářovy emoce jsou zapojeny v plné síle. Nebudete ochuzeni ani o náznak romantické linky, která se sice točí stále dokola, ale dokáže vás stejně zaujmout a napínat nás bude jistě i v dalším pokračování.

Krimi Poslední zrada je velmi povedenou detektivní záležitostí, a pokud se nenecháte hned v prvním dílu odradit od komplikované Lottie, celá série vám nakonec bude hodně šmakovat. 😉 Připravte se na pořádnou jízdu plnou zamotaných případů, svižného tempa a velmi čtivého charakteru. Napětí rozhodně zaručeno.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další případ neukotvené Lottie děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Poslední zrada můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *