Recenze

Pomocnice

Jste milovníci psychothrillerů? Pak si nenechte ujít novinku POMOCNICE, protože tahle záležitost plná napětí, lží, tajemství a šíleností je velmi slušné psycho. V tomto přepychovém domě se něco děje, něco temného a nebezpečného…

Název: Pomocnice                                                                                        
Autor: Freida McFadden
Překlad: Naděžda Funioková
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2023
Počet stran: 304

Práce u Winchesterových je moje poslední šance začít s čistým štítem. Jenže se ukáže, že jejich tajemství jsou mnohem nebezpečnější než ta moje… Každý den uklízím jejich krásný dům, vyzvedávám jejich dceru ze školy a vařím pro celou rodinu. Sama pak jím ve svém pokojíku v podkroví. Snažím se nevnímat, jak Nina dělá nepořádek, jen aby se mohla dívat, jak ho uklízím. Jak o vlastní dceři vypráví podivné lži. A jak se její manžel Andrew zdá být den ode dne ztrápenější. Ale když se dívám do jeho krásných očí, je těžké si nepředstavovat, jaké by to bylo žít Ninin život. Winchesterovi nevědí, kdo doopravdy jsem. Nevědí, čeho jsem schopná…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Vyprávění plné napětí a tajemství vás čeká v psychothrilleru Pomocnice a vězte, že od téhle knihy se hned tak neodtrhnete. Hned od začátku jste vtaženi do podivné rodiny, v které podvědomě, stejně jako jedna z hrdinek příběhu, cítíte, že skrývá tajemství a možná dokonce i nebezpečí.

Příběh vyprávěný ich-formou je rozdělen na tři části, v které se střídají dva pohledy. První vypravěčkou se stává pomocnice Millie, která vás seznamuje s rodinou Winchesterovou a příslušníci téhle rodiny od první chvíle skrývají tajemství. Tajemství, které sice neublíží (zatím), ale tušíte za ním cosi nebezpečného možná až smrtelného. V druhé části přebírá otěže Nina Winchesterová a příběh se otáčí o 180°. Vaše představy se začnou hroutit jako domeček z karet a než dojdete k velkému finále, ještě několikrát se na této bláznivé centrifuze zatočíte dokola.

U dveří se zastaví, otočí se a upře na mne pohled těch svých tmavých očí. „Vy… jít pryč, Millie,“ pronese tou svou lámanou angličtinou. „Tady…“ Pevně semkne rty a pak se mu podaří ze sebe vypravit slovo, které jsem od něj slyšela toho dne, kdy jsme se poprvé setkali, jen tentokrát anglicky: „Nebezpečí.“
Znovu se s ustaraným výrazem v obličeji zadívá nahoru na schodiště. Pak potřese hlavou, a než ho stihnu zastavit, abych z něj vydolovala nějaké vysvětlení, spěšně dům opustí.

Autorka napsala velmi čtivý psychothriller, v kterém vás po celou dobu udržuje v neustálém napětí, stísněný pocit se stává vaší neoddělitelnou součástí a z předzvěsti čehosi tragického a nezvratného vás příjemně mrazí v zádech. Svižné a dravé vyprávění doplňuje osekaná forma psaní, která je přesně vysoustružena tak, aby vynikla silná dějová zápletka a zároveň vás svými popisy dokonale přenesla do srdce dění. Žádné nastavované kudrlinky ani nudné statě, tady se pořád jede na plný plyn.

Poutavá zápletka možná nebude pro někoho žádnou novinkou, chvílemi jsem se dokonce přistihla, že už jsem něco podobného četla v dalších několika thrillerech, přesto vás dokáže celý příběh neustále držet v šachu a nahlodávat vaše přesvědčení s nebývalou intenzitou. Celkem brzy odhalíte co a jak, kdo za vším stojí, ale stejně pořád očekáváte další zvrat a do samého konce si nemůžete být ničím jistí.

I když knihu Pomocnice řadím spíše k nenáročným psychothrillerovým zážitkům, byla to velká paráda. Čte se neuvěřitelně lehce a nepřestanete dřív, než dojdete do finále plného překvapení a nenadálých zvratů. Pokud tento žánr není zrovna vaším oblíbencem, věřím, že po tomhle „hustým“ čtení svůj názor změníte. 😉 Vydejte se do přepychového domu, který skrývá mnoho tajemství, lží i smrtonosného nebezpečí a poznejte duševní dno i nechutné praktiky jeho obyvatel.
Kniha vychází 21. 8. 2023

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za skvělý a intenzivní thrillerový zážitek děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Pomocnice můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] na předchozí její počin s názvem Pomocnice se tento titul dívá z velké dálky. Pomocnice pro mě byla zkrátka TOP. Pokud ale máte rádi čtivé thrillery zavánějící nebezpečným […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *