Recenze

Pohřbená tajemství

Zavražděný biskup, střípky minulosti a neprávem obviněný starý známý. Policejní náčelnice Kate Burkholderová má opět plné ruce práce a jak sama brzy zjistí, některá POHŘBENÁ TAJEMSTVÍ jsou opravdu příliš děsivá…

Název: Pohřbená tajemství
Autor: Linda Castillo
Překlad: Růžena Svobodová
Nakladatelství: Moba
Rok vydání: 2023
Počet stran: 328

Před více než deseti lety beze stopy zmizel milovaný amišský biskup Ananias Stoltzfus. Když jsou objeveny kosterní pozůstatky, stává se tento případ ještě hrozivější. Do Painters Millu přijíždějí starší obyvatelé města, aby požádali o pomoc šéfku policie Kate Burkholderovou, ale ta si rychle uvědomí, že má se zločinem osobní spojitost. Pohledný amišský muž Jonas Bowman, který je z vraždy obviněn, byl totiž Kateinou první láskou. Kate je nucena čelit bolestné epizodě ze své minulosti a vydává se do pensylvánského údolí, kde se amišská kultura dramaticky liší od tradic, které zná…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Pohřbená tajemství je už čtrnáctým dílem ze série Případy Kate Burkholderové a světe div se, protože tahle série neubírá nic na své čtivosti a záživnosti. Opět se dostáváte do fascinující amišské komunity a tentokrát se bude jednat o velmi výživnou a ortodoxní odnož, takže pokud jste měli pocit, že z minulých dílů už víte o amiších všechno, tak chyba lávky. 😉 Čeká vás další porce napětí a sympatická postava policistky Kate.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Kate. Dějová osa situovaná do současnosti se prolíná s Kateinou minulostí a vnáší další kousek světla do jejího života. Tahle žena bez bázně a hany, která má pro strach uděláno (někdy až přehršle 😉 ) se totiž musí s novým případem vrátit do svého dospívání a tentokrát bude na všechno sama. Její oddaný tým je pouze na telefonu a Kate se tak musí spolehnout pouze na svůj úsudek, intuici a své pocity.

Vrať se, odkud jsi přišla.
Nešlo o žádnou náhodu. Byl to jednoznačný vzkaz s cílem mě zastrašit a odradit od pátrání. Posel však nemůže vědět, že tím svým kouskem mě v mém odhodlání naopak utvrdil. Otázka zní: Kdo mě chce odsud dostat pryč tak moc, aby riskoval vloupání do mého pokoje a půlnoční napadení?
Někdo, kdo nemá co ztratit, odpoví tichý hlásek.

Autorka už po několikáté za sebou vstupuje do téže řeky a vypadá to, že se jí koryto tohoto detektivního řečiště náramně zamlouvá, stejně jako jejím věrným fanouškům. Dravý proud vyprávění vás dokáže znova a znova strhnout sebou a i když je místy bouřlivý a překvapující, cítíte se v něm bezpečně. Celou sérii táhne amišské prostředí, do kterého jsou jednotlivé případy usazeny a co si budeme povídat, tohle atraktivní téma zaručuje už polovinu úspěchu. Zbytek pak zajišťují zajímavé zápletky a osobní život hlavní hrdinky, který nám nabídne lehký závan romantiky.

Právě další pohled do Kateiny minulosti obestřené mlčením, který nám trochu odkrývá její taje a pocity související s dospíváním, jsem přivítala s otevřenou náručí, a i když tentokrát případ neměl tak dechberoucí auru jako jindy, byla jsem s knihou Pohřbená tajemství opět spokojena. Rozmotat gordický uzel lží a tajemství měl svoji nápaditost i švih a společně s živým vyprávěním se mi do rukou dostalo další návykové čtení této autorky.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za detektivní případ z amišského prostředí se sympatickou policistkou děkuji nakladatelství Moba, na jejichž stránkách si můžete knihu Pohřbená tajemství pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *