Recenze

Láska a jiné lži

Jaké to je zapomenout na někoho, kdo vám rozerval srdce? Olivia celý život od sebe lidi odhání, aby ji neublížili, jediný Caleb v ní dokázal vykřesat jiskru, která ale rychle pohasla. Udusily ji lži. Nový román z nakladatelství Baronet s názvem LÁSKA A JINÉ LŽI otevírá třídílnou sérii a její úvodní díl je hodně povedený.

Název: Láska a jiné lži

Autor: Tarryn Fisher

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 264

Jsou to už tři roky, co se viděli naposledy. Olivia Kastenová a Caleb Drake se kdysi seznámili na univerzitě a jejich vztah byl vášnivý i plný výbušné energie. Ztroskotal na lžích a hrách, které neměly nikdy vzniknout. Olivii trvalo hodně dlouho než se přes Caleba přenesla, ale myšlenky na něj ji stejně nikdy neopustily. Jaké je její překvapení, když na Caleba náhodou narazí v obchodě a zjistí, že trpí dočasnou amnézií. Jeho ztráta paměti přihraje Olivii novou šanci začít znova a možná napravit společnou minulost. To ještě netuší, že bude proti ní stát zdatná soupeřka v podobě Calebovy snoubenky. Leah umí hrát pěkně tvrdě a rozhodně se nemíní vzdát bez boje. Půjde Olivia přes mrtvoly za svoji jedinou velkou láskou nebo dá přednost Calebovu štěstí? Volba je doslova smrtící. Buď bude šťastná ona nebo Caleb…

Život závisí na volbách… na správných, špatných nebo sobeckých.

První díl ze série Miluj mě lží nese název Láska a jiné lži. Další úžasná Baronetka, která kromě romantiky nabídne i nenávist a krutost. Tahle kniha je úplně jiná než ostatní romantické „jednohubky“. Autorka se nebojí přiřadit hlavním postavám psychické úlety, které hraničí až s obsesí a konec… tak to je velká síla, kterou absolutně nečekáte.

Celá kniha je napsána ich-formou z pohledu Olivie. Současnou dějovou linku střídá s retrospektivou svého života a postupně krůček po krůčku přibližuje čtenáři vztahový uzel mezi ní a Calebem. Orientovat se budete bez potíží, protože každá kapitola je nadepsaná časovým údobím, v kterém se odehrává. Začátek knihy mě příliš nenadchnul a dokonce jsem byla rozčarovaná nad vznikající zápletkou. Takhle jasně nastavený konec hned od začátku není pro čtenáře zrovna vzrušujícím čtením. Moje velká chyba a jsem ráda, že jsem knize dala šanci, protože to, co autorka rozjela na dalších stránkách své knihy je naprostá bomba, kterou byste nečekali.

Tarryn Fisherzdroj

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Tarryn Fisher je dle New York Times a USA Today nejprodávanější autorkou moderních románů s nádechem napětí. Odmalička nesnáší slunce, a proto žije momentálně v deštivém Seattlu se svou rodinou a psychotickým huskym.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Autorka se nebála ponořit do tajných zákoutí lidské psychiky a hlavní představitelka v podání Olivie to odnesla opravdu parádně. Tarryn Fisher si ji vychutnala do posledního sousta a přisoudila ji tak rozporuplnou povahu, která vás bude iritovat i lákat zároveň. Její posedlost Calebem je doslova šílená. Čtenář je postaven před otázku, zda se jedná o tak jedinečnou lásku nebo už psychickou poruchu.

Bylo zbytečné snažit se od něj držet dál. Byl jako moje droga. Nikdy jsem ho neměla dost, a když jsem ho dost měla, už jsem stejně myslela na to, kdy dostanu další dávku.

Nenáročný styl psaní vás ničím neodvádí od hlavní zápletky a vy máte tak možnost plně si vychutnat komplikovaný vztah plný lásky, nenávisti, lží i odvahy. Dojde na romantiku a lehce i na erotiku, ale hlavním táhlem celého příběhu jsou praktiky a lstivé úskoky jednotlivých protagonistů, kteří se neštítí téměř ničeho.

Láska a jiné lži je netradiční romantickou knihou, která se do vás zakousne a už nepustí. Druhý díl s názvem Past lží je už na světě a nyní máte možnost objednat si v předprodeji i třetí část Zloděj. Je jasné, že moje jízda s Tarryn Fisher bude i nadále pokračovat a vám tuto knihu určitě doporučuji.

Hodnocení: 98 %

Za neskutečnou jízdu plnou intrik a lstí děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách můžete knihu Láska a jiné lži pořídit. Mimo jiné také oba další díly. 😉

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

3 komentář

  1. […] díl ze série Miluj mě lží nese název Past lží. Předchozí část Láska a jiné lži byla naprosto ohromující a byla jsem velmi zvědavá, zda nastavenou laťku udrží autorka i […]

  2. […] Zloděj je posledním dílem ze série Miluj mě lží. Předchozí dvě knihy s názvem Láska a jiné lži a Past lží byly naprosto skvostným čtením, které se vymykalo z běžného romantického […]

  3. […] Tarryn Fisher. Tahle romantická řada je naprosto odlišná. Všechny knihy z této série LÁSKA A JINÉ LŽI, PAST LŽÍ a ZLODĚJ okupují tři hlavní postavy. Milostný trojúhelník Caleb, Olivia a Leah […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *