Recenze

Past lží

Jmenuje se Leah a udělá všechno pro to, aby si udržela svého manžela. Její praktiky jsou promyšlené a pro okolí nebezpečné. Poznejte intrikánku a žárlivku, která se nezastaví před ničím. Román PAST LŽÍ vás chytne do své sítě utkané z podvodů a posedlosti.

Název: Past lží

Autor: Tarryn Fisher

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 296

Leah Smithová bezmezně miluje Caleba Drake a pro svou posedlost tímto mužem udělá vše. Už se jí podařilo ukrást ho jiné ženě, dohnat k oltáři a pojistit si ho dítětem. Její minulost nebyla zrovna vyvedená v růžových barvách, a i když ji Caleb slíbil, že ji nikdy neublíží ani neopustí, nemůže usnout na vavřínech. Je potřeba stále pracovat na tom, aby už navždy patřil jenom jí. Ale lež má krátké nohy a Leah její nejsilnější zbraň dohání v ten nejnevhodnější čas. Caleb se pomalu od ní začíná odtahovat a Leah je nucena použít tu nejsilnější páku, proto aby ho udržela při sobě. Neštítí se žádné falše ani machinace a doufá, že ho opět připoutá ke své osobě. Podaří se ji intrikami a lží dosáhnout svého?

δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ

Další díl ze série Miluj mě lží nese název Past lží. Předchozí část Láska a jiné lži byla naprosto ohromující a byla jsem velmi zvědavá, zda nastavenou laťku udrží autorka i v dalším pokračování.

Celý příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu Leah a vy tuto nebezpečnou osobu poznáte opravdu dokonale. Autorka se opět ponořila do její osobnosti velmi důkladně a precizně zpracovala její komplikovanou povahu. Příběhem se střídavě prolíná současnost s minulostí Leah, která vám odkryje příčiny i pohnutky jejího chování.

Už jsem toho udělala tolik, abych si ho udržela. Lhala jsem a podváděla. Byla jsem sexy a krotká, tvrdá i zranitelná. Byla jsem vším, jen ne sama sebou. Teď je můj, ale nikdy mu nebudu stačit. Cítím to – cítím to, když se na mě podívá. Ten jeho pátravý pohled, jako kdyby pořád něco hledal. Vlastně ani přesně nevím, co hledá. Kéž bych to věděla. A rozhodně nemůžu soupeřit s dítětem – se svým dítětem.

Hlavní hrdinkou příběhu je Leah, která už své řekla v prvním dílu Láska a jiné lži. Viditelně neřekla všechno a autorka se rozhodla, že ji ještě více „vyšperkuje“ a popustí uzdu své fantazie. Popustila ji opravdu řádně. To, co dala své hrdince do vínku v předchozím dílu, tady ještě více rozvede a přidá další charakterové vlastnosti, které z ní udělají doslova zmiji. Ale nic není tak, jak by se mohlo na první pohled zdát a čím víc hlavní hrdinku poznáváte, tím víc ve vás vyvolává rozporuplné pocity a vlastně nevíte, zda ji nenávidět nebo litovat.

Autorka píše velmi svěžím stylem a její romány jsou vždy okrášleny psychologickou příchutí s lehkým závanem thrilleru. Mají neuvěřitelný náboj, který vás žene dopředu. Nastavené tempo příběhu na začátku se nepropadá, ale úměrně zvyšuje a spěje ke svému dramatickému konci.

Ačkoli byl tento díl jiný než předchozí, kterému dominovala romantická zápletka, opět se jedná o velmi povedený román, který vás nenechá v klidu. Bude vás dráždit, iritovat a rozhodně bavit. A já už teď začínám být hodně zvědavá na Caleba, který se nám podrobněji představí v dalším pokračování s názvem Zloděj. A pozor, vychází již 19. 11. 2020 😉 .

Hodnocení: 92 %

Za skvělou psychologickou jízdu netradičním románem děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách můžete knihu Past lží pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. […] dílem ze série Miluj mě lží. Předchozí dvě knihy s názvem Láska a jiné lži a Past lží byly naprosto skvostným čtením, které se vymykalo z běžného romantického žánru. Ano […]

  2. […] Tahle romantická řada je naprosto odlišná. Všechny knihy z této série LÁSKA A JINÉ LŽI, PAST LŽÍ a ZLODĚJ okupují tři hlavní postavy. Milostný trojúhelník Caleb, Olivia a Leah rozjíždí […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *