Recenze

Zloděj

Série Miluj mě lží došla ke svému konci. Román ZLODĚJ mi ukradl čas na spánek, kterého ale rozhodně nelituji. Byl to dobře strávený čas se třemi díly, v kterých vás okouzlí hořkosladký příběh ojedinělé lásky. Caleba a Olivii musel osud strašně nenávidět…

 

Název: Zloděj

Autor: Tarryn Fisher

Nakladatelství: Baronet

Překlad: Klára Žemličková

Rok vydání: 2020

Počet stran: 320

Obletovaný Caleb Drake je miláčkem žen, jenomže jeho srdce už několik let tluče pouze pro jedinou ženu na světě – Olivii. Nyní se nachází na mezní křižovatce svého života. Je po rozvodu, netuší, zda je biologickým otcem své dcery a jediné po čem touží, je Olivie. Jenomže ta je vdaná. Má bojovat za svou celoživotní lásku nebo dát přednost jejímu štěstí? Čeho je ochoten se vzdát a co všechno obětovat pro jednu jedinou ženu? A co když je vše už nenávratně ztraceno? Caleb musí padnout až na samé dno, aby ucítil pevnou půdu pod nohama a dokázal se znovu nadechnout čerstvého závanu života a našel v sobě sílu bojovat za lásku.

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Román Zloděj je posledním dílem ze série Miluj mě lží. Předchozí dvě knihy s názvem Láska a jiné lži a Past lží byly naprosto skvostným čtením, které se vymykalo z běžného romantického žánru. Ano romantiky a erotiky je tu dostatek, ale vystavěná dějová linie je zcela odlišná od podobně laděných románů a nese v sobě přidanou hodnotu psychologického románu.

Je moje. Vždycky byla, vždycky bude. Posledních deset let běžel každý z nás opačným směrem, ale naráželi jsme na sebe v každé zatáčce. Někdy proto, že jsme se vyhledávali, a někdy nás dohromady svedl osud.

Tentokrát je příběh vyprávěn převážně z pohledu Caleba a vy tak máte možnost nakouknout do jeho hlavy, kde se to hemží zlobou, láskou, nenávistí i nadějí. Současnost se pravidelně střídá se vzpomínkami z minulosti a celá zápletka se tak uceleně uzavírá. Právě v lince z minulosti vám autorka prozradí všechny taje, které v předchozích dílech jen nakousla a nechala volně viset ve vzduchu. Celou dobu jsem měla pocit, že autorka cílí na čtenářovu fantazii a pozornost a nutí ho tak bedlivě sledovat příběh a možná si i domýšlet některá vyústění. Pokud se našel někdo, kdo ji snad podezříval z nedokonalosti knih, pak v posledním díle těmto pochybovačům dala za vyučenou. Tady se ukázal celý její promyšlený plán a na všechny vaše otázky získáte konečně propracované odpovědi.

Příběh v sobě odráží kouzlo jediného okamžiku, jediného rozhodnutí. Co by se bývalo stalo, kudy by se jejich příběh odvíjel dál, kdyby se on/ona tenkrát zachovali jinak, kdyby své kroky nasměrovali ke komunikaci místo k útěku? Jak snadno člověku jedno rozhodnutí zamíchá životem? Autorka s umem rozehrává jemně laděnou psychologickou hru s oběma hlavními protagonisty a vy budete přímými svědky jejich boje, marnosti i naděje.

Zloděj se mi líbil o něco méně, než předchozí díly, ale stále se jedná o čtivou knihu, která musí existovat, aby se příběh dobral svého konce. Zápletek není tolik jako v minulých dílech, avšak padouchové stále zaujímají své stabilní místo a čekají na svoji šanci. 😉

Tuto sérii mohu vřele doporučit všem čtenářům, kteří mají rádi romantické příběhy, kde lži, intriky, pomsta, vzrušení i obětování hrají hlavní roli v nevšedním vyprávění ojedinělé lásky.

Hodnocení: 90 %

Za úžasnou romantickou sérii děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete pořídit nejenom knihu Zloděj, ale i předchozí díly Láska a jiné lži a Past lží.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] řada je naprosto odlišná. Všechny knihy z této série LÁSKA A JINÉ LŽI, PAST LŽÍ a ZLODĚJ okupují tři hlavní postavy. Milostný trojúhelník Caleb, Olivia a Leah rozjíždí hru plnou […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *