Recenze

Hotýlek na Islandu

Romantický útěk nám přinesl už pátou knihu s názvem HOTÝLEK NA ISLANDU. Vytvořte si svoji hygge atmosféru, zklidněte mysl a nechte se unášet romantickým příběhem zalitým láskou a polární září.

Název: Hotýlek na Islandu

Autor: Julie Caplinová

Nakladatelství: GradaCosmopolis

Rok vydání: 2020

Počet stran: 360

Lucy právě prožívá peklo na zemi. Co mohlo, to se pokazilo. Přišla o práci v pětihvězdičkovém hotelu, o přítele i o svoji pověst. Sehnat nové zaměstnání je ale téměř nadlidský úkol. Nikde ji nechtějí a jediné volné místo se tak ukáže jako posledním možným řešením. Bývalá manažerka z luxusního hotelu v Londýně se tak stěhuje do malého hotýlku Polární záře na Islandu. Hotel zrovna neprospívá a špatná hodnocení tomu rozhodně nepomáhají. Lucy se rozhodne, že hotel pozvedne na lepší úroveň a to ji zajistí místo alespoň na rok, než se zapomene na její fiasko v Londýně. Jenomže to ještě netuší, že majitel hodlá hotel prodat a kdosi ji v patách provádí záškodnické práce, které ji rozkvět hotelu zrovna neusnadňují. Ještě, že narazila na svém novém místě na tak báječné zaměstnance, kteří ji velmi brzo přirostou k srdci, hlavně jistý barman Alex. Lucy mění nejen hotel k lepšímu, ale hlavně i sebe. Velkým pomocníkem jí je nejen malebná příroda a magické prostředí Islandu, ale i klidný životní styl Islanďanů a vzájemná přitažlivost k Alexovi…

♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥ ♣ ♥

Další díl ze série Romantické útěky nese název Hotýlek na Islandu a opět se jedná o velmi povedený román z pera Julie Caplinové.

Celý román je napsán er-formou a hlavní roli opět obstarala žena v nesnázích – tentokrát Lucy. Autorka do svých románů vsazuje stále stejný motiv, který se u čtenářů tak dobře osvědčil. Znova sledujeme přeměnu hlavní hrdinky ke svému lepšímu Já i uvědomění si svých hodnot a návrat ke své vytyčené cestě, z které během života kdesi sešla.

Celý příběh je okrášlen prvky hygge stylu, kde nesmí chybět barevné polštáře, horká čokoláda, obrazy roztomilých islandských papuchalků a samozřejmě islandské jídlo. To vše za bedlivého dozoru huldufólků – místních elfů, které sice nikdo nikdy neviděl, ale všechno špatné se na ně zdárně svaluje. 😉

„Lidi musí nějak přečkat dlouhou zimu a pomáhá jim, když se obklopí pohodlím a užívají si malé příjemné rituály. Jsou to drobnosti, ale jde o to, aby sis na ně udělal čas. Například si na chvíli sedneš ke krbu jen proto, aby ses díval do ohně, osvětlíš místnost uklidňujícím světle hezkých svíček nebo lamp, ke čtení knížky si uvaříš opravdu dobrý čaj, ale nenaliješ si ho starého hrnku, ale do nádherného porcelánového šálku a dáš si k němu kousek lahodné čokolády nebo dobrou sušenku.“

zdroj

Autorka má svůj osobitý styl vyprávění, který vás bude bavit. Nenáročný, ale rozhodně ne plytký. Vystavěný děj má hlavu i patu, a ačkoli se jedná o romantiku, je uchopena velmi milým a nenásilným stylem, který spíš než by vás rozparádil, raději vás bude konejšit ve své náruči něžnostmi a pochopením.

S Islandem je neodmyslitelně spojena nedotčená příroda i nádherné přírodní divadlo – polární záře. Autorka se v předešlých dílech hodně věnovala místní gastronomii a tady před jídlem dala přednost právě prostředí. Popisy okolí hotelu, ledovce, termálních gejzírů i přírodních krás jsou opravdovým lákadlem a věřím, že spoustu čtenářů po přečtení knihy nalákají k návštěvě této malebné destinace.

Tento romantický útěk pro mě nebyl tím nejlepším ze série, ale rozhodně mě nezklamal. Příjemné čtení pro chvíle pohody, které vám zpestří romantický příběh ukrytý uvnitř knihy. Dopřejte si pohodlí, zútulněte své okolí a udělejte si čas na okamžiky, ve kterých si můžete pořádně vychutnat radost ze života, třeba právě s románem Hotýlek na Islandu. 🙂

A já se už teď neskutečně těším na další díl s názvem Čajovna v Tokiu, protože – můj oblíbený nápoj, protože – moje oblíbená země, protože – moje oblíbená spisovatelka.

Hodnocení: 85 %

Za další romantickou hygge návštěvu, tentokrát na Islandu děkuji nakladatelství GradaCosmopolis, na jejich stránkách můžete knihu Hotýlek na Islandu pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

3 komentář

  1. says:

    Hotýlek na Islandu jsem taky nedávno dočetla. Hygge v téhle knížce bylo dokonalé. 🙂 Taky už se těším na Čajovnu v Tokiu.

    1. Veronika Esserová says:

      Super 🙂 . Je neuvěřitelné, jak jsou všechny její knihy úžasné…

  2. […] a vynechat ji zkrátka nelze. KAVÁRNA V KODANI, PEKÁRNA V BROOKLYNU, CUKRÁRNA V PAŘÍŽI, HOTÝLEK NA ISLANDU, PLÁŽ V CHORVATSKU vydané romantické útěky, které mají společného jmenovatele – […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *