Recenze

Estée Lauder

Legenda krásy, vůně a vkusu ESTÉE LAUDER ožívá v poutavém vyprávění, které dýchá romantikou, životním elánem i pestrými nuancemi vůní a půvabu. Další krásný životní příběh významné ženy, který se vám bude zamlouvat.❤
„Nejkrásnější tvář na světě? To je ta vaše!“

Název: Estée Lauder
Podtitul: Sen o kráse
Autor: Laura Baldiniová
Překlad: Marta El Bournová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 360

Estée Lauder je nejen světoznámá kosmetická značka, ale skrývá se za ní i poutavý životní příběh jedné nevšední ženy. Estée se narodila roku 1908 v newyorské čtvrti Queens jako dcera přistěhovalců z Rakouska-Uherska a díky své schopnosti jít si za svým a inspirovat druhé dokázala vybudovat mezinárodní impérium krásy a splnit si svůj sen.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Estée Lauder je dalším skvostným čtením z edice Významné ženy a příběh je to opravdu poutavý a voňavý. Pojďte společně poznat životní osudový úsek fascinující ženy, nasát atmosféru opravdové a jedinečné lásky a poučit se o kráse žen i o tom, jak se mít rádi.

Příběh vyprávěný er-formou se točí kolem života sympatické Estée. Společně se ocitnete v roce 1941 a ve vzpomínkách se noříte do její minulosti, která ji formovala a utvářela pro budoucí život slavné ženy. Estée si vás okamžitě získá a i když ne vždy ladíte s jejími skutky, přesto ve vás sympatie k téhle výjimečné ženě stále zůstávají. Její vášeň pro kosmetiku a krásu je fascinující a dokáže ji přenést i na ostatní dámy včetně vás. Razí heslo, že každá žena je krásná a měla by se dělat krásnou nejen pro muže, ale hlavně sama pro sebe, pro své osobní potěšení.

Estée Lauder a Joseph Lauderzdroj

„Kolegyně se ptaly na můj krém a pudr. Když jsem jim o tom vyprávěla, byla jsem šťastná. Víte, jako opravdu šťastná. Mnohem šťastnější, než bych kdy byla na pódiu.“ Odstrčila talíř. „Jsem přesvědčena, že každá žena může být krásná. Pokud do své péče investuje jen pár chvil denně.“
„S tvými krémy?“ Bella se usmála.
„Ano,“ řekla Estée sebevědomě. „Pokud si uděláte čas pro sebe, máte se rády. A když se žena má ráda, vyzařuje krásu, která vychází zevnitř.“

Autorka mě zaujala už svým příběhem významné ženy Marie Montessoriové a i výjimečnou Estée dokázala uchopit pevnou a citlivou rukou. Do popředí se dostává Estée jako žena úspěšná i milující a v obou případech se jedná o velmi záživné a poutavé vyprávění naplněné vášní a pulsující energií. U podnikatelky obdivujete její neuvěřitelný zápal a touhu po splnění svého celoživotního snu a u manželky hlubokou lásku a připoutanost ke svému muži.

Čtivé a akcemi nabité vyprávění vás ihned zaujme a vtáhne do svého fascinujícího obrazu, v kterém se vám vůněmi točí hlava. Autorka dokáže přesně mířenými slovy a pocity popsat práci slavné ženy a vy se stáváte součástí jemného i něžného doteku krémů a slova samotné Estée ve vás vyvolávají blahodárný pocit, že opravdu každá žena je krásná a dokáže milovat nejen svoji tvář, ale hlavně samu sebe. Tahle žena vám dokáže zvednout sebevědomí i dát impuls do nových začátků.

Krásný i dojemný příběh vás čeká v románu Estée Lauder: Sen o kráse, a pokud máte rádi zbeletrizované životopisy významným lidí, pak tady rozhodně nesáhnete vedle. Já byla velmi spokojena a nebála bych se říct – dokonce nadšena tímto životním příběhem, který přestože mapuje pouze dvacetiletý úsek význačné a fascinující ikony kosmetického impéria, dokáže zachytit podstatu i duši této silné a odvážné ženy.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další nádherný i poučný příběh významné ženy děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Estée Lauder můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *