Recenze

My všichni neřádi

Jste fanoušky YA fantasy, která má v sobě dostatek magie, smrti i temné síly? Pak se vrhněte do velmi svižného příběhu MY VŠICHNI NEŘÁDI a staňte se účastníky krvavého a dosti nebezpečného turnaje, v kterém se jde přes mrtvoly a hledí se pouze na vítězství.

Název: My všichni neřádi
Autor: Amanda Foodyová, C. L. Herman
Překlad: Agáta Hamari
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2023
Počet stran: 432

Když vyjde Krvavý měsíc, potomci sedmi zakladatelů města Ilvernath vyberou své zástupce, aby se mezi sebou utkali v turnaji na život a na smrt. Vítěz získá neomezenou vládu nad tajným zdrojem vysoké mágie, nejmocnějším na světě — o němž se traduje, že už je dávno vyčerpaný. Nelítostný souboj o moc a postavení probíhal po generace v utajení. Zatímco nejmladší potomci umírali, jejich rodiče spřádali plány, jak získat výhru pro sebe a svůj rod. Ovšem tentokrát je všechno jinak. Někdo zasvěcený promluvil a světlo světa spatřila kniha plná detailů o krutém klání. Na jednu stranu jsou tak šampioni bez varování vrženi do centra pozornosti celého světa, na druhou stranu však kniha každému z nich poskytuje jistou výhodu — představuje totiž cenný zdroj poznatků o soupeřích a ty zase můžou být klíčem k vítězství. Krvavý měsíc vychází. Turnaj začíná.

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Jakmile se na obloze objeví Krvavý měsíc, připravte se na výživnou YA fantasy My všichni neřádi, která je prvním dílem dvoudílné magické série. Pokud bych byla fanda fantasy, věřím, že tahle kniha by mě okouzlila a nadchla na první dobrou. Obsahuje téměř všechny fantazijní prvky, které dokáží přilákat čtenáře ke svým stránkám. Kouzlení, zajímavé postavy mladých hrdinů, komplikované vztahy bouřících se hormonů i dostatek smrtelného nebezpečí dává knize punc nevšednosti a atraktivity.

Příběh vyprávěný er-formou jde ve stopách hned několika účastníků krvelačné hry. Každý z nich má svůj osobní důvod a touhu zvítězit, ale k cíli je ještě příliš daleko. Během soutěže se může stát cokoliv, od spojenectví přes zášť až k bolestivé smrti. Na začátek se všichni vydali s jistou vizí a průběh jim přinesl úplně jiné hodnoty. I stíny temnoty se najednou zdají ještě nebezpečnější.

Isobel se snažila neotřepat. „To ale neznamená, že souhlasím s tím, aby se z nás dělalo divadlo.“
„Každejch dvacet let posíláme sedm teenagerů, aby se navzájem povraždili, a odměníme toho, kterej z toho masakru vyleze s největším množstvím krve na rukách,“ řekl suše Reid a ani nevzhlédl od práce. „Mělo by tě spíš trápit, jestli náhodou nejsme naprosto odporní.“

Začátek se rozjíždí v pomalém módu, v kterém vám jsou představeni hlavní účastníci turnaje a nemusíte se obávat, celkem snadno a s přehledem budete přeskakovat mezi jednotlivými postavami a brzy si k nim vytvoříte vztah. Jakmile ovšem zazní pokyn ke startu této krvavé hry, teprve potom se rozjíždí velkolepý kolotoč akcí a zvratů, který vysokorychlostním tempem táhne příběh ke svému otevřenému konci.

Silnou zbraní autorek jsou jejich vymazlené postavy. Plejádový mix teenagerů dává vyniknout jejich charakteristickým rysům, s kterými se dokáže ztotožnit nejeden puberťák napříč dobou i magií. 😉 Hormony s nimi mlátí úplně stejně a jejich starosti, obavy i náklonost, sice zasazené do jiné doby, se nápadně podobají těm dnešním. Své názory mění jako ponožky, ale možná to není věkem, možná je to strategie, která je má dovést na stupně vítězů…

Nejsem tak úplně cílovkou magického světa a fantasy žánru, přesto mě kniha My všichni neřádi dokázala zaujmout a stěží jsem odcházela od nepřečtených stránek. Poháněcí motor tohoto příběhu ví, jak zaujmout a neudělat se příliš horlivým a tak se před vámi otevírá svět magie, kouzlení, nebezpečí i lásky a vy do něj vstupujete s důvěrou i velkou zvědavostí. Nechte se vtáhnout do temného světa, v kterém se bojuje o vítězství i samotný život.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za nadupanou fantasy děkuji nakladatelství Host, na jejichž stránkách si můžete knihu My všichni neřádi pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Host.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *