Recenze

Barva půlnoci

Nejen, že se z této knihy dozvíte, jaká je BARVA PŮLNOCI, ale další červenou barvu budete mít ve tváři po celou dobu čtení tohoto New Adult románu, naplněného romantikou i vzrušujícími, erotickými zážitky 😉 .

Název: Barva půlnoci

Autor: L. J. Shen

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 360

Indigo Bellamyová, po smrti svých rodičů, žije v malém bytě s bratrem a jeho rodinou. Bratr je bez práce, jeho syn potřebuje drahé léky, takže všichni obrací v ruce každou korunu. Východiskem z této nelehké situace se tak jeví snová nabídka na rychlý výdělek, který Indigo přijme. Dělat chůvu slavnému rockovému zpěvákovi přece nemůže být tak těžké. Ale co když je tato hudební hvězda neurvalý, drzý floutek Alex Winslow, kterého zajímá jenom alkohol, drogy a ženský? Tři měsíce to Indigo s tímhle problémovým, potetovaným seladonem zvládne, pak jenom shrábne balík peněz a bude si dál žít svým životem. Má to vymyšlené skvěle, jenomže netuší, že Alex ji nenechá jen tak odejít, bez toho aniž by si pro sebe neurval to nejlepší.

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

Celý román připomíná další z mnoha verzí pohádky O popelce, aneb jak chudá dívka ke štěstí a lásce přišla. Naštěstí pohádka O popelce neobsahuje tolik erotiky jako tento román, protože tady se vám ji dostane ani ne tak plná náruč, jako spíše celý vagon. Název vzrušující román je slabé slovo 😉 . Naštěstí to není to jediné, co vám kniha nabídne. Pod slupkou erotiky, vám příběh poskytne čtivý, romantický děj a co bude čtenáře na příběhu určitě bavit, jsou vtipné, jiskřivé dialogy mezi hlavními protagonisty i jejich neotřelý sarkasmus.

Několikrát jsem se na uklidněnou zhluboka nadechla, než jsem se vydala za ním. „Ty chceš, abych šla za ní a požádala ji, aby podepsala dohodu o mlčenlivosti, aby ses s ní mohl vyspat? Vždyť jsi ji ani sám neoslovil.“

Dohnala jsem ho. Kristepane. Jestli se Alex takhle chová střízlivý, raději nechce ani pomyslet, čím si Blake a jeho parta prošli, zatímco byl sjetej jak lyže.

Pokud se červenáte a omdléváte při každém vulgarismu, budete při čtení této knihy v jednom kuse v permanentním, horečnatém bezvědomí. Autorka zřejmě vsadila na to, že čím víc hrubý a sprostý vyjadřování bude Alex mít, tím větší množství mladých čtenářů přiláká. A dle hodnocení čtenářů to zřejmě funguje, ale na mě toho bylo chvílemi moc a to jsem celkem proškolená Patrikem Hartlem 🙂 .

Těžko hodnotit knihu pro náctileté, když prostě už nějaký ten čas do této kolonky nespadáte. Pokud bych se dokázala vrátit v čase a bylo mi znova -náct, dokážu si představit, že bych po dočtení byla naprosto „odvařená“ (teda jestli se to ještě používá) a snila si svůj sen o tom, že by mě klidně mohlo potkat v životě něco podobného. Bohužel nyní už je to pro mě spíše ze žánru sience fiction 🙂 , ale přesto jsem se u knihy nijak zvlášť nenudila. Každopádně pro všechny snílky, romantické duše a fandy žánru New Adult je tato kniha ušitá přesně na míru.

Ačkoli žánr New Adult moc nevyhledávám, jednou za čas po něm hmátnu a po přečtení této knihy musím zkonstatovat, že i nadále královnou tohoto žánru pro mě zůstává Erin Watt.

Hodnocení: 65 %

 

Za vzrušující, eroticky nabitou četbu děkuji nakladatelství Baronet a také za zaslání recenzního výtisku.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *