Recenze

Bennett Mafia: Zakázaná láska

On byl mafián. A ne ledajaký mafián, nýbrž jeden z nejhorších…

Už dlouho se vám nestalo, že byste četli až do hluboké noci a nemohli se odtrhnout, nebo spíše odervat od knihy? Tak přesně tohle se vám stane, když se vám do ruky dostane nový New Adult román z nakladatelství Baronet s názvem Bennett Mafia: Zakázaná láska. Temná a hříšná love story.

Název: Bennett Mafia: Zakázaná láska

Autor: Tijan

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 416

Riley Bellová pochází z bohaté rodiny a její otec je nejen zapojen do nebezpečných obchodů, ale hlavně je to tyran, který terorizuje celou rodinu. Aby mu Riley nepřekážela, je „uklizena“ do soukromé internátní školy. Právě tady potkává svou nejlepší kamarádku Brooke Bennettovou – mafiánskou princeznu, která pochází z nejmocnějšího mafiánského klanu. Jejich cesty se po rodinné tragédii v rodině Bennettových rozdělí na dlouhých čtrnáct let. Mezitím je Riley vycvičena organizací Síť 411 pro riskantní práci, která probíhá v naprostém utajení se změněnou totožností. Nyní po čtrnácti letech se rodina Bennettových opět připomíná. Brooke je pohřešovaná a jediný, kdo by jí mohl pomoct k útěku, aniž by si znepřátelil mafiánský klan je Riley, alespoň je o tom přesvědčen vůdce bennettovského vesmíru a bratr Brooke v jednom – Kai Bennett, který ji unese na své sídlo. Kai je hlavou mafie a dostat se do jeho blízkosti v každém člověku vyvolává strach i blízkost smrti. Riley se ho už dlouho bojí, ale nyní se v ní odehrává ještě další emoce, která má velmi blízko k vzrušení. Kai je charismatický i nebezpečný zároveň a jejich vzájemná přitažlivost jim pátrání po Brooke komplikuje. Oba dva v sobě nosí své temné démony a fungovat dohromady nebo mít vážný vztah je takřka nemožné.

Po zádech mi přejel mráz.

„Já tady nejsem za dobráka. Jsem všechno, co jsi řekla. Jsem vrah. Jsem parchant. Jsem nemilosrdný. Jsem vypočítavý. Zabiju všechny, na kterých mu záleží, všechny, co mu pomáhali, a budu si to užívat.“ Odtáhl se a zvedl mi hlavu tak, abych se mu dívala do očí. To, co jsem tam viděla, mě vyděsilo.

Smrt. Sliboval mi to.

Kniha Bennett Mafia: Zakázaná láska vás chytne hned od první strany. Vlastně ne, doslova od první věty a následující čas strávený s touto knihou bude nekonečná jízda plná napětí, vzrušení a nebezpečí.

Celý příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Riley, což vám umožňuje ženský náhled na věc, nicméně jelikož je Riley žena tvrdých zásad, rozhodně nečekejte žádné velké fňukání, až teda na pár zhroucení. 🙂 Možná je trochu škoda, že autorka nepoužila i pohled očima Kaie, protože dostat se tomuhle týpkovi pod kůži by jistě bylo zajímavé.

Rozvětvený děj, kde vás čeká akce za akcí, vás nenechá vydechnout a celá vystavěná zápletka, i když se chvílemi jeví jako těžce uvěřitelná, je autorkou natolik vymazlená, že jí na to zkrátka skočíte. Kai je opravdu nebezpečný a díky vypracované charakteristice tomu budete věřit každou vteřinu. Krutý a nemilosrdný mafián, který vás zastřelí bez mrknutí oka. Autorka ho samozřejmě obdařilo exklusivním zjevem, takže dámy – nadšení bude velké. 😉 Jestliže si myslíte, že Riley je slabá žena v nesnázích, tak na to nesázejte. Těžký život ji vybavil nezlomností a odolností, ale v Kaiově blízkosti se její přesvědčení hroutí a na povrch tak vyplouvají emoce, které v sobě už před dávnou dobou pohřbila.

„Co se to s tebou děje…“

„Ty!“ otočil se ke mně a tvář se mu zkroutila. „Ty se mi děješ!“

Pokud se chcete dozvědět něco o mafiánech nebo jim nakouknout pod revolver, toho se zde až tak nedočkáte. Kniha je napsána jako New Adult a tak je potřeba ji i brát. Romantika a v tomto případě i erotika jasně vítězí a mafiánské prostředí spíše dělá celý román atraktivní, ale rozhodně na něm kniha nestojí.

Trochu nešťastnou volbou je obálka knihy. Po přečtení knihy pochopíte, že tenhle navoněný model nemá s dějem románu absolutně nic společného. Že by došli charismatický, okouzlující chlapy?

Spisovatelku Tijan jsem do této doby neznala a musím říct, už teď jsem natěšená a pevně doufám, že se dočkáme dalších jejích přeložených knih do češtiny.

Romantika, ale i drsná mafie a drsná erotika, to je, oč tu běží a pokud máte rádi vzrušující tanečky hlavních postav, které se vyvíjejí od „nesnáším tě, k miluji tě“, pak kniha Bennett Mafia: Zakázaná láska je rozhodně určena právě pro vás. Jo a taky pro mě. 😉

Hodnocení: 100 %

Za naprosto skvělou jízdu plnou temných a drsných vášní děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Bennett Mafia: Zakázaná láska.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] první díl nese název Vražedné pouto. Od této spisovatelky jsem už četla skvělý román Bennett Mafia, který mě naprosto dostal a nadchnul svým dějem a mafiánským prostředím, takže další […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *