Recenze

Černý telefon a další příběhy

Pokud jste povídkový fanoušek, mám pro vás výbornou zprávu 💌! Nakladatelství Beta dalo prostor výjimečnému povídkovému autorovi s pseudonymem  Joe Hill. Pokud máte náladu na pořádnou nálož (mj. i) mysteriózních hororů, kde se prolíná náš svět se světem duchů 👥, tajemných „2D“ bytostí 🃏, vrahů a jejich realitou – pojďte s námi nahlédnout do knihy Černý telefon a další příběhy.

Název: Černý telefon a další příběhy

Autor: Joe Hill

Nakladatelství: Beta

Počet stran: 360

Rok: 2022

Oficiální anotace

Minulost nezemřela. Dokonce ještě ani nepominula.

Originální, cenami ověnčená sbírka vizí a nočních můr

Free photos of WindowImogene je mladá a krásná. Umí líbat jako filmová hvězda a ví vše o každém filmu, který byl kdy natočen. Kromě toho je mrtvá a jednoho dne roku 1945 čeká v kině Rosebud na Aleca Sheldona… Arthur Roth je osamělý chlapec s hlubokými myšlenkami a darem pro to, stát se obětí šikany. Je těžké, najít si kamarády, pokud jste jediný nafukovací kluk ve městě… Francis je nešťastný. Francis byl kdysi člověk, ale to už je pryč. Teď je z něj dvouapůlmetrový cvrček a všichni v Calliphoře se budou třást strachy, až ho uslyší zpívat… Malý John Finney je zamčený ve sklepě, který je znesvěcený krví dalších zavražděných dětí. Mimo něj je tam i stařičký telefon, dávno odpojený, ale v noci na něj volají mrtví…

Povídka Černý telefon se stala předlohou stejnojmenného filmu ( viz. TRAILLER DOLE).

Summa summarum

Nakladatelství Beta znovu vydalo povídky pana spisovatele Joea Hilla, které v češtině již vyšly pod názvem  Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy. Kniha nyní vychází vázaná, v tvrdých deskách s křídovým přebalem. Celkově v titulu najdeme 16 samostatných povídek:

Nejlepší nový horor

20th Century Ghost

Pop art

Uslyšíš zpívat cvrčka

Abrahamovi synové

Lepší než doma

Černý telefon

V autu

Plášť

Poslední dech

Mrtvé dřevo

Snídaně u vdovy

Bobby Conroy vstává z mrtvých

Otcova maska

Dobrovolná internace

Šeherezádin psací stroj

πππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππ

Joe Hill on writing horror in an era of Twitter and toxic politics - The VergeJoe Hill, vlastním jménem Joseph Hillstrom King je americký spisovatel. Je synem Stephena a Tabithy Kingových. Publikoval tři romány, Heart-Shaped Box, Horns a NOS4A2. Také vydal sbírku povídek 20th Century Ghosts. Zároveň je autorem kresleného románu Locke & Key a dalších.

ππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππππ

Patrně v každé sbírce povídek si čtenář najde povídky, „které ho dostanou“ a jiné, které bude považovat „za slabší“. Nejinak jsem to měla já s povídkami Joea Hilla. Nadchla mě např. povídka s názvem Otcova maska, Černý telefon, Dobrovolná internace (tu považuji za nejlepší 😍) i Poslední dech. Naopak Mrtvé dřevo či Snídaně u vdovy mi nic „neřekly“ – až na to, že musím uznat, že pan spisovatel má skutečně odzbrojující fantazii. Z knihy jsem velice mile překvapená: četla se mi skvěle a bavila mě. Žádnou povídku nepovažuji za vyloženě nudnou, všechny stály za zamyšlení a mnohé z nich způsobí intenzivní mrazení v zádech 😉. Oceňuji, že vyloženě fantazijní příběhy střídají ty, které „by se klidně mohly stát“. Bavila mě i autorova „práce s hrůzou“: nebrání se surovým popisům, ale bravurně dokáže děs „jen vypustit“ na papír a čtenář si ho sám „oživí“ a dokreslí ve své hlavě 😁. Stejně jako jeho slavný otec má dar, díky kterému své postavy téměř „oživuje“, je velice dobrým znalcem lidské psychiky, tudíž čtenář nemá problém jeho hrdinům „věřit“ a vžít se do nich. Knihu vřele doporučuji všem, kteří mají rádi temné povídky <3. 

 Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ 👏

Za skvěle mrazivou knihu ❤ děkuji nakladatelství Beta ❤

Trailler k hororovému filmu Černý telefon NATOČENÉHO DLE POVÍDKY JOEA HILLA K VIDĚNÍ na

YOUTUBE

🎬 PLAY🎬

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *