Recenze

Dítě „L“

Copak asi vyroste z dítěte, které bylo týráno způsobem, který příčetného člověka nenapadne 🚪? A co se stane, pokud si psychologové myslí, že jsou neomylní a zmýlí se přímo fatálně? Určitě nic pěkného ☠ ⚰. Nechte paní spisovatelku Tammy Cohen, ať si ve svém románu Dítě „L“ pohraje s vašimi nervy  😈 a ukáže vám, čeho jsou schopny tyrani a – oběti .

Název: Dítě „L“

Autor: Tammy Cohen

Nakladatelství: Katto

Rok: 2021

Počet stran: 348

Oficiální anotace

Když byla mladá psycholožka Anne požádána, aby se zapojila do případu Dítěte L, netušila, že už první setkání s Laurie navždy změní její život. Laurie a její bratr zažili trauma, s jakým se dětská mysl dokáže jen stěží vyrovnat. Vidina profesního růstu díky medializovanému případu byla pro Anne hnacím motorem. O řadu let později si ale uvědomí chybu, které se tenkrát dopustili. A ta chyba teď stála lidský život. Amira, Sarah, Paula, Ewan a Charlie spolu pracují roky. Vědí o sobě, jakou kdo má rád kávu, vzájemně znají svůj soukromý život i noční můry. Jednoho dne se ale všechno změní… Nový nadřízený má za úkol restrukturalizovat oddělení. To zamíchá nejen jejich vztahy, ale na povrch začnou vyplouvat i skutečné povahy dosud přátelských kolegů. Co dokáže s dobrým týmem udělat nabídka na povýšení a jaké hry budou rozehrány, aby si lidé zachránili vlastní kůži? Dvě různé dějové linky spojené v jeden příběh. Příběh, ze kterého mrazí…

Summa summarum

Nakladatelství Katto má svém repertoáru mistrovsky vyvedené psychothrillery – ať po řemeslné či literární stránce knihy. Ani Dítě „L“ není výjimka: šitá vazba, tvrdé desky a  křídový přebal 😻. Motiv na přebalu vás nenechá na pochybách, že to, co si vymyslela paní spisovatelka pro své „dětské oběti“ byste nikomu nepřáli 😱… Spisovatelka Tammy Cohen Dítě „L“ vypráví ve dvou liniích, které se od sebe liší nejen dějem a časem příběhu, ale uvnitř „linky“ se navíc střídají pohledy různých postav…, ale vůbec se nebojte, v příběhu se neztratíte a ani množství osob  a jmen v knize není matoucí. Pokud mohu soudit podle sebe, brzy se začtete a „budete v obraze“… Linie Anne Carterové je vyprávěná většinou retrospektivně s problesky do Anniny současnosti. Anne je doktorka psychiatrie, která v samém úvodu své hvězdné akademické kariéry pracovala na posudku Dítěte „L“. Nejen posudek, ale i „dítě“ samotné jí navždy změní život zcela zásadním způsobem. Druhá linka sleduje tým jedné nadnárodní firmy. Kolegové sice nepatří mezi tahouny společnosti, ale práce je baví, jsou k sobě přátelští a loajální – do té doby, než jim „velcí šéfové“ vymění vedoucí. Ta z nich pomalu, ale jistě udělá vynervované uzlíčky, kteří se navzájem začnou podrážet a udávat… Je jasné, že dvě zcela odlišné děje se budou muset „někde protnout“, sama jsem měla několik typů, kdy a jak se to stane, ale žádný mi nevyšel 🙈. Paní spisovatelka mě dokonale překvapila. Na druhou stranu musím přiznat, že ač je kniha psychothriller a já jsem strašpytel, nebála jsem se u ní – ovšem na čtivosti a napínavosti jí to nijak neubírá. A zjistila jsem, že jsem dost „otřískaná“ dokumenty z druhé světové, protože popsané týrání bych si uměla představit „ostřejší“ – až se trochu za sebe stydím 😝… Nicméně mě nadchl psychologický popis všech postav, který čtenáře nechá nahlédnout do „hlavy a duše“ všem postavám. Knihu rozhodně ❤ doporučuji všem milovníkům psychothrilleru.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za krásně mrazivou psychologickou hru děkuji ❤ nakladatelství Katto ❤.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *