Recenze

Dítě „L“

Copak asi vyroste z dítěte, které bylo týráno způsobem, který příčetného člověka nenapadne ?? A co se stane, pokud si psychologové myslí, že jsou neomylní a zmýlí se přímo fatálně? Určitě nic pěkného ☠ ⚰. Nechte paní spisovatelku Tammy Cohen, ať si ve svém románu Dítě „L“ pohraje s vašimi nervy  ? a ukáže vám, čeho jsou schopny tyrani a – oběti .

Název: Dítě „L“

Autor: Tammy Cohen

Nakladatelství: Katto

Rok: 2021

Počet stran: 348

Oficiální anotace

Když byla mladá psycholožka Anne požádána, aby se zapojila do případu Dítěte L, netušila, že už první setkání s Laurie navždy změní její život. Laurie a její bratr zažili trauma, s jakým se dětská mysl dokáže jen stěží vyrovnat. Vidina profesního růstu díky medializovanému případu byla pro Anne hnacím motorem. O řadu let později si ale uvědomí chybu, které se tenkrát dopustili. A ta chyba teď stála lidský život. Amira, Sarah, Paula, Ewan a Charlie spolu pracují roky. Vědí o sobě, jakou kdo má rád kávu, vzájemně znají svůj soukromý život i noční můry. Jednoho dne se ale všechno změní… Nový nadřízený má za úkol restrukturalizovat oddělení. To zamíchá nejen jejich vztahy, ale na povrch začnou vyplouvat i skutečné povahy dosud přátelských kolegů. Co dokáže s dobrým týmem udělat nabídka na povýšení a jaké hry budou rozehrány, aby si lidé zachránili vlastní kůži? Dvě různé dějové linky spojené v jeden příběh. Příběh, ze kterého mrazí…

Summa summarum

Nakladatelství Katto má svém repertoáru mistrovsky vyvedené psychothrillery – ať po řemeslné či literární stránce knihy. Ani Dítě „L“ není výjimka: šitá vazba, tvrdé desky a  křídový přebal ?. Motiv na přebalu vás nenechá na pochybách, že to, co si vymyslela paní spisovatelka pro své „dětské oběti“ byste nikomu nepřáli ?… Spisovatelka Tammy Cohen Dítě „L“ vypráví ve dvou liniích, které se od sebe liší nejen dějem a časem příběhu, ale uvnitř „linky“ se navíc střídají pohledy různých postav…, ale vůbec se nebojte, v příběhu se neztratíte a ani množství osob  a jmen v knize není matoucí. Pokud mohu soudit podle sebe, brzy se začtete a „budete v obraze“… Linie Anne Carterové je vyprávěná většinou retrospektivně s problesky do Anniny současnosti. Anne je doktorka psychiatrie, která v samém úvodu své hvězdné akademické kariéry pracovala na posudku Dítěte „L“. Nejen posudek, ale i „dítě“ samotné jí navždy změní život zcela zásadním způsobem. Druhá linka sleduje tým jedné nadnárodní firmy. Kolegové sice nepatří mezi tahouny společnosti, ale práce je baví, jsou k sobě přátelští a loajální – do té doby, než jim „velcí šéfové“ vymění vedoucí. Ta z nich pomalu, ale jistě udělá vynervované uzlíčky, kteří se navzájem začnou podrážet a udávat… Je jasné, že dvě zcela odlišné děje se budou muset „někde protnout“, sama jsem měla několik typů, kdy a jak se to stane, ale žádný mi nevyšel ?. Paní spisovatelka mě dokonale překvapila. Na druhou stranu musím přiznat, že ač je kniha psychothriller a já jsem strašpytel, nebála jsem se u ní – ovšem na čtivosti a napínavosti jí to nijak neubírá. A zjistila jsem, že jsem dost „otřískaná“ dokumenty z druhé světové, protože popsané týrání bych si uměla představit „ostřejší“ – až se trochu za sebe stydím ?… Nicméně mě nadchl psychologický popis všech postav, který čtenáře nechá nahlédnout do „hlavy a duše“ všem postavám. Knihu rozhodně ❤ doporučuji všem milovníkům psychothrilleru.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za krásně mrazivou psychologickou hru děkuji ❤ nakladatelství Katto ❤.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *