Recenze

Dokonalý tah

On má ranč a kořeny ve Wyomingu – ona je městská holka ze San Franciska. Jde tohle dohromady? Láska překoná vše a v tomto případě možná i úkladný plán vraha, který má v hledáčku životy Sary a Jaye. Tenhle DOKONALÝ TAH má ale své skryté slabiny…

Název: Dokonalý tah

Autor: Elizabeth Lowell

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2020

Počet stran: 280

Sara je obchodnice s uměním a žije v San Francisku. Velmi výhodný obchod s obrazy známého malíře Custera ji zavede na rodinný ranč ve Wyomingu. Ten vlastní Jay, který se nedávno vrátil z armády a rozhodl se vrátit ranči jeho původní slávu. Chybí finance, proto se rozhodne prodat obrazy svého otce, který namaloval jeho přítel Custer. Ale o obrazy má ještě eminentní zájem jeho nevlastní matka Liza a nevlastní bratr Barton. Čím více se Sara a Jay sbližují, tím více jim jde o život. Pro někoho jsou viditelně trnem v oku a dotyčný udělá vše, aby se jich zbavil. S vrahem za zády se láska Sary a Jaye ještě více prohlubuje a jenom čas ukáže, zda vydrží i dálku, která je od sebe dělí.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Dokonalý tah je oddechovým, romantickým čtením, který vám zpříjemní váš volný čas. Romantika si podává ruce s napětím a dodává celé knize potřebné vzrušení i náboj.

Příběh vyprávěný er-formou vás zavede na ranč, kde se odehrává převážná část románu. Sledujete seznámení obou hlavních protagonistů a posléze i jejich boj o holý život. Nebudete to jenom příroda a atmosféra rančerského života, která vás vtáhne do děje, ale hlavně vystavěná zápletka kolem uměleckých obrazů. Tenhle ranč má totiž na svém pozemku i svoje nechtěné varny, překupníky i pašeráky drog a chlastu.

Ačkoli se ve skrze jedná o velkou romantiku ústřední dvojice a erotiky je tu také požehnaně 😉 , do středu dění se dostává i vystavěná zápletka, jenž nepostrádá tajemství i napětí spojené s velkou dávkou dobrodružství. Navíc autorka obdařila své knižní hrdiny vnitřní silou, odolností i inteligencí, takže se rozhodně nejedná o žádnou ufňukanou princeznu a bojechtivého siláka bez rozumu.

Nikdo už nestřílel. Jay se nezastavil, ale začal se pomalu vracet za Sarou. Vrtulník se naposled otočil a mizel směrem, odkud přiletěl. Zůstaň schovaná zlato. Nesmíme hned věřit, že to vzdali. Jay běžel podél řady balvanů a keřů, přeskakoval je a stále se snažil krýt. Pak se vrhl po zádech za jeden větší a při dopadu se překulil. Než z očí setřepal prach, aby se zorientoval, zaslechl, že se vrtulník na plný plyn vzdaluje. Ale nebyl to hezký návrat. Vítr se strojem házel ze strany na stranu. Chcípněte, bastardi. Prostě to hoďte na skálu, ať je pokoj.

„Saro! Slyšíš mě?“ zařval. „To jsem já!“

Nic se neozvalo, kromě doznívajícího tlukotu rotorů.

„Saro!“

Zaslechl nezřetelné volání. Svoje jméno.

Velkým plusem celého románu je rozhodně prostředí, do kterého je příběh zasazen. Popisy rozlehlých plání, hornatých skalisek, nekonečných pastvin, na kterých se prohánějí koně i krávy, dodávají celému románu lesk a atraktivnost, kterou doplňuje dobrodružství, jež je neodmyslitelně spjato s rančerským životem. Lehký nádech detektivní zápletky čtenáře udrží u svých stránek až do samého konce, který někoho může překvapit.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ 

zdroj – Alpress

Elizabeth Lowell je pseudonymem americké spisovatelky Ann Maxwell. Narodila se roku 1944 ve Wisconsinu, o 22 let později získala na Kalifornské univerzitě bakalářský titul v oboru anglická literatura. Krátce nato se vdala za novináře Evana Maxwella. O této ženě se rozhodně nedá říct, že jí chybí píle. Má na svém kontě desítky románů a povídek, a to romancí (současných i historických), záhad, detektivních příběhů, science-fiction a historické fikce. Některá díla psala společně s manželem pod jménem A. E. Maxwell. Pod pseudonymem Elizabeth Lowell začala v roce 1982 publikovat romantická díla, za která získala mnoho ocenění. Její knihy vyšly v celkovém nákladu převyšujícím dvacet milionů výtisků. V Česku, kde je jejím vydavatelem nakladatelství Alpress, si získala širokou čtenářskou obec. Spisovatelka žije v Seattlu ve státě Washington.

⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑ ⇑

Nenáročný román ubíhá od samého začátku rychlým tempem, které nepoleví až do svého konce a pokud hledáte romantiku, kde se vám dostane ještě přidané hodnoty napětí, dobrodružství a detektivní zápletky, pak neváhejte a sáhněte po knize Dokonalý tah.

Hodnocení: 85 %

Za romantický příběh, který se nese na vlnách dobrodružné zápletky, děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Dokonalý tah pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Dokonalý tah Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová24.3.2021Tags: Román pro ženy Sdílet tento příspěvek Share on FacebookShare on Facebook […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *