Recenze

Graysonův slib

Smlouva, kterou mezi sebou Kira a Grayson uzavřou, zní jasně. Manželství jen na oko, do roka se rozvedou a oba dva z toho budou mít peníze, které se jim momentálně nedostávají. Navíc jakékoli fyzické sblížení mezi nimi rozhodně nehrozí, to ji Grayson slíbil. Ale jejich dohoda začíná dostávat povážlivé trhliny. Možná ten GRAYSONŮV SLIB nebude až tak neprůstřelný, jak si původně myslel.

Název: Graysonův slib

Autor: Mia Sheridan

Nakladatelství: Baronet

Překlad: Zuzana L’alíková

Rok vydání: 2020

Počet stran: 397

Dvaadvacetiletá Kira pochází z prominentní rodiny a její otec má pro ni budoucnost dopředu nalinkovanou. Jenomže Kira by ráda žila svůj život a navíc nemá na svého otce zrovna ty nejlepší vzpomínky. Odpoutat se od své rodiny ovšem znamená mít finanční prostředky, které Kira nemá. Její babička ji sice peníze odkázala, ale ty dostane až po své svatbě. Proto, když v bance narazí na Graysona, kterému právě zamítli půjčku, nabízené řešení z jejich problémů vypadá lákavě. Vezmou se, po svatbě si peníze rozdělí na půl a do roka se rozvedou. Každý z nich si zase půjde svoji cestou. Kira konečně přestane být závislá na svém otci a Grayson zachrání svoje zděděné vinařství a začne prosperovat. Od začátku je jasné, že tyhle dva se k sobě vůbec nehodí. Oba dva jsou paličáci a ustoupit ze svých zásad nehodlá ani jeden z nich. A co ta energie a vzrušení, které mezi nimi probíhá? S tímhle ani jeden nepočítal a jejich obchodní dohoda se pomalu hroutí. Brzy si oba uvědomí, že některé dohody a sliby zkrátka nelze dodržet…

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Graysonův slib je osmým dílem ze série Znamení lásky. Předchozí díly jsem nečetla a jak jsem zjistila, vůbec to nevadí. Každý díl je věnován jiné milostné zápletce, která je na konci celistvě uzavřena. Sentimentální příběh ukrytý v knize obsahuje všechny dostupné prvky romance. Od náhodného setkání, přes nepřátelské sbližování až po vzrušující erotiku.

Příběh je vyprávěn ich – formou z pohledu dvou hlavních představitelů. Vnímáte tak jemné rozdíly mezi mužským a ženským chápáním světa a tato forma vám dá možnost ještě více se ponořit do rozmanitého děje. Začátek knihy mě příliš neoslnil, celá vystavěná zápletka byla až příliš průhledná a náznaků skrytých tajemství bylo na můj vkus příliš, takže jsem získala pocit jisté roztříštěnosti děje. Ale s příchodem Kiry na vinici dostala celá zápletka jas slunečního svitu i nebeskou chuť zralých hroznů a před vámi se rozprostřel příběh plný lásky, citů, nedorozumění, nenávisti, bolesti i naděje.

Uvažoval jsem, co se právě stalo. Netušil jsem, jak se stavět k vlastní manželce. Ženy mi vždycky padaly k nohám. Udržet si je… No, Vanessa dokázala, že to už je pro mě těžší. S Kirou jsme se ale předem domluvili, že náš vztah bude jen dočasný, takže co se jí týče, problém by to nebyl. Ještě nikdy mi však žádná žena neupřela sex, zvlášť když jsem na ni vytasil svoje osobní kouzlo. Nejsem domýšlivý – je to prostě tak. Opravdu ale vím, jak svést ženu? Ženu, která se nechce nechat svést? Bylo docela ironické, že první žena, o níž musím usilovat, je moje manželka.

Autorka si vzala na paškál rodinné vztahy a tato vztahová nit je protkána celým příběhem. Oba dva protagonisté vyrůstali v nefunkčním, nehostinném prostředí, které rodinnou lásku a přívětivost nikdy nevidělo. Prošli si nejen fyzickým násilím, ale hlavně psychickým strádáním, které se na nich podepsalo hodně špičatou a tmavou tuží.

Trefou do černého bylo určitě zvolené prostředí příběhu. Atraktivní okolí vinice obklopené zralými hrozny, ovocný sad, kvetoucí růže, hloh i vistárie a starobylý dům, který má svoji tajemnou atmosféru, dodávají celému románu pohádkové kouzlo romantiky. A pro ty, kteří si rádi vypisují moudra a citáty – připravte si papír a tužku, budete je potřebovat dost často. 🙂

Pro všechny romantické čtenáře, kteří milují dojemné příběhy naplněné emocemi, vzrušením i intriky je kniha Graysonův slib tou správnou volbou.

Hodnocení: 90 %

Za romantický příběh z prostředí vinic zalitých sluncem děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Graysonův slib pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *