Recenze

Hodiny v Paříži

Poznejte meziválečnou Paříž Josephine Bakerové, Maurice Ravela i Marcela Prousta. Procházejte se společně se čtyřmi hlavními protagonisty příběhu ulicemi Montmartru, jenž je zaplavená umělci i velkými sny a hledejte jejich ztracený čas na pozadí dramatických osudů. Román HODINY V PAŘÍŽI vás okouzlí svoji jedinečnou atmosférou.

Název: Hodiny v Paříži

Autor: Alex George

Překlad: Dina Podzimková

Nakladatelství: GradaMetafora

Rok vydání: 2021

Počet stran: 288

Čtyři obyčejní lidé, čtyři ztracené duše – Camille, Souren, Guillaume a Jean Paul se ocitnou v Paříži roku 1927. Ve městě, které vře jazzem, geniálními umělci a rušným neklidem. Jejich životy cosi postrádají. Mají za sebou dramatické okamžiky, jenž jim změnily život a nalézt odpovědi a být zase šťastný je pro ně nepředstavitelným cílem. V jeden jediný den se v Paříži jejich cesty protnou a osud si s nimi zahraje podivuhodnou ruletu…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Hodiny v Paříži je nevšedním příběhem s melancholickou náladou, který vás přenese do meziválečné Paříže roku 1927 a předestře vám osudy čtyř obyčejných lidí s neobyčejným osudem.

Příběh vyprávěný er-formou vám dá možnost být pozornými sledovateli životních osudů hlavních protagonistů. Celý příběh je napsán v časovém horizontu jednoho dne, kdy sledujete kroky a činy jednotlivých postav, které je zavedou na životní rozcestí, aby se s koncem dne všechny čtyři osudy propojily a vyjevily svá poselství. Každá z postav se pak vrací vzpomínkami do své minulosti, aby čtenáři odhalila události, jenž je do Paříže nasměrovaly.

Každý někam utíká, řekl ráno Josephine Bakerové. Možná to je opravdu tak jednoduché, pomyslí si. Náš pohled se vždycky upírá k horizontu, hledá nové dobrodružství. A ti, kdo jsou uvězněni, i přesto bezmocně, posedle sní…

Autor zvolil pro své vyprávění netradiční styl, který může být pro mnohé čtenáře nepřehledným a náročným. Skáče mezi svými postavami bez ladu a skladu, což vyžaduje vaši zvýšenou pozornost a vyznat se na začátku mezi hlavními postavami je hodně složitým čtenářským oříškem?. Naštěstí svým dějem, který se časem začne propojovat, dokáže zaujmout a atmosférou bohémské Paříže vás okouzlí natolik, že vás osudy všech protagonistů budou fascinovat.

Miluji tohle geniální francouzské období plné nadějí, snů a životních plánů, kdy umělci na Montmartru žili na hraně a moc dobře věděli, jak si užívat života 🙂 i jak vytvořit dokonalé dílo. Právě tato atmosféra, kterou se autorovi skvěle podařilo ve svém románu zachytit, je velkou devízou tohoto příběhu a společně pak s propracovaným dějem je ojedinělým čtenářským zážitkem. Osudy jednotlivých postav se budou před vámi postupně odkrývat a dostávat se vám pod kůži. Jejich dramatické životní zkušenosti jsou spojené s válkou a ve čtenáři dokáží vyvolat vlnu emocí.

Román Hodiny v Paříži se bude líbit čtenářům, kteří milují bohémské prostředí meziválečné Paříže a dramatické osudy, jenž postupně vyjevují celou svou tragickou pravdu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za nevšední příběh situovaný do Paříže roku 1927 děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Hodiny v Paříži pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy naleznete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *