Recenze

Hrad ve Skotsku

Zasněžená skotská krajina, omamná vůně lahodného jídla, hřejivé romantické objetí a urostlí muži v kiltech vás čekají v novém románu Julie Caplinové s názvem HRAD VE SKOTSKU. Milý, vánoční příběh, který vám vykouzlí úsměv na tváři.

Název: Hrad ve Skotsku
Autor: Julie Caplinová
Překlad: Petra Královcová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 320

Na Skotskou vysočinu se pomalu snášejí první sněhové vločky a předvánoční závod s časem začíná.
Izzy McBrideové se ani nesnilo, že zdědí skutečný hrad. A teď se z ní díky odkazu prastrýce Billa stala hradní paní s velkými plány a mizivou hotovostí. Její excentrická matka Xanthe naštěstí sehnala první dobře platící hosty, jejichž peníze pomohou prostory zvelebit. Střechou sice stále ještě zatéká, ale počet obyvatel hradu nečekaně roste. Zbývá už jen maličkost – během pár týdnů před Vánoci proměnit chátrající hrad v kouzelný hotel. Naštěstí má k ruce pár pomocníků, kteří se pustí do renovace spolu s ní. Jedním z nich je i Ross, na kterého Izzy myslí víc, než by se jí líbilo. Vždyť ona přece musí chystat sváteční menu, a ne dumat nad tím, co se tomu tajemnému spisovateli honí hlavou…

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Hrad ve Skotsku je už devátým dílem ze série Romantické útěky a tyhle úniky do romantického světa se vám budou moc líbit. Tentokrát vás přivítá Skotsko se svojí majestátní krajinou a drsnými skotskými hochy, jejichž kilty někdy odhalují až příliš. 😉

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem hlavní hrdinky Izzy. Tahle sympatická žena zdědila krásný hrad a s ním i spoustu starostí, včetně jejich obyvatel i potřeštěné matky. Hned první host ji udělá pár vrásek na čele navíc, protože tento charismatický návštěvník rozhodně stojí za hřích. Ross chce ovšem klid a ticho na práci a určitě se nemíní pouštět do jakéhokoli vztahu. Vánoční atmosféra a všeobjímající přátelství mu trochu zkazí plány. 😉

Její oči se setkaly s jeho a najednou jí z hrudi unikl všechen dech. Zírali na sebe v jednom z těch okamžiků naprostého poznání. Byla tak blízko, že viděla tmavomodré skvrnky v jeho očích, zatočené tmavé řasy a jiskřičku zájmu, která tančila pod povrchem. Neozýval se žádný zvuk kromě jejich vlastního dechu, hrudníky se jim zvedaly a klesaly v tichém souznění.

Julie Caplinová jede ve stejném duchu jako doposud a vlastně je to dobře. Příběh obklopuje přátelská a láskyplná atmosféra, která společně s lahodnými pokrmy, romantikou a skotským prostředím vytváří ojedinělý knižní zážitek, jež nadchne všechny čtenáře milující šťastné příběhy.

Lehce bláznivé postavy přinášejí do vyprávění stopu humoru, který je vlastní i hlavní hrdince a příjemně dokresluje nenáročnou dějovou osu. Ta je tentokrát, v rámci vánočního období, do kterého je vyprávění zasazeno, opravdu řádně pohádková, ale k Vánocům pohádky zkrátka patří i s jejich romantikou a rodinnou pospolitostí.

Jiskřivé a vzrušující okamžiky nemůžou chybět, i když erotiky se tentokrát úplně nedočkáme, ale za to vás čeká plná náruč vzájemné přitažlivosti. Autorka do příběhu otiskla silnou stopou Skotsko a zahrnula do něj i Jamieho Frasera. 😉

Já věděla, že mám o Vánocích sáhnout po románu Hrad ve Skotsku a ten opravdu nezklamal. Vykouzlí vám úžasnou vánoční atmosféru, v které vás obklopí romantika, přátelství i rodinné vztahy a navodí hřejivou a poklidnou náladu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za romantický příběh s vánoční atmosférou děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete román Hrad ve Skotsku pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *