Recenze

Introvertka v hlučném světě

Nedokážete v pátek večer sedět sami doma a pokud jste k tomu okolnostmi donuceni, máte pocit, že vám život utíká před očima a propadáte pocitu, že bez lidské společnosti se z vás do hodiny jisto-jistě stane vyschlá karikatura sebe sama? Tak smůla – tato knižní novinka od Portálu pro vás není, asi by se vám nelíbila… Introverka v hlučném světě pravděpodobně nejvíce osloví lidi, kteří jsou nejraději sami a hlučná společnost v nich vyvolává spíše paniku než nadšené plesání. Debbie Tung nakreslila ( a trochu napsala 🙂 ) komiksovou knihu pro knihomoly a neškodné asociály, kteří nechápou, proč by se měli radovat v přeplněných místnostech plných cizích lidí a vůbec nerozumí tomu, jak někdo může mít radost z upřené pozornosti ostatních … 🙂

Introvertka v hlučném světě

Název: Introvertka v hlučném světě

Autor, ilustrace: Debbie Tung

Nakladatelství: Portál

Počet stran: 184

Rok vydání: 2019

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Výsledek obrázku pro Debbie Tung

Debbie Tung

Foto: Autorka Debbie Tung, zdroj: YOUTUBE

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

To, že život introvertů je plný výzev, z knihy Debbie Tung pochopíme po pár stránkách. Například z běžných společenských interakcí se mohou stát pěkně stresující situace, ale bohužel pro všechny introverty světa, nikdo nežijeme ve vzduchoprázdnu a s ostatními lidmi tudíž nějak komunikovat musíme. Debbie nám na svých obrázcích vysvětlí, jaký je přetěžký a předlouhý krok zpod peřiny ve vlastní ložnici do víru společenského dění. Naštěstí pro ní i její nově nalezené kamarády jej zvládla a nyní nám o tom všem může kreslit / psát milé komiksové příběhy, ve kterých se najde nejeden knihomol, introvertní sólista, zamyšlený intoš a vůbec my všichni, kteří chápeme, jaké výhody představuje společnost knih před společností ostatních (většinou užvaněných 🙂 ) lidí.

Summa summarum

Výsledek obrázku pro Debbie TungPodobně jako hodně čtenářů a recenzentů, kteří se ke knize pochvalně vyjádřili na Databázi i já jsem se v knize svým způsobem našla. Tudíž si dovolím odhadnout, cože se asi lidem / čtenářům na knize tolik líbí? Tak samozřejmě, pokud je kniha komiks, musí mít “ koukatelné a pochopitelné“ obrázky, aby z nich byly dobře zjevné / čitelné emoce, myšlenky a vnitřní případné dialogy postav. Pozadí by mělo být takové, aby nerušilo pozornost čtenáře, ale podtrhávalo situaci a třeba ji malinko vyšvihlo, třeba tím, že bude nějak „vtipné“.

To se Debbie (podle mě  a jejích nadšených fanoušků) podařilo. Ilustrované postavy komiksu si oblíbíte. Vypadají sympaticky a normálně. Nejsou ničím (na první pohled) vyčnívající, příliš extravagantní a možná proto se s Debbie tolik introvertů rádo ztotožňuje. Hlavní postavou knihy je tedy sama autorka. Vypráví nám o své trnité cestě, na které jí byl hlavní překážkou právě její vrozený odstup od lidí, introvertní ladění, nadprůměrná láska ke knihám a samotě, přílišná ostýchavost, malá sebedůvěra a nízké sebevědomí. Naštěstí k fňukání zakomplexované chudinky má komiks skutečně daleko, je vtipný a i když se místy může někomu zdát trochu melancholicky posmutnělý, já jsem se u něj dobře bavila.

Moje hodnocení (jako ve škole): 1

V procentech: 100%

Za komiksové nahlédnutí do světa knihomilů, samotářů a „intošů“ děkuji nakladatelství Portál. A zároveň i za výtisk poskytnutý k recenzi.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] krásné pokračování komiksu Introvertka v hlučném světě (naše recenze) a recenzní výtisk děkuji  ♥ nakladatelství […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *