Recenze

Když přijde soumrak

Pouze přicházející soumrak je jediným světlým okamžikem v životě Alice. Kniha KDYŽ PŘIJDE SOUMRAK od renomované autorky Nory Roberts vám nabídne nejen očekávaný romantický děj, ale hlavně napínavý, emočně vypjatý příběh vězněné ženy.

Název: Když přijde soumrak

Autor: Nora Roberts

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2019

Počet stran: 432

Bodine Longbowová má velkou milující rodinu, která společnými silami vede prosperující farmu. Její poklidný život naplněný pouze pracovními záležitostmi rozvíří příjezd Callena, který se vrací do kraje svého dětství a jejich vzájemnou přitažlivost rozhodně nelze přehlédnout. Nad vznikající idylkou ale stále visí stín zmizelé tety Alice, o které se v rodině Longbowových moc nemluví, ale je všudypřítomná. Když se navíc k tomu ještě přidá série násilných činů v okolí a zmizení několika žen, první v pořadí, na kterého padá podezření je právě Callen. Světlo na celé případy až vnese nenadálý návrat Alice, která se vrací jako změněný člověk nejen fyzicky, ale hlavně duševně a díky ní se začne rozplétat zamotané klubko zločinu sahající několik desítek let dozadu. Podaří se odkrýt celé tajemství Alice a znovu nastolit klid a pohodu do této rodiny?

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

Románem se prolínají dvě dějové linky a to příběh Bodine, odehrávající se v současnosti, a příběh Alice mapující cca 20 let jejího života. Obě dějové linie se v polovině knihy s návratem Alice spojují a dál už příběh plyne v přítomnosti, která odkryje celé děsivé tajemství. Je škoda, že autorce se úplně nepodařilo vysvětlit hned na začátku, jak je Alice do rodiny zakomponována. Pokud bych si znova nepřečetla anotaci ke knize a ta mě neuvedla do obrazu, vysvětlení by se mi dostalo až v polovině knihy, což je trochu škoda.

„Ženy mají všechnu moc jen tím, že jsou ženy.“

Bodine budete prožívat její romantickou lásku a seznámíte se s každým jednotlivým členem této velké farmářské rodiny. Postupné sbližování s Calllenem se děje opravdu velmi pomalu, zkrátka „nevlítnou“ na to hned 😉 a stále vás udržují v jiskřivém začínajícím vztahu.

Oproti tomu příběh Alice je nabitý od začátku až do konce napětím, emocemi a nepochopitelnou brutalitou. Spolu s Alicí budete prožívat celé její drastické peklo, kterým si musela projít a rozhodně vás to nenechá chladnými. Její fyzické a hlavně psychické utrpení si nezadá se špičkovými, psychologickými thrillery a celé této jinak romantické knize dodávají punc čtivosti.

(autorka knihy – Nora Roberts)

Začátek knihy pro mě byl mírným chaosem, kdy se na vás vyvalí množství osob, a vy se proplétáte nejen návalem jmen, ale prokousáváte se i trochu nezáživným popisem vedení rodinné farmy. Ovšem s první vraždou dostává román to správné napětí a naplno se rozvíjející dramatická zápletka ve vás zanechá uragán emocí.

Ačkoli to není úplně nejtenčí kniha (432 stran), já ji měla „slupnutou“ za dva dny a určitě to není poslední román od této autorky, který jsem přečetla. Pokud i vy máte rádi romantické příběhy, kde se tak úplně nejedná jen o love story, ale jsou ochuceny ještě žánrem detektivky či thrilleru, je tato kniha určena právě vám.

Hodnocení: 88 %

 

Přiznám se, že jsem čtenářská ostuda, protože ačkoli o této spisovatelce vím, nikdy jsem od ní nic nečetla. Jak jsou ty předsudky mylné – celou dobu jsem si myslela, že je to spisovatelka na bázi Rosamundy Pilcher, ale autorka Nora Roberts je pro mě velmi milým překvapením, za které děkuji nakladatelství Alpress, jež mi poskytlo recenzní výtisk a které mimo jiné nabízí dalších cca 20 knih od této autorky.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *