Recenze

Knihkupectví pana Livingstona

Něžné vyprávění o životě, štěstí i lásce ke knihám na vás čeká v románu KNIHKUPECTVÍ PANA LIVINGSTONA. Ponořte se do malebných londýnských uliček, kde se nachází i magický obchod s knihami společně s jeho milými a laskavými návštěvníky.

Název: Knihkupectví pana Livingstona
Autor: Mónica Gutiérrez Artero
Překlad: Sára Flemrová
Nakladatelství: Grada Metafora
Rok vydání: 2021
Počet stran: 248

Mladá archeoložka Agnes Martíová se z rodné Barcelony přestěhovala do Londýna v naději, že najde práci v jednom z britských archeologických muzeí. Když se však po několika měsících neúspěšného hledání chystá zklamaně vrátit domů, při melancholické procházce čtvrtí Temple zabloudí do útulného knihkupectví Moonlight Books. Bručounskému majiteli Edwardu Livingstonovi se bystrá dívka ihned zamlouvá, a tak ji zaměstná jako svou pomocnici. Třebaže se Agnes nevzdává svého archeologického snu, brzy propadá kouzlu onoho obchodu i jeho stálých návštěvníků, jako je přemoudřelý chlapeček Oliver Twist, horlivá čtenářka paní Dresdenová, mlčenlivý spisovatel píšící ve světle modré lampičky nebo Edwardova sympatická přítelkyně, nakladatelka Sioban, a zjišťuje, že Edward není zas takový misantrop, za jakého se vydává. Poklidný každodenní život knihkupectví však naruší krádež – drahocenný deník Edwardova předka zničehonic zmizí a Agnes se obává, že podezření padne na ni. A když se navíc vyšetřování ujme pohledný inspektor John Lockwood, archeoložka přijde o poslední zbytky klidu.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Román Knihkupectví pana Livingstona je již 21. dílem z edice 7lásky a opět vás čeká čtení plné něhy, laskavosti i moudrých myšlenek. Vydejte se do deštivého Londýna a nasajte ojedinělou atmosféru malého knihkupectví, které vám nabídne přátelskou ruku, lásku i pocit štěstí.

Příběh je vyprávěn er-formou, která vám dá možnost dokonale poznat všechny účastníky milého knihkupectví. Jako by tenhle malý obchůdek v Londýně přímo přitahoval nevšední návštěvníky a navždy si získal místo nejen v jejich srdci, ale i ve vašem.  Hledáte štěstí a místo ve svém životě? Možná už ho máte ani o tom nevíte. Autorka vám ukáže, že někdy leží přímo před vámi nebo jste už jeho součástí… stačí se jen pořádně podívat. 🙂

Připadalo jí troufalé vůbec pomýšlet na Britské muzeum, protože nikdy nepatřila k těm, kdo mají velkolepé a barvité sny. Ale možná že kdyby se svá nejbláznivější přání odvážila vyslovit, našla by potřebnou odvahu za ně bojovat. Ne že by Agnes patřila ke stoupencům filosofie new age, jenže všechny lidské bytosti občas potřebují uvěřit v příznivost svého osudu.

Autorka se nesnaží za každou cenu zaujmout své čtenáře drtivou zápletkou ani silným vystupňovaným dějem, přesto její příběh uvádí čtenáře v úžas a hned od začátku sympatizují se všemi jeho protagonisty. Něžné a milé vyprávění vás pohladí po duši a vyvolá příjemný pocit pohody. Romantika samozřejmě nemůže chybět a láskyplný humor, jenž je s citem zakomponován do něžného příběhu plného knih a životní síly, vám vyvolá úsměv na tváři.

Jak už jsme u této edice zvyklí, její romány nás zásobují množstvím moudrých myšlenek a citátů s životním přesahem a ani tento příběh není výjimkou. Fanoušci citátů připravte si své notýsky, protože tady na vás čeká pořádná dávka milých a pravdivých výroků, jež oblaží vaši duši i srdce. 🙂

Jsme tvořeni svou minulostí. Ale zároveň jsme kompendiem miliónů příspěvků zvenčí, protože nikdo není neproniknutelný; a jestli všechny tyhle malé doplňky vytvoří galaxii dobrých a obohacujících záměrů, závisí na tom, kdo nás na cestě doprovází.

Londýnské sychravé počasí má cosi do sebe a autorka tuto atmosféru vykreslila dokonale i s přívětivým knihkupectvím, kde vládne rodinná pohoda a přátelství. Knižní návštěvníci tohoto originálního obchůdku jsou svébytnými postavami, které si okamžitě zamilujete. Vyznačují se nevšedností a pevným poutem, jenž je ke knihkupectví pojí. A pokud i vy se chcete stát jejich součástí, vezměte do ruky román Knihkupectví pana Livingstona a nechte se unášet na vlnách něžného a vlídného příběhu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za možnost být součástí malebného i originálního knihkupectví děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Knihkupectví pana Livingstona pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *