Recenze

Kulti

Tak tohle byla velká paráda. Zatím nejlepší kniha od M. Zapaty a KULTI si okamžitě našel cestu do mého srdce. Romantika, humor a vzrušující náboj vás okamžitě vtáhnou do děje a vy jste chyceni do pasti téhle autorky, která moc dobře ví, jak své čtenáře nadchnout.

Název: Kulti
Autor: Mariana Zapata
Překlad: Romana Bičíková
Nakladatelství: Albatrosmedia Fragment
Rok vydání: 2019
Počet stran: 512

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kultiho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Kulti je dalším romantickým čtením od oblíbené autorky M. Zapaty, které vás chytne a už nepustí. Zatím jasně její nejlepší kniha a i když nepatří zrovna k nejtenčím, měla jsem ji „slupnutou“ za jediný den. Vzrušující láska z fotbalového hřiště vás romanticky naladí a provede jedním výjimečným vztahem.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Sal. Lehce praštěná holka s láskou ke kulatému míči vás bude bavit po celou dobu a její myšlenkové pochody, odmítání i rodící se náklonost ke slavnému hráči bude prošpikována humorem, romantikou i energickým nábojem.

„Tohle už mi nikdy nedělej. Jsem moc mladý na to, abych umíral na infarkt.“
Krucinál, on se o mě opravdu bál. To se mi líbilo. Líbilo se mi to tak moc, že jsem vyprskla smíchy, i když to znamenalo, že mi hlavou projel osten bolesti. „No, tvrzení, že jsi moc mladý, je trochu diskutabilní, nemyslíš?“
Kulti sklonil hlavu a spustil dlouhý proud tichých německých kleteb a nadávek. „Tebe na tuhle planetu seslali, abys mi způsobila žaludeční vředy, víš o tom?“

Autorka i tentokrát udržela svoji formu a napsala velmi čtivou romanci s pozvolným rozjezdem. Někdy si už říkám, proč ji to tak dlouho trvá, než se dají její protagonisté konečně dohromady, ale pak si uvědomím, že právě toto slastné napínání a vyostřování vaší zvědavosti až do závratných výšin je její know – how, díky kterému je tak populární. Její další mocnou zbraní je pak umístění romance do atraktivního prostředí a to fotbalové beze sporu je. Tak akorát nahlédnete pod pokličku sportu, v kterém se na nějaký ten šťouchanec nehledí, a když se k tomu přidá ženský fotbal – o intriky a pomluvy není nouze.

Silnou složkou příběhu jsou její postavy. Sal je sice lehce ztřeštěná holka a obklopuje se stejně praštěnými kamarádkami, ale dokáže být také citlivá a v hloubi duše občas přemýšlivá až moc. To Kulti, dámy, to je jiná klasa. Tohoto sexy fotbalistu budete chtít zachraňovat na první dobrou. 😉 Jeho aura tajemnosti a odtažitosti bude vaši zvědavost napínat až do poslední stránky.

Já byla opět spokojena a zatím se Kulti drží na mém pomyslném žebříčku knih M. Zapaty na prvním místě. Pokud máte rádi slow burn romance, které se rozjíždí velmi, ale opravdu velmi pomalu a nemůže chybět škádlení ani trocha erotiky, pak směle sáhněte po této fotbalové love story.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další romantiku ze sportovního prostředí děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Kulti pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *