Recenze

Láska po italsku

Opravdová LÁSKA PO ITALSKU může mít mnoho podob. Prosluněná Itálie, vábivá vůně pizzy, malebné uličky i zastrčené kavárny, kde cappuccino přímo láká k posezení a k tomu příběh padesátileté ženy, která najde nový smysl svého života. Nic z toho by se nestalo, kdyby se na scéně neobjevil tajemný dopis, který je potřeba doručit.

Název: Láska po italsku

Autor: Fanny Blake

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 368

Sandy je padesát let a zůstala sama. Milovaný manžel je už tři roky po smrti, nyní ji umřela matka a dcera má už svůj vlastní život. V posledních hodinách života své matky najde její neodeslaný dopis, ale adresa na obálce není úplná a matka ji pouze poprosí, ať dopis doručí. Sandy se vydává do Itálie se zájezdem „Ochutnejte Itálii“ po stopách tajemného dopisu a nápomocným vodítkem ji bude cestovní deník její zesnulé matky, který si psala v jednadvaceti letech o své cestě do Itálie. Seznamuje se všemi účastníky zájezdu a brzy mezi nimi nachází spřízněnou duši Alice, která se vydala do této krásné země zachránit svoje manželství. Itálie jim nakonec nabídne mnohem více, než by je kdy napadlo a navíc se jim ukáže v celé své kráse. Sandy a Alice – dvě ženy, které řeší svůj život a právě Itálie se stane jejich odrazovým můstkem v další etapě jejich životů. Někdy zkrátka musíte odjet až do Itálie, aby vás trkly věci, které máte přímo před svýma očima.

„Necítíte se osamělá, když jste sama?“

Sandy se chtělo zakřičet: Ano! Každý den si přeju mít někoho, s kým bych mohla všechno sdílet, ale nevím, jak se to dělá. Vystavěla jsem si kolem sebe ochrannou zeď, kterou nelze zbořit. Místo toho však řekla: „Ani ne. Už jsem si zvykla.“

Román LÁSKA PO ITALSKU je dojemným příběhem ženy, která už od života nic nového nečeká a jedna návštěva Itálie ji dokáže změnit život v jednu překvapivou pohádku. Kniha se čte lehce a milovníci Itálie budou nadšeni. Z každé strany na vás dýchá kouzlo této jižní země a já ačkoli jsem nikdy neměla přání navštívit právě tento stát, po přečtení jsem dostala neovladatelnou touhu procestovat Itálii napříč všemi směry.

Spolu se Sandy projdete ty největší historické skvosty, které vám Itálie může nabídnout. Od božského Vatikánu, přes magické Koloseum až po velkolepé Pompeje. Projdete se úzkými, italskými uličkami, kde vás budou lákat kavárničky a bary ke svému posezení za všudypřítomné vůně pizzy i pasty.

Britská autorka Fanny Blake, která dlouhá léta pracovala v knižních nakladatelstvích 😉 vás seznámí se všemi hlavními protagonisty příběhu tak dokonale, že budete znát všechny jejich slabiny a velmi zblízka budete sledovat jejich vnitřní rozpolcenost i následný posun v jejich osobních životech.

„Ale co bys teda dělala?“

Sandy vyskočila na nohy. „Nemám tušení, ale možná i pro mě přišel nejvyšší čas na změnu. Tyhle dva týdny tady v Itálii mi pomohly. Všechno bylo úplně jiné, než jsem čekala, a tak jsem si začala říkat, že pro mě ještě nakonec není pozdě přehodit výhybku.“

Stěžejním táhlem celého románu je tajemný dopis, který nebyl nikdy odeslán a vám rozhodně nedá spát, co že se to vlastně tenkrát stalo. Autorka vás bude napínat až do poslední chvíle a i když budete tak trochu tušit v čem je „zakopaný pes“ stejně si nebude jisti, zda je vaše domněnka správná. A právě tento určitý druh napětí, který je skvěle držen na neklesající úrovni po celou dobu, dodává celému románu šmrnc a čtivost.

Láska po italsku je kniha pro všechny romantické čtenáře, kteří rádi s příběhem navštěvují jiné země a nasávají kouzlo i atmosféru jiných krajů. Příběh vás pozitivně naladí na fakt, že v každém věku je možné začít znovu od začátku a vyzkoušet nové věci, které vás posunou do neprobádaných koutů života.

Hodnocení: 80 %

 

Za úžasnou návštěvu Itálie i recenzní výtisk knihy Láska po italsku, který mě bavil svým jedinečným příběhem, děkuji nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *