Recenze

Láska mého života

Autorka Penelope Ward se vrací v plné síle a opět před vámi rozehraje hru plnou vášně, napětí i romantiky. Román LÁSKA MÉHO ŽIVOTA z nakladatelství Baronet je další knižní závislostí od Penelope Ward, bez které se určitě neobejdete.

Název: Láska mého života

Autor: Penelope Ward

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 320

Raven bydlí sama s matkou a jejich bydlištěm je oprýskaný barák na kraji Palm Beach. Matka pracuje jako hospodyně u Mastersonových, kteří nedostatkem peněz rozhodně netrpí. V létě je u nich práce až nad hlavu a každá koruna se hodí, proto nastoupí do tohoto sídla na brigádu i Raven. Myslela si, že to bude naprosto pohodová práce, to ještě ale netušila, že se do domu Mastersonových vrací z Londýna na prázdniny i synové Gavin a Weldon. Weldon je pěkný pitomec, ale Gavin vyzařuje ze sebe něco, co Raven přitahuje a jeho nebezpečně krásná tvář i okouzlující úsměv v ní zanechávají vzrušující pocity. Ani Gavin není vůči Raven imunní a tak mezi nimi vzniká letní románek, který je stejně bouřlivý jako názor Gavinovy matky na Raven. Ta je schopná udělat pro jejich rozdělení nemožné i uchýlit se k nečestným praktikám. Její plán vychází a Raven se tak nadobro s Gavinem rozchází. Uteče dlouhých deset let a Raven se vrací na místo činu do domu Mastersonových, aby se jako ošetřovatelka starala o nemocného Gavinova otce. Jejich setkání po tak dlouhé době s sebou přinese spoustu otazníků i závan známé přitažlivosti. Je vůbec možné vrátit se zpět, zapomenout na staré křivdy a znova se poddat lásce?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Knihy Penelope Ward jsou jako droga. Prostě je musíte mít. Její náměty jsou jedno pohádkové, romantické klišé za druhým, v kterém vás nemá šanci něco překvapit. A vy je přesto stále pořizujete a čtete, protože si nemůžete pomoci. Tomuhle se zkrátka říká závislost. Autorka přesně ví, co její čtenářky potěší a kudy se má děj ubírat, aby v nich vyvolala škálu emocí, které je semelou a nadchnou.

Román je napsán ich- formou, kde se nepravidelně střídají pohledy obou hlavních hrdinů. Začátek nás zavede do současnosti, abyste se po pár stránkách spolu s Raven vrátili do období před deseti lety, kdy se začal formovat její vztah s Gavinem. Sledujete jejich sbližování i gejzír vášně, který je neočekávaně ukončen. V druhé části se opět ocitáme zpátky v současnosti, která je stejně dráždivá i napínavá jako minulost.

„Došel ke dveřím a přitiskl na ně nos. Neudržela jsem se, stříkla jsem mu na něj z druhé strany skla čisticí prostředek a rozleštila ho hadrem. Rozesmál se a jeho dech se srážel na skle. Možná tohle byla ta chvíle, kdy jsem si uvědomila, že jsem se zamilovala.“

Čeká vás romantika, erotika, jiskřivé dialogy mezi hlavními protagonisty příběhu a minimálně alespoň jeden záporák, jenž zamíchá osudovými kartami zamilované dvojice. Gavin i Raven jsou sympaťáci, které si okamžitě oblíbíte a budete jim fandit od první chvíle.

zdroj

Tempo příběhu se rozjede hned od samého začátku a nepoleví po celou dobu, takže náruživí čtenáři knihu slupnou za jediný den bez potíží. A jelikož knižní závislost se musí podporovat a nakladatelství Baronet to moc dobře ví, připravil si pro všechny fanoušky Penelope Ward další její knihy, které napsala společně s Vi Keeland a vy se na ně můžete těšit ještě letos. Každým dnem očekávejte román Drzý bastard a v listopadu na vás vykoukne Boháč z Park Avenue. 😉

Ale teď se rozhodně nechte unášet na vlnách lásky a emocí s knihou Láska mého života. Ta obálka je, co? 😉 Tady, vy romantické duše, nesáhnete vedle. 😉

Hodnocení: 100 %

Za další skvělou knihu plnou vášně i romantiky děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Láska mého života.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] LÁSKA MÉHO ŽIVOTA – Penelope Ward: Gaven a Raven pochází z naprosto odlišných životních poměrů a přece se do sebe zamilují. Ale nečestné praktiky Gavinovy matky je na dlouhý čas rozdělí. Znova se setkají po deseti letech za nešťastných okolností. Je možné vrátit se zpět, zapomenout na staré křivdy a znova se poddat lásce? Autorka přesně ví, co její čtenářky potěší a kudy se má děj ubírat, aby v nich vyvolala škálu emocí, které je semelou a nadchnou. Vzrušující příběh, kde nechybí jiskřivé napětí, záporák, který zamíchá karty ani romantika řádně okořeněná erotikou, vás bude unášet na vlnách lásky a emocí. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *