Recenze

Láska mého života

Autorka Penelope Ward se vrací v plné síle a opět před vámi rozehraje hru plnou vášně, napětí i romantiky. Román LÁSKA MÉHO ŽIVOTA z nakladatelství Baronet je další knižní závislostí od Penelope Ward, bez které se určitě neobejdete.

Název: Láska mého života

Autor: Penelope Ward

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 320

Raven bydlí sama s matkou a jejich bydlištěm je oprýskaný barák na kraji Palm Beach. Matka pracuje jako hospodyně u Mastersonových, kteří nedostatkem peněz rozhodně netrpí. V létě je u nich práce až nad hlavu a každý koruna se hodí, proto nastoupí do tohoto sídla na brigádu i Raven. Myslela si, že to bude naprosto pohodová práce, to ještě ale netušila, že se do domu Mastersonových vrací z Londýna na prázdniny i synové Gavin a Weldon. Weldon je pěkný pitomec, ale Gavin vyzařuje ze sebe něco, co Raven přitahuje a jeho nebezpečně krásná tvář i okouzlující úsměv v ní zanechávají vzrušující pocity. Ani Gavin není vůči Raven imunní a tak mezi nimi vzniká letní románek, který je stejně bouřlivý jako názor Gavinovy matky na Raven. Ta je schopná udělat pro jejich rozdělení nemožné i uchýlit se k nečestným praktikám. Její plán vychází a Raven se tak nadobro s Gavinem rozchází. Uteče dlouhých deset let a Raven se vrací na místo činu do domu Mastersonových, aby se jako ošetřovatelka starala o nemocného Gavinova otce. Jejich setkání po tak dlouhé době s sebou přinese spoustu otazníků i závan známé přitažlivosti. Je vůbec možné vrátit se zpět, zapomenout na staré křivdy a znova se poddat lásce?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Knihy Penelope Ward jsou jako droga. Prostě je musíte mít. Její náměty jsou jedno pohádkové, romantické klišé za druhým, v kterém vás nemá šanci něco překvapit. A vy je přesto stále pořizujete a čtete, protože si nemůžete pomoci. Tomuhle se zkrátka říká závislost. Autorka přesně ví, co její čtenářky potěší a kudy se má děj ubírat, aby v nich vyvolala škálu emocí, které je semelou a nadchnou.

Román je napsán ich- formou, kde se nepravidelně střídají pohledy obou hlavních hrdinů. Začátek nás zavede do současnosti, abyste se po pár stránkách spolu s Raven vrátili do období před deseti lety, kdy se začal formovat její vztah s Gavinem. Sledujete jejich sbližování i gejzír vášně, který je neočekávaně ukončen. V druhé části se opět ocitáme zpátky v současnosti, která je stejně dráždivá i napínavá jako minulost.

„Došel ke dveřím a přitiskl na ně nos. Neudržela jsem se, stříkla jsem mu na něj z druhé strany skla čisticí prostředek a rozleštila ho hadrem. Rozesmál se a jeho dech se srážel na skle. Možná tohle byla ta chvíle, kdy jsem si uvědomila, že jsem se zamilovala.“

Čeká vás romantika, erotika, jiskřivé dialogy mezi hlavními protagonisty příběhu a minimálně alespoň jeden záporák, jenž zamíchá osudovými kartami zamilované dvojice. Gavin i Raven jsou sympaťáci, které si okamžitě oblíbíte a budete jim fandit od první chvíle.

zdroj

Tempo příběhu se rozjede hned od samého začátku a nepoleví po celou dobu, takže náruživí čtenáři knihu slupnou za jediný den bez potíží. A jelikož knižní závislost se musí podporovat a nakladatelství Baronet to moc dobře ví, připravil si pro všechny fanoušky Penelope Ward další její knihy, které napsala společně s Vi Keeland a vy se na ně můžete těšit ještě letos. Každým dnem očekávejte román Drzý bastard a v listopadu na vás vykoukne Boháč z Park Avenue. 😉

Ale teď se rozhodně nechte unášet na vlnách lásky a emocí s knihou Láska mého života. Ta obálka je, co? 😉 Tady, vy romantické duše, nesáhnete vedle. 😉

Hodnocení: 100 %

Za další skvělou knihu plnou vášně i romantiky děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Láska mého života.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *