Recenze

Bokovka

Jojo, jen si zahrávejte se ženou… Vůbec netušíte, co v nás vězí a kam až můžeme zajít… 😉 Román BOKOVKA české autorky Barbory Vajsejtlové vás přesvědčí o rafinovanosti něžného pohlaví, ale také o síle a zrádnosti lidských povah.

Název: Bokovka

Autor: Barbora Vajsejtlová

Nakladatelství: CosmopolisGrada

Rok vydání: 2020

Počet stran: 264

Třiatřicetiletá Karolína žije sama a s chlapy to zkrátka umí. Je sexy, inteligentní a jako milenka je naprosto dokonalá. Na firemním večírku se seznámí s dvaačtyřicetiletým kolegou Markem, který má manželku, dvě děti a do této doby i spokojený život. Vše se ale změní s příchodem Karolíny, jenž svou roli milenky hraje s velkým přesvědčením. To, co mu chybí doma, dokáže Karolína bravurně doplnit a někdy i přidat něco navíc. Pro oba dva je to krátkodobá záležitost, která zřejmě brzo vyprchá, ale lidé i situace se mění. Karolína zjišťuje, že Marek je přesně ten typ chlapa, kterého by si vedle sebe dokázala představit a Marek si začne uvědomovat, jak je pro něho stávající rodina důležitá. Jak z toho ale ven, když oba dva hrají naprosto rozdílnou hru, v níž pravidla určuje Karolína? A Karolína se jen tak lehce nevzdává…

§ § § § § § § § § § § § § § § § § § §

Nový román české autorky Barbory Vajsejtlové nese název Bokovka a jedná se o velmi povedené dílo. Autorka na svých stránkách rozjíždí hru plnou machinací, přetvářky, úhybných manévrů i ženské lstivosti. Karolína je neskutečná mrcha, která v tom umí parádně chodit a s grácií sobě vlastní si vodí chlapy za provázky. Marek se nechá utáhnout na vařené „ženské“ nudli a zhltne vše, co je před něj předestřeno.

Karolína se opravdu snažila. Rozhodla se Markovi předvést celý arzenál svých neobyčejných zbraní. Nepochybovala o tom, že ji při sexu nadprůměrná. Muži, se kterými spala, jí většinou chválili fantazii, kreativitu, temperament, spontánnost i techniku. Ale Karolína byla přesvědčená, že její hlavní kouzlo spočívalo v tom, že jim prostě dávala a říkala, co chtěli.

Celý román je napsán er-formou, v které sledujete život dvou hlavních protagonistů příběhu s jednolitou pravidelností. Stejnou situaci tak vidíte z ženského i mužského pohledu, což je velmi zajímavé, ale zase na druhou stranu to trochu snižuje tempo příběhu, které má tendenci couvat dozadu.

Skvěle popsané charakteristiky hlavních postav, včetně jejich myšlenkových pochodů, táhnou celý román vpřed. Rozhodně se nejedná o ploché, nezáživné popisy, tohle je zkrátka život, který se podařil autorce bravurně vykreslit na stránkách své knihy a předestřít tak před čtenáře naprosto realistický obraz. Z Karolíny tak čiší vypočítavá žena, která si jde pouze za vlastním prospěchem a s přirozeným, psychologickým talentem dokáže vystihnout všechny mužské mindráky, z kterých obratem udělá jejich přednosti a v protějšku tak vyvolá pocit výjimečnosti. (No páni, tohle tak umět ovládat 😉 )

Na příběhu je patrné, že se jedná o český příběh z českého prostředí, což velmi kvituji. Autorka Barbora Vajsejtlová nemá snahu zasadit román do mezinárodních měřítek a drží své hrdiny pevnýma nohama na rodné hroudě. Klasické čecháčkovství se vám představí v charakterech hlavních protagonistů i v místním společenském ruchu.

Barbora Vajsejtlovázdroj

Spisovatelka Barbora Vajsejtlová píše velmi jasně a srozumitelně. Čtivý příběh si udržuje své nastavené tempo až do otevřeného konce, který si libovolně pohraje s vaší fantazií. Plně se umí vcítit do mužské role a vy jí to věříte bez váhání. Navíc je to velmi sympatická žena.

Pokud máte rádi příběhy, které píše sám život a jenž jsou vyobrazeny v reálných barvách lidských osudů, pak sáhněte po románu Bokovka, s kterým se nudit rozhodně nebudete.

Hodnocení: 90 %

Za čtivý příběh z české kotliny děkuji nakladatelství CosmopolisGrada a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Bokovka.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *