Recenze

Léčebna

Tahle LÉČEBNA není zrovna místem, kde byste se chtěli ocitnout… Je totiž plná těch nejhorších zločinců, kteří mají za sebou dost zvrácené vraždy a právě tady musí strávit několik dní forenzní psycholožka Connie Woolwineová, aby odhalila zločin a našla pohřešovaného novorozence. Opět velmi povedené napětím prošpikované čtení od Helen Fieldsové.
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s nakladatelstvím Albatrosmedia za účelem recenze.

Název: Léčebna
Autor: Helen Fieldsová
Překlad: Nela Knapová
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2024
Počet stran: 408

V přísně střeženém ústavu pro ty nejhorší zločince dojde k vraždě zdravotní sestry. A pohřešuje se i její novorozeně. Únosce žádá výkupné, čas neúprosně běží. Forenzní psycholožka Connie Woolwineová dokáže proniknout do mysli pachatele jako nikdo jiný, a tak se v utajení vydává mezi vyšinuté sériové vrahy. K nalezení dítěte má pět dní, déle kojenec nemůže přežít. Connie v ústavu narazí nejen na zlo v čiré podobě, ale také na hranice vlastní příčetnosti. Splní svůj úkol dřív, než se jí zmocní šílenství?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Léčebna je druhým dílem ze série Connie Woolwine a už úvodní díl Jako stín mě nadchnul nejen svojí hlavní hrdinkou Connie, která se umí dostat do hlavy téměř každému, ale i další svižnou krimi jízdou, v které nechybí pořádně zvrácení zločinci ani šílené vraždy.

Pokračování jede ve stejném duchu, jenom těch zločineckých úchylností je podstatně více, protože Connie se dostává přímo do středu jejich bytí. Obklopena vrahouny nejtěžšího kalibru se snaží najít novorozence a zároveň uchránit svoji mysl od minulosti, která se jí mezi těmito zdmi neustále připomíná a má tendence dohnat ji k šílenství. V utajení mezi sériovými vrahy odhaluje nejen šílenou smrt mladé ženy, ale i choré mozky místních „pacientů“.

Connie se opět ocitla na stole, na němž si představovala Taru ještě s malou Aurorou v břiše. Taky jim ten popruh bránil v útěku. Jako teď jí.
„Nedělejte to,“ prosila je úpěnlivě.
„Tohle vám dáváme jen proto, abyste se během zákroku nehýbala. Je to pro vaši bezpečnost. Už jste někdy viděla, jak to probíhá, ne?“ pronesla Lightfootová.
„Tohle nemůžete udělat. Potřebujete na to podrobný posudek na základě výsledků kompletní zdravotní prohlídky, magnetické rezonance a krevních testů,“ protestovala Connie.
„Potřebujete pomoc, aby se váš mozek oprostil od starých vzorců.“

Helen Fieldsová se neodchyluje od svého zajetého psaní a rozprostřeně předkládá svým čtenářům další svižnou detektivku plnou napětí, zvráceností, osobních traumat i komplikovaných vztahů, která vás nadchne stejně jako její „Dokonalá série“ a velkou oporu má ve své hlavní hrdince. Connie je forenzní psycholožkou, která má za sebou spletitou minulost, jež se pojí s pobytem na psychiatrii. Její poněkud podivné vyšetřovací metody, které obsahují dotýkání se a mluvení s mrtvými je velmi zvláštní záležitostí a nádavkem ještě trpí achromatopsií (její vidění se omezuje pouze na černou, bílou a odstíny šedé). No, dostala od autorky pořádně naloženo, ale naštěstí ji stojí po boku přítel Baard, jenž je bývalým policistou a velkým sympaťákem. Ano, trošku nám to tady jiskří. 😉

Autorka svoji hrdinku poslala do Léčebny a návštěva je to vskutku interesantní. Pomocí Connie nahlížíte do mysli psychotických vrahů a s fascinací společně pitváte jejich chorý mozek a hledáte původ jejich zvrácenosti. Ačkoliv se může zdát, že v tento moment příběh mírně ztrácí na tempu a dějová osa se motá v kruhu, mně osobně přišly tyto náhledy velmi zajímavé a dost mě bavily. Finále se odehrává ve velkém napětí a skoro bych řekla zdrcujícím tempu, ale asi budete muset trochu přimhouřit oko nad přehnaností a zbytečném tlačení na pilu.

Krimi Léčebna se mi moc líbila a tahle série se začíná stávat mojí další oblíbenou detektivní záležitostí. Pokud i vy rádi nahlédnete do útrob chorých, zvrácených mozků, fascinuje vás svět za uzavřenými zdmi detenčního ústavu a baví vás pátrání po zločincích a odhalování jejich motivů, pak se sympatickou a trochu podivnou Connie vám bude velmi dobře.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *