Recenze

Léto v Kavárně nových začátků

Strávit LÉTO V KAVÁRNĚ NOVÝCH ZAČÁTKŮ by chtěl každý. Tady totiž nejen, že si dobře zamlsáte, ale navíc se vám dostane i nadmíru empatie od místních starousedlíků a pokud vás něco trápí, pomocná ruka a vlídnost je zde na denním pořádku. Romantická pohodovka plná humoru, přátelství a lásky je na léto jak dělaná. 😉

Název: Léto v Kavárně nových začátků
Autor: Debbie Johnsonová
Překlad: Jana Kordíková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

Vítejte v Kavárně nových začátků, která stojí na vysokém útesu, kde si připadáte jako na konci světa. Podávají se zde luxusní čaje, skvělé chleby a originálně zdobené cupcaky. Turisty i místní tu čeká veselý smích, společnost a bezpečí. Jako denní specialitu tu totiž mají na menu srdečné přivítaní. Laura Walkerová se rozhodla sebrat pubertální děti a vyrazit na léto z Manchesteru za prací do Dorsetu. Děti z toho nejsou ani trochu nadšené, a dokonce i Lauřini rodiče se obávají, že jí přeskočilo. Ale Laura dobře ví, že od smrti manžela Davida už uplynuly dva roky a je na čase jít dál. Nalézt způsob, jak bez něj žít, a ne jen přežívat. Najít si nové místo na světě a nějak vyplnit prázdnotu, která rodině po něm v životě zbyla. V Kavárně nových začátků se nepodávají jen dobroty, ale nabízí tu i druhou šanci prožít život na maximum…

♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Román Léto v Kavárně nových začátků je oddechovou pohodovkou, která vám sedne na první dobrou. Klid, přátelství, pohoda, žádné intriky ani podrazy – celý tenhle pozitivní balíček se vám dostane při četbě této milé knihy a na romantiku samozřejmě také dojde.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Laury. Dostala od života trochu naloženo a teď se snaží společně s dětmi chytit druhý dech. A kde jinde by se jí to mělo podařit, než v obklopení přátel, lásky a na fantastickém místě, kde se soucit a pomoc podávají jako hlavní jídlo a dezertem se stává přátelství.

Cherie se na mě jemně, něžně a soucitně usměje. Připadá mi zvláštní, že jsme s člověkem, kterého sotva znám, tak rychle sdílela tolik informací. Možná to bude tím, že před rodinou se neustále snažím ovládat. Možná mi do hlavy stoupl mořská vzduch. Možná Cherie Moonová zkrátka na lidi takhle působí – všem připadá jako bezpečný přístav. Jako člověk, se kterým si můžete promluvit. Se kterým můžete být sami sebou.
„Já vím, že ne,“ šeptne a lesknou se jí přitom oči. „Ale tohle je Kavárna nových začátků. Tady se stávají zázraky.“

Autorka s lehkostí a citem vystavěla poklidný příběh, který vás obejme ve své konejšivé náruči a dá naději ve světlé zítřky. Z celého románu sálá neskutečně pozitivní atmosféra přátelství a lásky, do které prázdninový románek zapadne na přesně určené místo. Spousta úsměvných situací pak vykouzlí spokojený a uvolněný výraz ve tváři i vám a společně s hlavní hrdinkou se budete prodírat z pomyslného životního dna znovu na vrchol.

Příběh má silnou oporu v postavách. Ať už je to ústřední hrdinka Laura či její nejbližší, ale hlavně díky místním starousedlíkům se vám dostane pod kůži barevná paleta roztodivných podivínů, kteří vás okouzlí svým životním elánem. Tahle kavárna má totiž nejen svéráznou majitelku, co kouří trávu a má srdce otevřené pro všechny „ztroskotance“, ale také své originální štamgasty, kteří sem pravidelně chodí načerpat sílu do dalšího života nebo pomoct někomu dalšímu, kdo zrovna nemá na růžích ustláno. Další nedílnou a intenzivní složkou se pak stává lahodné menu podávající se za každé příležitosti a také prostředí, do kterého je děj románu umístěn. Anglické hrabství udržující si svůj tradiční nádech, rodinné prázdninové letovisko i přímořský vítr, který zlehka vane od pobřeží, vás okouzlí svojí atmosférou, kde je pohoda snad součástí každého jídla.

Román Léto v Kavárně nových začátků vás příjemně naladí a uvede do stavu neuvěřitelné pohody. Pokud zrovna hledáte nenáročné čtení, které vám vykouzlí úsměv na tváři a dobře pobaví, pak se směle pusťte do této letní romance a vyhlížejte další díl Svátky v Kavárně nových začátků, který bude obalen do zimní atmosféry. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za příjemnou pohodovku plnou romantiky a milých lidí děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Léto v Kavárně nových začátků pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] které vás zahřeje u srdce. Vrátíte se mezi rodinné přátele z předchozího dílu Léto v Kavárně nových začátků a načerpáte jejich životní sílu a elán. Rychlejší tempo i nenáročný děj přispívá […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *