Recenze

Svátky v Kavárně nových začátků

Druhou šanci prožít život na maximum dostane i Becca. Pojďme se vrátit do malebného koutu Dorsetu a prožít SVÁTKY V KAVÁRNĚ NOVÝCH ZAČÁTKŮ. Podávat se bude přátelství, smích, restartovaný život i láska. 😉

Název: Svátky v Kavárně nových začátků
Autor: Debbie Johnsonová
Překlad: Jana Kordíková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 216

V Kavárně nových začátků, která stojí na vysokém útesu, si připadáte jako na konci světa. Podávají se zde lahodné čaje, skvělé chleby a originálně zdobené cupcaky. Turisty i místní tu čeká veselý smích, společnost a bezpečí. Jako denní specialitu tu totiž mají na menu srdečné přivítaní. Becca Fletcherová neměla Vánoce nikdy v lásce. Letos je to ale jinak a na svátky se těší. Navštíví sestru Lauru, která se nedávno i se svými dětmi odstěhovala do Dorsetu a vede tam jednu trochu ošuntělou, ale o to víc jedinečnou, kavárničku. Snad prvně v životě se těší na svařené víno (k snídani, obědu i večeři) a maratony vánočních filmů, které obvykle považuje za čiré utrpení. Brzy i ona podlehne kouzlu Kavárny nových začátků, která podává horkou čokoládu tak dobrou, že roztaje i Rebečino srdce. A dokonce uvěří i tomu, že zázraky se dějí právě o Vánocích…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Útlá knížka Svátky v Kavárně nových začátků je romantickou jednohubkou usazenou do období Vánoc. Horká čokoláda bude téct proudem, všeteční starousedlíci se o vás postarají, aby vám nic nechybělo, a možná vás do kolen dostane i charismatický sexy surfař. 😉

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Beccy. Tahle mladá dáma má za sebou velmi bujarou a pernou minulost a na životní radovánky trochu zanevřela. Jenomže to by nesměla přijet do míst, kde se to sounáležitostí jenom hemží a všichni se předbíhají, kdo dřív podá pomocnou ruku. Tady se zkrátka na nějaké životní bubáky vůbec nehraje.

Laura znovu našla samu sebe. Je veselá, plná energie a optimismu – a dokázala to s pomocí Cherie, Edie, Matta, Franka a celé komunity kolem Kavárny nových začátků.
Obalila ji jejich láska, veselost, péče a vrátili ji zpátky na cestu, to samé platilo i pro Natea i Lizzie. A já ucítím jiskřičku naděje, že možná, jen možná, se to samé může stát i mně. Že se Eddie nespletla a opravdu se mi tady přihodí něco zázračného.
Jsem až zoufale vděčná za neskutečné pohodlí tohoto malého domku, za tuhle drobnou malou dámu a obrovský dar, co mi zrovna dala, za dar naděje.

Autorka nevyjela ze svých zaběhnutých kolejí a tak se před vámi opět rozprostře něžné a přívětivé vyprávění, které vás zahřeje u srdce. Vrátíte se mezi rodinné přátele z předchozího dílu Léto v Kavárně nových začátků a načerpáte jejich životní sílu a elán. Rychlejší tempo i nenáročný děj přispívá k zvýšené čtivosti knihy a společně s ojedinělou atmosférou (ať už vánoční či přátelskou) se vám do ruky dostane velmi hřejivá romantická záležitost. Ano, čtete správně, love story samozřejmě nemůže chybět. 😉

Předchozí díl s Laurou byl více rozvětvený a nabaloval na sebe další životní osudy postav. Román tak působil propracovaněji a i romantická linka nechávala čtenáře delší dobu ve slastném očekávání. Oproti tomu Beccy příběh je svižnou jednohubkou, která ale nedává moc šancí k vedlejším odbočkám. Zde se autorka více zaměřila na vnitřní pocity své hrdinky a okolí nechala v klidu.

Stejně jako v minulém dílu i tady z příběhu sálá neuvěřitelná pohoda a vás tak znova musí napadnout myšlenka, že i vy byste zde dokázali zapustit své kořeny a strávit v této příjemné společnosti celý život. Lehce nahozená vánoční nálada už jenom dokresluje hřejivý dojem z celé knihy.

Pokud máte rádi romantiku, životní optimismus, smích i spoustu přátel kolem sebe, směle se vrhněte do románu Svátky v Kavárně nových začátků a užijte si její dokonalou pohodu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další příjemnou oddechovku s vůní Vánoc děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Svátky v Kavárně nových začátků pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *