Recenze

Magická knihovna

„Mamííí, co mám dělat?“ Něco vám to říká… slyšíte to doma poměrně často? I Lucka z knížky MAGICKÁ KNIHOVNA se nudí a nudí a nudí. Ale jen do té doby, než objeví tajné dveře do kouzelné knihovny. Teď už víte, čím zabavit vaše dítka? 😉

Název: Magická knihovna

Autor: Zeno Alexander

Nakladatelství: Grada – Bambook

Rok vydání: 2020

Počet stran:

Jedenáctiletá Lucka má všechno, na co si pomyslí. Má chůvu, její rodiče jsou bohatí a přesto se Lucka nudí. Jednou z mála věci, které má opravdu ráda jsou dětské knihovny. Miluje knihovny vůbec, miluje být obklopená tím tichem a lidmi, co čtou. A právě návštěva knihovny ji zavede do tajemného světa kouzel. Z ničeho nic se mezi regály s knihami ozve velká rána a objeví se tajné dveře do knihovny knihoven. Lucka se ocitá v magickém světě knih a stává se čtvrtou asistentkou knihovnického učení. Zažívá spoustu dobrodružství, o kterých se jí ani nesnilo. Např. se dostane do roku 8000 nebo navštíví mravenčí město, ale také na svých cestách pozná Temnou sílu. A jediný způsob jak tuto nebezpečnou sílu zničit je vědomost. Vědomost je světlem.

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Fantasy příběh pro děti a mládež s názvem Magická knihovna bude bavit nejenom děti, ale určitě i dospělé. Milovníci knih a knihoven se rádi nechají unést do kouzelného světa, které obklopují knížky mnoha žánrů.

Kniha se pyšní krásným obalem, který hýří množstvím jasných barev a sympatickou Luckou. Trochu je škoda, že se uvnitř knihy nevyskytuje alespoň pár ilustrací, které by jistě děti nadchly. Ale vyprávění je naštěstí natolik záživné a fascinující, že velmi brzo zapomenete, že ilustrace zkrátka nejsou. Rozprostře se před vámi příběh plný fantazie, který vůbec není nudný, ba naopak. Nutí vás číst stále dál a dál dokud nemáte přečteno.

Autor vás pustí do svého světa fantazie a otevře vám tyto dveře dokořán. Jeho popisy všech prapodivných věcí a magického prostředí vás okamžitě uvrhnou do kouzelného prostředí pohádek. Ačkoli se jedná o pohádkový příběh, děti z této knihy mohou načerpat i mnohé pravdy. Ukáže jim moudrost časů minulých, přítomných i budoucích, ale také nasměruje malého človíčka k těm pravým, lidským hodnotám.

„Temné síly se snaží ovládnout lidi, a právě lidské vědomosti jim v tom brání,“ vysvětlila Malachi. „Dovedou vládnout pouze tam, kde je nevědomost. Zvládnou vyvolávat strach jen tam, kde pravda zůstává skrytá. Moc mohou získávat, jen když světlo pohasne. Knihovníci jsou jejich úhlavní nepřátelé. V celých dějinách jsme proti nim bojovali a budeme s nimi bojovat i dál, dokud bude hořet aspoň malé, sebeslabší světýlko vědomosti.“

Zeno Alexander se vynořil ze stínů své dosud ne zcela probádané minulosti a poté strávil několik let objevováním světových knihoven. Usadil se v přepychovém podzemním brlohu, kde pravidelně pořádá rozmařilé kulinářské večírky a pečuje o svou sbírku vyhynulých rostlin. Z jeho přátelství se slavnou knihovnicí Luckou vzešla série životopisných děl zachycujících její dobrodružství. (zdroj: Magická knihovna)

Kniha Magická knihovna je primárně určena pro děti od 10 let, a jelikož není stanovena horní věková hranice, dovoluji si tvrdit, že si tuto krásnou knížku oblíbí i dospěláci, ale knihovníci asi nejvíce. 😉 Seznamte se s docela obyčejnou Luckou, která zažívá nudu, radost, strach, obavy i štěstí a vydejte se na velké dobrodružství za poznáním i za zábavou.

Hodnocení: 100 %

Za dobrodružnou jízdu plnou fantazie a také za recenzní výtisk knihy Magická knihovna děkuji nakladatelství GradaBambook.

 

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *