Recenze

Mráz pod kůží

Osamělá chata v horách a pět přátel, které spojuje zmizení dívky, jenž se odehrálo před deseti lety. Nemilosrdná hra, kterou s nimi kdosi hraje má smrtící pravidla. Tohle místo je prokleté. Jako by všechny pomalu prostupovala divokost hor. Thriller MRÁZ POD KŮŽÍ vás nadchne svoji zápletkou i chladnou atmosférou. Doporučuji!

Název: Mráz pod kůží

Autor: Allie Reynoldsová

Nakladatelství: GradaMetafora

Rok vydání: 2020

Počet stran: 392

Pět snowboardistů se vydává na osamocenou chatu na vrcholu ledovce, aby zavzpomínalo na staré časy. Kdyby věděli, co je v chatě čeká, nikdy by se na tuhle cestu nevydali. Hned po příjezdu je překvapí hra, která otevře všechny bolavé rány a znova připomene zmizení jednoho z nich. Saskia před deseti lety záhadně zmizela a dodnes se nenašla. Záhady, které se kolem nich začnou dít, si zahrávají nejen s jejich představivostí, ale i s jejich životy. Nikdo nemůže najít svůj mobil, zpátky do civilizace se nelze vrátit a kdosi jim jde po krku. Milla byla před deseti lety přímo ve středu všeho dění a to, co se teď děje vypadá jako pomsta. Kdo má největší zájem, aby se záhada Saskie konečně dostala na světlo? Její bratr Curtis nebo bývalý přítel Milly Brent? Ani DaleHeather si nemůžou být jisti, i oni měli kdysi konflikt se Saskií. Kolem nich se rozprostírají hory, které jsou stejně nemilosrdné jako hra, co s nimi hraje neznámý člověk, jenž se nezastaví před ničím.

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Thriller Mráz pod kůží je neskutečnou jízdou plnou napětí a temné atmosféry. Hororový nádech vás uzavře uvnitř příběhu a všudypřítomný, nebezpečný mráz vás obejme ve své smrtící náruči. Pokud jste milovníky thrillerů, pak si rozhodně tuto knihu nenechte ujít.

Celý příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu Milly. Dějová linka v současnosti se pravidelně po kapitolách střídá s retrospektivou zasazenou do období před deseti lety. Máte tak možnost sledovat aktuální dění spolu s vodítky z minulosti, které vám dávají šanci vypátrat celou záhadu kolem Saskie. Těch možností, které přicházejí v úvahu, zas tolik nemáte, přesto se vaše závěry neustále mění. Autorka si s vámi pohrává až do samého konce příběhu, který nabere neuvěřitelný spád i s překvapivým vyústěním.

Heather rozlepí další obálku. Určitě si říká, že nic horšího už tam být nemůže. Jenže to vypadá, že může – Heather zamrká a zděšeně se na nás dívá, „Vím, kde je Saskie.“

Curtis jí kartičku vyškubne z ruky a s kamennou tváří si ji prohlédne. „To má bejt vtip?“ Všichni mlčí. „Napsal někdo z vás něco z toho?“ Přejíždíme pohledem jeden druhého. Kroutíme hlavou. Přepadne mě neklid. Zadívám se z okna do té neprostupné, černočerné tmy a uvědomím si, že jsme tu úplně sami. Jen a pouze nás pět. Jinak široko daleko ani noha.

Musím vyseknout poklonu autorce Allie Reynoldsové. Kniha Mráz pod kůží je její prvotina, která zaznamenala neskutečný ohlas po celém světě. Tato žena kdysi patřila k deseti nejlepším britským freestyle snowboardistkám a na celém thrilleru je to opravdu znát. Z každé strany čiší láska k tomuto zimnímu sportu a vy tak máte možnost nahlédnout i do jeho nekompromisního zákulisí.

Tempo příběhu je doslova smrtící. Nepoleví po celou dobu, a aby bylo ještě více vyšponované, kapitoly končí vždy v ten nejnevhodnější okamžik a nutí vás tak číst stále dál a dál, dokud se nedoberete pravdy. Stísněná atmosféra prostupuje celým příběhem a ještě více ji umocňuje prostředí, v kterém se děj odehrává. Plně rozvinutá zápletka je autorkou podána velmi čtivou formou a charaktery jednotlivých postav se vám zadřou pod kůži stejně jako smrtící mráz obklopující osamocenou chatu v horách. Příběhem se jako tenounká nit táhne romantická linka, která vás ještě víc připoutá k ději.

Tento thriller asi nejvíce ohodnotí mladší ročníky. Celý příběh se točí kolem snowboardingu i osazenstvo je poněkud mladšího vzezření, ale pokud je vám o něco více a máte rádi young adult, pak směle i vy sáhněte po tomto mrazivém románu, bude to váš šálek kávy. 😉

Výborně napsaný thriller Mráz pod kůží mohu s čistým svědomím doporučit všem fanouškům holdující mrazivé atmosféře, napětí i skvěle vystavěnému ději.

Hodnocení: 100 %

Za neskutečnou jízdu sněhem i mrazivým příběhem děkuji nakladatelství GradaMetafora, na jejichž stránkách si můžete thriller Mráz pod kůží pořídit.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *