Recenze

Notes Květinové kuchařky

Sbíráte si své vlastní býlí na sušení, k jídlu či k výrobě tinktur, medů apod.? Tak právě pro vás vydalo nakladatelství Smart Press malého, „vymazleného“, chytrého a praktického pomocníka na vaše toulky loukami, lesy a zahradami. Nakoukněte s námi do Notesu Květinové kuchařky 🙂 .

Název: Notes Květinové kuchařky

Autor: Jana Vlková

Nakladatelství: Smart Press

Počet stran: 128

Malý formát: 15 x 15 cm

Rok vydání: 2020

Notes stručně popisuje obvyklá naleziště jedlého kvítí a býlí, nechybí ani lokality ve městech. Autorka Jana Vlková napsala Notes kytkožrouta pro vaši ještě větší radost ze sběru bylin i dřevin! Vhodný s sebou do lesa i na louky!

Summa summarum

Notes Květinové kuchařky je v diář „vymyšlený a navržený“ na míru pro všechny milovníky bylinek, „kytkožroutů“ a majitelů krásné publikace Květinová kuchařka.

Notýsek kapesního formátu je opět vizuálně „k zulíbání“: obsahuje nádherné barevné ilustrace rostlin, krásně naaranžované fotografie, každá část notýsku je graficky barevně odlišena od jiných. Stejně jako Květinová kuchařka (viz. recenze) je i Notes rozdělen na 4 části – čtyři roční období a kopíruje životní cyklus rostlin: brzké jaro, pozdní jaro, horké léto a babí léto. Součástí textu je i volné místo určené pro vlastní poznámky majitele notýsku. V Notesu se setkáme s květinami, které jsou nám známé již z Květinové kuchařky, ale i s těmi, na které se v Kuchařce nedostalo… Místo úvodu se dočteme, jak Notes kytkožrouta používat. Autorka svůj notes psala pro nadmořské výšky kolem 300 m n. m. a proto ve vyšších polohách doporučuje k uvedeným informacím přičíst 5 kalendářních dnů na každých 100 metrů nadmořské výšky. Ke každému datu v diáři je napsána kraťoučká poznámka, co by v ten daný den neměl správný kytkomil opomenout. (Např. 9.5. zavařujte první smrkové výhonky, 29.7. řebříček zahajuje druhou sezonu, 1.8. kopr chystá květy nejen na okurky atp. )

TitleNotes se mi líbí: poradí, jak se vybavit na samotný sběr rostlin a jak s „úlovkem“ naložit po příchodu domů, abychom ho nepošeredili. Skvělý na něm je i praktický formát, díky kterému se pohodlně vejde do kapsy a myslím, že oceníte i místo věnované vašim vlastním poznámkám. Doporučuji Výsledek obrázku pro heart. (Foto zdroj SmartPress).

Hodnocení: 100%

Za krásný Notes děkuji Výsledek obrázku pro heartnakladatelství SmartPress Výsledek obrázku pro heart.

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Sleva 30% na vše - výhodné nákupy | ToSeVyplatí!!!! Srpen 2020 !!!!

Sleva na tuto knihu  na stránkách nakladatelství je 30% :

69,-

Mrknětě na Smart Press ? !

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *