Recenze

Odvrácená tvář lásky

Ach, ta Colleen Hooverová mě jednou emočně zabije… 😉 Dohoda zněla jasně: neptej se na minulost a nepočítej s budoucností… Jenomže to by se do toho nesměly zaplést city a vášeň… ODVRÁCENÁ TVÁŘ LÁSKY je romantickým a dojemným příběhem, který vás dostane.

Název: Odvrácená tvář lásky
Autor: Colleen Hooverová
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: Euromedia GroupIkar
Rok vydání: 2023 – 2. vydání
Počet stran: 288

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností. Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí své zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla. A ani Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Láska je totiž silnější než pravidla, sliby a odhodlání. Ačkoli její odvrácená tvář je tak děsivá…

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Emotivní román Odvrácená tvář lásky je nádherným a velmi bolestným vyprávěním o lásce, životním zármutku i naději, která prosvítá skrz temné mraky minulosti. Tahle autorka ví, jak své čtenáře dojmout a tady se jí to povedlo na jedničku. Čeká vás tak příběh naplněný romantikou, erotickou vášní i slzami.

Příběh je vyprávěn ich-formou ve dvou dějových liniích. První obstarává zdravotnice Tate a je situována do současnosti, v které se stává jejím středobodem a magnetem vášně pilot Miles. Ten má poschovávaných životních bubáků ve skříni až běda a vypadá to, že jeho dřívější život mu zcela ovládá ten současný. Právě on má v područí druhou dějovou linku, s kterou se společně vracíte do minulosti a postupně odkrýváte jeho velké bolestné tajemství.

Sklopila jsem oči ke svým nohám a překřížila je. „Co si myslíte, že přiměje muže, aby už nikdy nechtěl prožít lásku?“
Kapitán neodpovídal nejmíň pět poschodí. Nakonec jsem se na něj podívala a zjistila, že mě sleduje přimhouřenýma očima, které teď lemovalo ještě víc vrásek. „Myslím, že když muž jednou pozná odvrácenou tvář lásky, už ji nechce nikdy spatřit znova.“

Hned od první stránky spadnete do vášnivého příběhu s příměsí bolesti i naděje a emoce se tak ujmout vlády nad vaší maličkostí. Autorka svým postavám opět nadělila traumatickou životní zkušenost a zobrazila je v naprosto reálném obraze bez zbytečného patosu. Díky tomu ji dokážete věřit každé slovo a okamžitě se noříte do příběhu, o jehož skutečnosti jste přesvědčení od prvního momentu. Energie i čtivost přispívají ke zvýšenému tempu, které nepolevuje až do velkého finále.

Není příliš zvykem u C. Hooverové pouštět se do pikantních, erotických scén a tady se nám paní autorka trochu utrhla ze řetězu. 😀 Naštěstí nám ale nezabředla do žádných větších excesů, ale citlivě a s něhou uchopila intimní vztah rozvášněné dvojice, kterou přetavila v jiskřivou chemii.

Román Odvrácená tvář lásky jsem vzala večer do ruky a hluboko v noci jsem ho zaklapla přečtený. Od něj se zkrátka nedá odejít a osudy těchto knižních hrdinů vás rozhodně zasáhnout hluboko do srdce. Pokud máte rádi C. Hooverovou, tady opět neuděláte chybu a jestliže vás zatím autorka minula – doporučuji napravit. Romantické duše a emočně ladění čtenáři budou jásat. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další skvělou „Hooverovku“ děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Odvrácená tvář lásky můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Auror: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *